FITweb

ZPĚT

Tři v jednom

Vyměňte obyčejnou nedělní procházku za vydatný trénink, který vám dodá energii, sílu i flexibilitu. Potřebovat budete pouze dvě půllitrové láhve s vodou a hezké počasí. Celý trénink byste měli zvládnout za 30-40 minut.

rocházku za vydatný trénink, který vám dodá energii, sílu i flexibilitu. Potřebovat budete pouze dvě půllitrové láhve s vodou a hezké počasí. Celý trénink byste měli zvládnout za 30-40 minut, podle toho, kolik sérií u každého cviku zvolíte.

ENERGIE

Pomalu jděte a přitom upažujte a vzpažujte. Důležité je, abyste po celou dobu drželi pevné paže od ramen až k zápěstí. Cvik provádějte 1 minutu a pak si odpočiňte. Pokračujte v chůzi a ve výšce ramen krčte lokty. Provádějte cvik 30 vteřin, pak si na stejnou dobu odpočiňte a znovu jej zopakujte. Tip: Na rozcvičku a závěrečné protažení si raději oblékněte mikinu. Svaly musejí být na posilování zahřáté.

SÍLA

Pravou nohu zanožte a vzpažte. Pak 15krát pravou nohou unožte a zároveň upažte. Obě strany prostřídejte a zopakujte dvakrát. Výchozí pozice je v zanožení a předpažení. Soustřeďte se, ať udržíte rovnováhu a plynule zvedněte koleno a připažte.

Opakujte desetkrát a vystřídejte nohy. Tento cvik skvěle procvičuje vnitřní stranu stehen a ramena. Výchozí pozice je ve stoji s pokrčenými lokty. Střídavě přecházejte do širokého podřepu vpravo a vlevo. Na obě strany byste to měli zvládnout alespoň desetkrát.

Maličko se předkloňte, pokrčte kolena a zpevněte bříško. Lokty držte po celou dobu za zády, stále ve stejné pozici. Střídavě zanožujte a zároveň propínejte lokty, posílíte tak nejen zadeček, ale i triceps.

Tip: Triceps patří mezi velmi problematické partie. Pokud chcete v létě oblékat šaty bez rukáv, určitě tento cvik nevynechávejte.

FLEXIBILITA

Zapažte a chytněte láhev do obou rukou, pak pomalu protáhněte paže do dálky a nahoru.

Předkloňte se, jednu nohu přednožte a zapřete o láhev, kterou držíte v rukou. Zkuste propnout koleno a mírně zvednout záda.

V hlubokém podřepu se opřete o obě láhve a jednu nohu zanožte. Pánev tlačte mírně vpřed.

27.1.2009 13:39 | aktualizováno 21.12.2009 16:01 | Pavla Maříková,

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.