FITweb

ZPĚT

Zacvičte si Bosu

Horká novinka v čechách, která má skvělé předpoklady k tomu, aby se stala hitem roku. Ideální pro cardio i posilování, při kterém si můžete být jisti, že ani jeden sval nezůstane ušetřen.

Položte BOSU platformou nahoru a opřete se o něj rukama. Srovnejte celé tělo do jedné přímky a zpevněte se. S třídavě vykračujte pravou a levou nohou vpřed tak, že se dostanete vedle BOSU. Cvičte ve svižném tempu, 10x na ka ždou stranu.

Začněte ve stejné pozici jako předchozí cvik. Pomalu přeneste váhu vpravo, vydržte několik vteřin a pak přeneste váhu vlevo. Cvik je velmi náročný na rovnováhu a sílu břišních svalů . Opakuj te 7x na obě strany a odpočiňte si.

Postavte se na BOSU. Už to vám bude možná činit problémy, ale pokuste se o to. Jakmile získáte rovnováhu, proveďte pomalý podřep. Nejspíš se vám to nepovede hned napoprvé, ale po několika pokusech byste měli zvládnout alespoň deset dřepů za sebou.

Začněte v širokém podřepu s jednou nohou na BOSU. Přetočte se čelem k BOSU a proveďte výpad. Pak se vraťte zpět. Obě strany prostřídejte asi po 15 opakováních.

Tip: Na BOSU si můžete zacvičit zatím v Praze, Plzni a Opavě. Již tento rok se ale bude síť fitcenter rozšiřovat.

Foto: Pavel Borek, make-up: Mgr. Jarmila Trojanová, produkce: Pavla Maříková, cvičí: Kateřina Mrugalová, fitness trenérka a držitelka BOSU diplomu, poděkování za umožnění focení patří Balance Clubu Brumlovka,

Tip: BOSU stojí okolo 4000 K č a zakoupit jej mů žete na

27.1.2009 13:39 | aktualizováno 21.12.2009 16:00 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.