FITweb

ZPĚT

Balantes

Při balantes zapojíte svaly, o kterých jste až dodnes ani netušili, že je máte.

1 BRÁNIČNÍ DÝCHÁNÍ

Posaďte se do tureckého sedu a prsty položte na žebra. Zhluboka se nadechněte do hrudníku tak, že se vám žebra oddálí od sebe. S výdechem stáhněte celý hrudní koš ke středu jako při oblékání do korzetu. Opakujte 15x. 1 „Balantes je metoda velmi blízká pilates. Některé cviky jsou téměř stejné, pouze s tím rozdílem, že se cvičí s jedním nebo více malými míčky - overbally. Ty člověka nutí zapojovat hluboký svalový systém a koncentrovat se na cvičení. U balantes je velmi důležité dýchání a provedení každého cviku. Při pravidelném cvičení docílíte pevných a pružných svalů, plochého bříška a celkového zeštíhlení postavy. Hlavní předností balantes je ale příznivé působení na problémy se zády a jiné svalové dysbalance. Balantes vyvinula moje maminka a já se spolu s ní snažím toto cvičení šířit dál“, shrnuje cvičitelka Michaela Polášková.

2 ROLOVÁNÍ

Posaďte se na míček a pokrčte kolena. Nadechněte se a s výdechem se rolujte po míčku a zvedněte jednu nohu. Břicho musí být oploštěné. Vraťte se zpět a opakujte s druhou nohou. Proveďte 12x.

3 BALETKA

Položte se na záda a míček položte pod hýždě. Bedra musí ležet na podložce! Pokrčte kolena, nadechněte se a s výdechem protáhněte jednu nohu. Pak vystřídejte. Opakujte 12x na každou stranu.

4 HOUPACÍ SÍŤ

Položte se na záda, pokrčte kolena a míček si dejte mezi kolena. Stáhněte hýžďové svaly a zvedněte celou spodní polovinu nahoru. Zpět se vracejte opět rolováním páteře - obratel po obratli. Opakujte 15x.


PROFIL INSTRUKTORKY: Michaela Polášková, cvičitelka balantes a lektorka orientálních tanců

27.1.2009 13:39 | aktualizováno 21.12.2009 15:50 | Pavla Maříková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.