FITweb

ZPĚT

Ručníkový trénink

Ale před plaváním, ve vodě, i cvičením rozcvičte. Se pořádně svaly zahřejete je na zátěž. A připravíte cviky s ručníkem několika chybu, ani když neuděláte si chcete u bazénu jen tak polenošit.

Postavte se do mírného stoje rozkročného a vzpažte. Ručník musí být po celou dobu napnutý. Nadechněte se a s výdechem se ukloňte. Vraťte se zpět do výchozí pozice a totéž proveďte na druhou stranu. Opakujte 12x na každou stranu. Procvičíte především svaly trupu a bříška.

Při plavání zabírají velkou měrou také prsní svaly. Je tedy nutné je protáhnout. Uchopte ručník na koncích a zapažte mírně vzhůru. Vydržte několik vteřin a povolte. Opakujte 5x. Ručník provlečte pod pravým kolenem a konce uchopte do rukou. Přitáhněte pokrčené koleno k tělu, na chvíli se zastavte, najděte těžiště a potom nohu pomalu propněte. Pozor, cvik je velice náročný na udržení rovnováhy, proto ho provádějte pomalu a zpevněte u toho celé tělo. Opakujte 8x pravou nohou a pak totéž cvičte levou. Posílíte svaly stehna a paží.

Pokrčte mírně kolena, srovnejte záda a i s ručníkem předpažte. Nadechněte se a s výdechem vzpažte tak, aby se paže dostaly do stejné úrovně jako záda. Cvik opakujte 15x.

Položte se na záda a s napnutým ručníkem vzpažte. Vtáhněte bříško dovnitř a pomalu se zvedejte nahoru, jako by vás ručník táhl sám výš. Pak se vraťte zpět do výchozí pozice. Opakujte 10–12x.

Posaďte se (můžete i na lehátko nebo židli), vezměte ručník do rukou a střídavě s ním táhněte vpravo a vlevo za hlavou. Opakujte 15x. Posílíte tím paže a záda.


cvičí: Martina Želiborová, finalistka Miss aerobik 2007

27.1.2009 13:39 | aktualizováno 21.12.2009 15:47 | Pavla Maříková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.