FITweb

ZPĚT

Jak kombinovat sporty

Jak často a jaké druhy sportů kombinovat?

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak často a jaké druhy sportů kombinovat. Nejdříve od začátku: snažím se zhubnout asi 10 kg. Už se mi podařilo zhubnout 4 kg úpravou jídelníčku na 5 porcí denně s vysokým obsahem ovoce a zeleniny a pomocí e-kalkulačky. Změnu jídelníčku jsem doplnila sportem 3x týdně, a to 1x aqua aerobik, 1x klasický aerobik, 1x spinning. Je četnost 3x týdně dostačující, není to moc překombinované, neměla bych se věnovat pouze jednomu sportu? Terka

ODPOVĚĎ:

Zhubnout během měsíce a půl 4 kg je ideální a je vidět, že si vedete dobře. Také typy sportovních aktivit jste zvolila srávně. Pouze bych je doplnila o funkční posilovací trénink, který buduje svalovou hmotu. „Velkých“ svalů se bát nemusíte, pokud budete posilovat 1x týdně s malou zátěží a větším počtem opakování. Nejvhodnější je zakončit tento trénink cardio tréninkem např. na kole. Pokud před posilovnou upřednostníte skupinový trénink, vyberte lekci typu „P-class“ nebo „Bodystyling“. Cvičit 3x týdně je tak akorát, aby nedošlo k přetížení. Unavený organismus má sklony šetřit energií, cvičení do úmoru je tedy kontraproduktivní.


Ptali jsme se: Petry Weigeltové, instruktorky aerobiku
Ptejte se: dieta@mf.cz

28.1.2009 13:37 | aktualizováno 21.12.2009 15:37 | Pavla Maříková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.