FITweb

ZPĚT

Královna Miss aerobik 2008

Poprvé ve třináctileté historii se uskutečnilo finále Miss aerobik v Ostravě pod záštitou náměstka primátora ing. Zdeňka Trejbala. Vítězkou se stala černovláska Táňa Bednářová (25), studentka Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze. Ve finále zaujala porotu nejen půvabem, ale i volnou sestavou aerobiku.

Odměna pro vítězky

Šťastná Miss aerobik 2008 Táňa Bednářová odjížděla domů novou fabií, obdržela také videokameru, zlatý prsten, dárkové šeky na nákup zboží firmy Nábytek Jamall, balanční desku od firmy Fitnessland. Na druhém místě skončila Michaela Benková (18) z Třebíče, studentka gymnázia, která získala v soutěži Miss aerobik Média časopisu Dieta nejvíce hlasů. Jako třetí se umístila Alena Pšejová (23) z Uničova, která pracuje jako logistik ve firmě Unex. Obě dostaly také zlaté prsteny od Studia Visage Ivony Mitrofanové a DVD přehrávač a digitální fotoaparát. Titul Miss aerobik Média 2008 s celkovým nejvyšším počtem hlasů od čtenářů všech mediálních partnerů získala Klára Novotná (22) z Kutné Hory, studentka Fakulty tělesné výchovy a sportu UK v Praze. Za vítězství získala mimo jiné digitální fotoaparát a jachtařské oblečení Helly Hansen. Jak první tři dívky, tak i ostatní finalistky po zásluze získaly hodnotné ceny.

Miss aerobik v televizi

„Finále Miss aerobik 2008 jsme museli několikrát odložit kvůli shánění sponzorů,“ přiznala ředitelka soutěže Mgr. Jana Čejková. Proto ocenila, že město Ostrava a agentura Taurus pomohly s realizací finálového večera. Během pobytu v Ostravě nalezly dívky kvalitní zázemí v moderním hotelu Park Inn. Pořadatelé uspořádali v pátek veřejnou generálku, kterou mohli zájemci navštívit zdarma, v sobotu se od 18 hodin konalo finále. Soutěž se konala v nové aule vysoké školy báňské, natáčela ji TV Nova, která uvede devadesátiminutový záznam na programu Nova Sport. Diváci mohli zhlédnout soutěž o titul Miss aerobik, kterou moderoval Pavel Poulíček, ale i atraktivní záběry ze zákulisí.

Atmosféru zachytila v rozhovorech s finalistkami moderátorka Novy Sport Kamila Havelková, jež před lety v soutěži Miss aerobik obsadila druhé místo. Finalistky se představily v šatech návrháře Lukáše Šmída z Frýdku-Místku, předvedly svou sestavu aerobiku, absolvovaly závod na trenažéru, vyzpovídaly sportovní osobnosti. Závěr večera gradoval promenádou v plavkách, kdy dívky dokazovaly, jaký má pravidelné sportování blahodárný vliv na jejich postavy. Porota to s výběrem dívek neměla opravdu jednoduché.

Smolná třináctka

„Průběh třináctého ročníku Miss aerobik odpovídal pověře o smolné třináctce, ale nakonec se vše povedlo a všichni, kteří jsme usilovali o zachování a pokračování populární soutěže nejen mezi ženami, ale i u široké veřejnosti, jsme si po finále oddechli,“ konstatovala Mgr. Jana Čejková a zdůraznila, že velké uznání a poděkování patřilo režisérovi a scenáristovi finále Miss aerobik 2008 Radanu Dolejšovi a plzeňskému televiznímu štábu, který zpracovával tříhodinové finále do devadesátiminutového záznamu. „Doufala jsem, že se umístím v popředí, ale první místo jsem nečekala,“ řekla po soutěži šťastná Táňa Bednářová. „Titul je pro mě významným krokem v mé kariéře. Chtěla bych se i nadále věnovat závodění a trénování malých dětí,“ je přesvědčena vítězka, kterou čeká tak jako další nejúspěšnější dívky účast na Miss aerobik tour v deseti městech České republiky, řada exibičních vystoupení, fotomodeling a další akce připravované nově vzniklou společností Miss aerobik a. s. Takhle cvičí Miss aerobik 2008 Táňa Bednářová, která už má doma zlatou medaili z mistrovství světa ve sportovním aerobiku ve fitness týmech.

14.5.2009 15:58 | aktualizováno 16.12.2009 12:36 | MGR. JANA ČEJKOVÁ

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.