FITweb

ZPĚT

Co je to BodyJam?

Nová taneční lekce, která vás dostane do varu! Naučí se na ní tancovat i ti, kteří si mysleli, že koordinovaný pohyb v rytmu hudby není jejich silnou stránkou. Ale pozor, BodyJam je značně návykový!

A čkoliv jsem sportovní nadšenec, který nedokáže být den bez aktivního pohybu, klasické taneční lekce mě donedávna nechávaly chladnou. Vyzkoušela jsem břišní tance, salsu, jazz, ale všechno mě bavilo jen pár hodin, a pak jsem už neměla motivaci chodit dál. Přitom tak ráda vyrážím s přáteli tancovat a mnohokrát jsem si přála naučit se nové taneční prvky, které bych mohla použít i na obyčejné diskotéce. Ale říká se, že to, co si člověk opravdu přeje, se mu splní.

A mně se můj sen splnil. Teprve nedávno jsem se díky kamarádce dostala na první lekci BodyJamu a byla to láska na první pohled. BodyJam je úžasná taneční lekce od začátku až do konce nabitá nejnovějšími tanečními trendy a hudbou všech možných žánrů. Ať máte rádi hip hop, pop, techno, přijdete si na své. A co je na BodyJamu to úplně nejlepší? Skutečnost, že je určen opravdu pro všechny bez ohledu na taneční zkušenosti, věk či kondici!

KAŽDÉ TŘI MĚSÍCE NĚCO NOVÉHO

BodyJam je jeden z osmi programů Les Mills a stejně jako u ostatních programů se učí jedna choreografi e vždy tři měsíce, takže máte dostatek času zvládnout jednotlivé prvky i celou sestavu a potom už se jen oddat tanečnímu rytmu. Les Mills programy pocházejí z Nového Zélandu a v současnosti jsou to nejznámější kondiční koncepty na celém světě. Momentálně fungují již v 80 zemích.

U nás je Les Mills zatím jen v jediném centru, a to ve studiu Fit4Life, které řídí fitness lektorka a tanečnice Ria Hrušovská. Každý program Les Mills je inspirován jiným sportem či pohybovou aktivitou – například cyklistikou, tancem, bojovým uměním, jógou, pilates či cviky z posilovny.
Vzdělání instruktorů Les Mills se pečlivě hlídá (což není úplným pravidlem ve většině fitness center) – každý z nich musí vždy po třech měsících absolvovat proškolení a trénink nové choreografi e, aby vám přinesl to nejnovější z oblasti fitness.

VŠECHNY TANEČNÍ STYLY V JEDNOM

Ale zpět k samotnému BodyJamu, který je opravdu bombou pro všechny, kteří milují tanec a současnou hudbu. Lekce trvá 55 minut a je složena z pěti částí: zahřátí, kardiobloku č. 1, regenerace, kardiobloku č. 2 a zklidnění. Na začátku se protáhnete a zahřejete jednoduchými cviky a pak již následuje nácvik jednotlivých kroků a prvků choreografi e. Vždy, když se naučíte další kousek sestavy, sjede se všechno „naostro“, aby si to všichni opravdu užili.

BodyJam je kardiotrénink, při kterém spálíte nejen spoustu kalorií, zlepšíte svoji fyzičku, ale hlavně – naučíte se lépe tančit. Tanec je také skvělý na zlepšení koordinace díky velkému rozsahu nejrůznějších pohybů a změn tempa. Máte jedinečnou možnost se naučit takovým tanečním stylům, jako je hip hop, latinské tance, retro house dance a to vše v jediné lekci.

Díky relativně dlouhému času na učení choreografi e ji na konci zvládne opravdu každý. Ti rychlejší nebo šikovnější mají zase možnost pilovat jednotlivé prvky k dokonalosti. A instruktor BodyJamu se už postará o to, abyste byli motivováni vydat ze sebe co nejvíc během celé lekce.

ROZTANČETE SE

Na lekci BodyJamu nepotřebujete žádné speciální vybavení. Stačí vám láhev vody, pohodlné oblečení, dobrá obuv a o zbytek se už postará vyškolený instruktor. Abyste zaznamenali ty správné výsledky (zhubnutí, vytvarování postavy apod.), je ideální chodit na BodyJam 2x–3x týdně nebo ho kombinovat s jinými programy, především těmi posilovacími. Předem nepotřebujete ani žádnou taneční průpravu nebo vzdělání. Stačit jen chuť a vášeň k tanci.


Ostatní programy Les Mills

BODYPUMP

Za použití speciálních činek spálíte spousty kalorií a vyrýsujete svaly. Univerzitou v Aucklandu byl vyhlášen programem, při němž je nejviditelnější a nejrychlejší úbytek tuku v porovnání s ostatními fitness lekcemi!

BODYCOMBAT

Kombinuje pohyby a postoje různých disciplín sebeobrany, jako je karate, box, tai-či, kickbox.

BODYBALANCE

Lekce, při níž si zlepšíte fl exibilitu i sílu těla. Kombinuje prvky z jógy, tai-či a pilates.

RMP

Indoor cyklistický trénink, který se řídí heslem: „Jeďte, jako kdybyste to ukradli.“

BODYATTACK

Kardiotrénink zaměřený na vybudování síly a vytrvalosti. Kombinuje atletické aerobní pohyby se silovými a stabilizačními cviky.

BODYSTEP

Jednoduchý program využívající nastavitelného stepu, na kterém stoupáte nahoru a dolů do rytmu motivující hudby.

BODYVIVE

Nový program Les MillsTM. Jedná se o bezpečné cvičení, zahrnující aerobní cviky na zlepšení funkce kardiovaskulárního systému, zátěžové cviky na zlepšení síly a stability i strečink a mobilizační cvičení.

15.1.2010 11:03 | aktualizováno 15.1.2010 11:09 | PAVLA MAŘÍKOVÁ

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 1. youngest

  youngest test

  Pátek 12:53

 2. youngest

  youngest test2

  Pátek 12:54

 3. sugadec

  sugadec mátre informácie kde by sa dal získať diplom bodyjam?

  Pondělí 12:52

 4. vladislava

  vladislava nevíte zda je toto cvičení v Českých Budějovicích ? Díky předem za odpověď.

  Čtvrtek 20:57

 5. nikolajd

  nikolajd ahoj,já chodím na Zumbu,je to nový druh cvičení,vřele doporučuji,,,je to supeer.láska na první pohled <3

  Úterý 19:25

 6. Veruu

  Veruu Vladislava: toto cvičení najdeš v ČR-jen v Praze

  Čtvrtek 15:33

 7. Veruu

  Veruu Když tak pro všechni: www.lesmills.com

  Čtvrtek 15:33

 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.