FITweb

ZPĚT

NIKE RUN PRAGUE se zúčastnilo 5 291 běžců

Praha, 3. září 2011: Dnes se v Praze uskutečnil největší běžecký happening letošního roku – Nike Run Prague 2011. Desetikilometrového běhu se zúčastnilo celkem 5 291 lidí, z toho 2 096 žen a 3 167 mužů. Do cíle doběhlo 5 208 lidí. Nejrychlejším běžcem se stal Vít Pavlišta s časem 32:14. Mezi ženami zvítězila Radka Churáňová, která uběhla desetikilometrovou trať v čase 39:23.

Jeden z účastníků závodu si odveze stylový Fiat 500 Cabrio. Bude vylosován ze všech běžců, kteří úspěšně proběhli cílovou páskou. Nejrychlejší tým s názvem Neznám bolest pak získal produkty Nike v hodnotě 100 000 Kč. Běhu se zúčastnili i známé osobnosti z oblasti sportu. Za fotbalovou Spartu Jakub Podaný, Martin Juhar, Milan Švenger, Ladislav Krejčí a beach volejbalové reprezentantky Sparty.

Fotbalisté Sparty

Dále také basketbalista Martin Kříž z Nymburku, ale například i fotografové Ondřej Pýcha a Standa Merhout. Ppodpořit je přišly například moderátorka Marta Ondráčková a modelka Jana Doležalová. „Začala jsem běhat poměrně nedávno, takže jsem si letos na Nike Run Prague ještě netroufla, ale příští rok už Nike Run Prague určitě poběžím, ta atmosféra je opravdu úžasná,“ řekla Marta Ondráčková.

Beach volejbalové reprezentantky

Pro všechny registrované běžce byl připraven startovní set obsahující čip měřící čas běžce a tričko
s jejich vlastním mottem a vybraným číslem. Start a cíl běhu byl v areálu Žlutých lázní. Trať dlouhá 10 km provedla běžce centrem Prahy a vedla přes Podolské nábřeží, Vyšehradský tunel, Rašínovo nábřeží, Smetanovo nábřeží na Staroměstské nám, odtud ulicemi Celetná, Na Příkopě, přes Václavské náměstí, ulicemi Vodičkova, Lazarská, Myslíkova a dovedla běžce po Rašínově a Podolském nábřeží zpět do Žlutých lázní.

Vítězka ženy Radka Churanová

Běh byl doplněn celodenním doprovodným programem ve Žlutých lázních a atraktivní After Run Party s vystoupením taneční skupiny The Pastels, DJů Wiche a Robota, hudebních skupin Eddie Stoilow, Skyline a Tata Bojs.

Vítěz muži Pavlišta Vít

Více informací naleznete na webový stránkách závodu www.nikerunprague.cz. a také na stránce Nike fan na Facebooku www.facebook.com/NikeRunPrague.

O Nike

NIKE, Inc., se sídlem v blízkosti Beavertonu v Oregonu je předním světovým designérem, prodejcem a distributorem originální sportovní obuvi, oblečení, vybavení a doplňků pro širokou škálu sportovních a fitness aktivit. Nike je stoprocentním vlastníkem několika dceřiných společností, mezi něž patří Cole Haan, která navrhuje, prodává a distribuuje luxusní boty, kabelky, doplňky a kabáty; Converse Inc., která navrhuje, prodává a distribuuje sportovní obuv, oblečení a doplňky; Hurley International LLC, která navrhuje, prodává a distribuuje obuv, oblečení a doplňky pro akční sporty a lifestyle obuv, oblečení a doplňky pro mladé; a Umbro Ltd., společnost se sídlem ve Velké Británii a přední značka ve světě fotbalu. Pro více informací navštivte stránky HYPERLINK „http://www.nikebiz.comwww.nikebiz.com.

5.9.2011 8:33 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.