FITweb

ZPĚT

Fit za 30 minut

Určitě jste o něm již slyšely. Možná vás zaujal, ale ještě váháte, zda do toho jít. Už nemusíte! Zjistili jsme to za vás. Majitelka Expresky v pražském Karlíně Martina Vernerová nám o cvičení řekla vše, co by vás mohlo zajímat, a trenérka Klára Vajshaplová jen pro vás zacvičila.

1. Zahřátí

Jednoduchá střídání

Systém kruhového cvičení je velice jednoduchý. Cvičí se na jednotlivých stanovištích rozložených do kruhu a na každém z nich strávíte pouhou půlminutku. Stanovišť je osm a za půlhodinku stihnete 4 kolečka. „Při kruhovém tréninku se střídá cvičení silové na strojích s aerobním na běžeckých a stepových stanovištích a cvičí se v optimální tepové frekvenci pro spalování tuků. Kruhový trénink procvičí optimálně celé tělo, posiluje srdce a spaluje tuky,“ uvádí nás do problematiky základních principů kruhového tréninku Martina Vernerová.

2. posilování

Zumba i pilates

Na některých pobočkách si můžete cvičení dokonce ozvláštnit. Třeba zumbou či cvičením pilates. Jak pak trénink vypadá? „Zumba nahrazuje aerobní stanoviště a kombinuje tak cvičení na strojích s tancem. Pilates taktéž ideálně doplňuje kruhový trénink a koncentruje se při něm na střed těla a procvičení problémových partií – břicho, hýždě, boky,“ popisuje Martina Vernerová.

Začátečnice i pokročilé

Nebojte se přijít, i když nemáte žádné zkušenosti s posilovacími stroji. Vše vám ukáže instruktorka. Stroje jsou navíc navržené tak, aby byly maximálně bezpečné. „Cvičí se na pístových strojích, které umožňují postupnou zátěž, kterou si žena vytváří vlastní energií – intenzitou cvičení. Netrénovaný organismus zákonitě nevyvine větší odpor pístu, než sám zvládne. Cvičení je obousměrné, takže i čas strávený ve fitness je velmi intenzivní,“ vysvětluje Martina Vernerová a dodává: „Nicméně kvalitní trénink umíme nastavením potřebné zátěže vytvořit i pro náročné sportovkyně.“

„Já na cvičení a hubnutí zkrátka nemám čas,“ slyšíme ze všech stran. Ale tuto výmluvu již můžete pustit z hlavy. Stačí se začít věnovat čistě ženskému tréninku, který trvá půlhodinku.

3. aerobní trénink

Na věku a váze nezáleží

„Po půlročním provozu mohu potvrdit, že kruhový trénink je vhodný pro všechny věkové kategorie, ale největší úspěch zaznamenáváme u žen, které by se do běžného fitness asi nevypravily – zralé ženy, které si chtějí vylepšit kondici, zhubnout a cítit se dobře v ženské společnosti,“ popisuje klientelu Martina Vernerová.

Hubnutí bude hračkou

„Pokud chceme spalovat tuky a hubnout, musíme cvičit v jiné tepové frekvenci než třeba na spinningu. Důležitá je správná kombinace silového cvičení a aerobního pohybu v součinnosti s tepovou frekvencí pro spalování tuků, adekvátní věku a kondici cvičící ženy,“ vysvětluje majitelka pobočky. Zajímá vás, jestli byly zaznamenány i nějaké výrazné váhové úbytky? „Pokud hubnete, váhový úbytek by měl být postupný, 1–2 kg za měsíc. Tak máte zaručeno, že ztracená kila se již nevrátí. Naše klientky si pochvalují, že právě kruhový trénink jim pomohl obléci opět oblíbenou sukni nebo kalhoty. A pro ta zatvrzelá kila pořádáme ve spolupráci se společností STOB kurzy snižování nadváhy,“ pochvaluje si Martina Vernerová.

4. závěrečný strečink

Kruhový trénink na vlastní kůži

Alexandra Paulovičová, 30 let (redaktorka časopisu Dieta): „Půlhodinka cvičení se mi zdála jako to pravé pro mě. Půlminutové intervaly mne nadchly svou dynamičností a rychlostí, jakou doba cvičení uběhne. Ale nemyslete si, žádná ulejvárna to není. Hned během prvního kola mi naskočily kapičky potu na čele, ale 4 kolečka jsem odcvičila s nadšením začátečníka. Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat a moje postava se pozvolna začíná formovat do vysněné podoby. Cvičení doporučuji nejen začátečníkům, ale i lidem zvyklým na různé pohybové aktivity. Expreska se pro ně může stát příjemným zpestřením života.“

Ilona Kavalová, 43 let (klientka Expresky Karlín, Praha): „Kvůli zdravotním problémům se mi „podařilo“ přibrat až na 90 kg. Pak jsem se v práci z letáku dověděla o kruhovém tréninku a od února jsem na něj začala společně s kolegyní chodit. Ze začátku jsme chodily cvičit 5–6x týdně, teď chodíme 3x týdně. Doposud jsem zhubla 15 kg a na Expresku nedám dopustit. Permanentku máme i na příští rok.“ Další info na www.expreska.cz

1.11.2011 12:00 | Alexandra Paulovičová

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 1. sunshine.iv

  sunshine.iv je to super, byla jsem tam, jen jsem nemohla teď chodit, ale zase začnu, už se mooooc těším :-) :-)

  Úterý 13:37

 2. gidzitka(Ivana)

  gidzitka(Ivana) ahojky taky se přidám můžu doporučit ;-) ;-) ;-) ;-) je to super :-) :-) :-) :-)

  Úterý 20:24

 3. karolina30

  karolina30 tak se proste do toho opřu uz je to semnou zly a le dosti stěžováni mužu si za to sama i za to xxxl i boleni nohou a to břicho fuj akorat sem dostala dobry napada vyfottě se v plavkach hlavne nejhorší partie ěkne zblizka pak vytisk a na lednic no me teda chut přešla zati uvidime dnes prvni den meho zapisovani diky za podporu :-\ 8-)

  Neděle 07:54

 4. musilta - Jitka

  musilta - Jitka Utíkám se podívat na net, kde se v okolí tento zázrak cvičí, čauky :-) :-) :-)

  Pondělí 12:25

 5. dajaaaaa

  dajaaaaa tak za 2mesice mam dole 17kg a jim spravne hybu se a nehladovim vsem moc drzim pesti 8-)

  Úterý 15:16

 6. msplecha

  msplecha no nazdar. nech si udělat jaterní testy, budeš koukat :-$

  Úterý 21:00

 7. tlusta.myska

  tlusta.myska přesně,17kg za dva měsíce je špatně.je to trasně moc a navíc to budeš mít zpět jen co trošku polevíš.

  Středa 20:09

 8. dajaaaaa

  dajaaaaa Tak to se nebojte devcata sem pod dohledem lekare rika Vam neco methabolic balance?supr vec podle krevniho rozboru Vam primo sestavi dietu pro Vas organismus a kazdy tyden chodim na konzultaci protoze to mam primo v praci,takze se vazne nebojim :-))

  Čtvrtek 21:23

 9. Po 9 letech manželství se svým manželem se 3 dětmi, můj manžel začal chodit s ostatními dámami a ukázal mi studenou lásku, na několika příležitostech, že hrozí, že se mi rozvést, pokud si troufám pochybovat ho o jeho aféře s jinými dámami, byl jsem úplně zničený a zmatený, dokud starý přítel mi řekl o kouzlo kolečko na internetu Dr. Ogün kteří pomáhají lidem s vztah a manželství problém, o působnosti milostných kouzel, zpočátku jsem pochyboval, že by taková věc vůbec existuje, ale rozhodl se dát muvyzkoušet, když jsem se ho kontaktovat, pomohl mi učarovaly a do 24 hodin můj manžel vrátil ke mně a začal se omlouvat, teď přestal chodit s dámami, a on mu se mnou dobře a doopravdy. Obraťte se tento velký kouzlo kolečko pro váš vztah nebo manželství problém v lovespelltemplee@gmail.com

  Sobota 11:39

 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.