FITweb

ZPĚT

Tipy na nejlepší cyklotrasy

Načerpejte energii v přírodě a zároveň na svých cestách poznejte historické památky.

PODÉL BAŤOVA KANÁLU (80 KM)

Nádherný moravský kraj není jediným lákadlem této cyklostezky. Podél Baťova kanálu vás čeká převážně asfaltová trasa a bezpečná jízda mimo motorovou i železniční dopravu, díky čemuž je cyklostezka ideální pro rodinnou dovolenou.
Na cyklostezky navíc navazují další stezky a trasy v okolí.
Více na www.batacanal.cz

MAPOVÁNÍ PAMÁTEK UNESCO (88,8 KM)

Historický rychlokurz po památkách UNESCO můžete zvládnout za jediný den. Vyrazíte z Hodonína a podíváte se do Staré Břeclavi i Lednicko-valtického areálu. Na celodenní trase uvidíte zámky, rotundy, hrady, starobylé aleje i rozsáhlé rybníky.
Více na www.vyletnik.cz

WACHAU NA KOLE I NA LODI (56 KM)

Objevná cesta z Marbachu po údolí Wachau vás zavede podél vinic a romantické zříceniny hradu Dürnstein až k symbolu regionu – opatství Dürnstein. Lodí se pak dostanete nahoru po proudu Dunaje k baroknímu kulturnímu světovému dědictví, benediktinskému opatství Melk. Zpět do města Marbach se opět vrátíte na kole.
Více na www.dolni-rakousko.info

TOP STEZKA KOLEM JEZERA (135 KM)

K poznání Burgenlandu byste potřebovali asi více času, ale mají zde několik skvělých tras, které nabízejí jedinečné zážitky. Nejznámější a také nejoblíbenější je cyklostezka B10 „Neusiedler See-Radweg“ kolem Neziderského jezera, která je vyznamenaná pěti hvězdičkami ADFC (Všeobecným německým svazem cyklistiky).

Pokud by vám trasa připadala dlouhá, můžete si cestu přes jezero zkrátit přívozem. Navíc trasy v Burgenlandu najdete také na aplikaci pro chytré telefony pod názvem Trasy Burgenlandu.
Více na www.burgenland.info/cz

ZA KRÁSAMI SLOVENSKÉHO KRASU (500 KM)

Síť cyklistických tras v této oblasti Slovenska má až 500 km (souhrnný název je Karstvelo).

Ze sedla kola uvidíte nejkrásnější přírodní zákoutí a kulturní zajímavosti. Potěší vás šest jeskyní zapsaných do dědictví UNESCO, vyznavače historie nadchne cykloturistika po Gotické cestě a nevynechejte ani Hájskou dolinu u Hájských vodopádů.
Více na www.slovakia.travel


Článek vyšel v časopise Dieta.

20.6.2017 1:01 | Alexandra Paulovičová

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.