FITweb

ZPĚT

Vyzkoušejte nové typy cvičení a dostaňte se do formy!

Jak se nejrychleji dostanete do formy? Zkuste obyčejnou židli, lodní lano nebo aerobik lásky. Trávíte svůj život v kanceláři a v obleku? Zkuste jógu, při níž si protáhnete celé tělo a nebudete se muset zvednout ze židle.

LM BODYVIVE

Chcete vytvarovat a zpevnit problematické partie? Vydejte se na lekci z programů Les Mills®. Stojí za nimi tým fyzioterapeutů, lékařů a specialistů a každý týden je navštěvuje více než milion klientů po celém světě. BodyVive kombinuje jednoduché kardio a funkční cvičení. Cílem je během 45 minut co nejefektivněji zredukovat podkožní tuk a dostat tepovou frekvenci do zóny pro spalování tuků.

Kde: Holmes Place, Praha 5 (www.holmesplace.cz)

Za kolik: cena v rámci členství v klubu

ZOUK

Tomuto tanci se říká aerobik lásky. Nechybí mu temperament ani nádech erotiky, a tak nikoho nepřekvapí, že pochází z jihoamerického kontinentu. Připravte se na jinou energii, než jste zvyklí vídat nebo zažívat u samby či paso doble. Zouk (čte se zuk) se sice inspiroval populární lambadou, hudba k němu je však pomalá. Partnerka se musí nechat vést partnerem a následuje nejen jeho kroky, ale i naklánění těla. Těsné držení a rytmické pohyby boků vás přenesou na párty, které nechybí půvab ani vznešenost.

Kde: Taneční studio Stolárna, Brno (studiostolarna.cz)

Za kolik: 950 Kč/6 lekcí

JÓGA DO KANCELÁŘE

Zapomeňte na legíny, upnuté tílko a pozice vleže. Cílem je naučit ty z vás, kteří kvůli zaměstnání musejí trávit hodiny vsedě, protáhnout celé tělo včetně zápěstí, prstů, šíje, zad i nohou. A protože je důležité převést teorii co nejjednodušeji v praxi, výuka probíhá na židlích a klidně na ni můžete přijít v pracovním obleku. Lektor vám ukáže, že obyčejná židle je geniální pomůckou pro variaci jógových pozic a skvělou cestou k uvolnění v oblastech, ve kterých podvědomě hromadíme napětí a stres.

Kde: Centrum tance, Praha 1 (www.centrumtance.cz)

Za kolik: 150 Kč/60 minut

GUNNING

Jestli vám jde o zpevnění celého těla a vysoký energetický výdej, gunning je pohybem pro vás. Během skupinové lekce pojedete na plný plyn. Na začátku nechybí potřebné rozehřátí a dynamické protažení, což je dobrý základ k následnému rozvoji síly, rychlosti, dynamiky a hbitosti. Toho dosáhnete při cvičení ve dvojicích s elastickými lodními lany. Zapomeňte na lenošení, výsledek bude stát za to.

Kde: Kantorfitness, Brno (www.kantorfitness.cz)

Za kolik: cena v rámci členství v klubu

ROLFPILATES

Zatímco o výhodách cvičení pilates se mluví často, rolfing je u nás poměrně novou metodou. Přitom ve světě slaví úspěchy a k jeho propagátorům patří i americká herečka Gwyneth Paltrow. Cílem rolfingu je pomocí jednoduchých technik uvolnit tělo tak, aby si vytvořilo ideální postavení v gravitačním poli Země. Díky tomu se sníží napětí – tělo se totiž přestane deformovat, a začne se formovat. Ve spojení s pilates už po pár lekcích odeznívají bolesti hlavy i zad, bříško je plošší a pas užší.

Kde: Litoměřice, Lovosice (www.rolfpilates.cz)

Za kolik: 190 Kč/60 minut

CLOGGING

Jestli jste si přáli naučit se stepovat, clogging je tady přesně. K lekci nepotřebujete partnera ani předchozí taneční zkušenosti. Stačí jen chuť hýbat se v rytmu hudby. Lektoři navíc slibují, že clogging je ideální způsob, jak si udržet hezkou postavu, hlavně v oblasti stehen, lýtek a zadečku. Pro začátek vám stačí boty s kluzkou podrážkou a chuť proniknout do tajů stylu, který byl při svém vzniku ovlivněn indiánskými i černošskými vlivy.

Kde: DDM Spektrum, Praha 8 (www.clogging.cz)

Za kolik: ukázková lekce zdarma

Článek vyšel v časopise Dieta 10/2016.

27.12.2016 10:19 | Iveta Vařečková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.