FITweb

ZPĚT

5 jednoduchých kroků ke zdravému životnímu stylu

Komerční sdělení

O tom, že velkou roli v tomto ohledu hrají dobré stravovací návyky a každodenní fyzická aktivita asi většina z vás ví. Nicméně to se hezky říká, ale hůře provádí a bohužel ani uspěchanost dnešního života nám v tomto ohledu nepomáhá. Naštěstí má na náš život vliv více faktorů. Pojďme si tedy ukázat 5 kroků, které vám vaši cestu ke zdravému životnímu stylu pomohu jednoduše začít.

1. Jako nápoj volte vodu

Voda představuje nejlepší způsob, jak uhasit žízeň a zároveň s ní nedáváte do děla žádný přidaný cukr. Voda se podílí se na transportu živin, odplavuje zplodiny metabolismu, udržuje a reguluje tělesnou teplotu a podporuje trávení.

2. Choďte spát přibližně ve stejnou dobu

Režim a dodržování nastavených biorytmů jsou pro zdravé tělo důležité. Spěte proto zhruba stejný počet hodin a ve stejnou dobu. Můžete si samozřejmě přispat o víkendu, ale výkyvy ve zdravém spánku by neměly být nijak drastické. Dospělý jedinec by měl průměrně spát 6 - 8 hodin denně.

3. Přirozený pohyb a cvičení

Primárně byste se ve svém každodenním životě měli zaměřit na přirozený pohyb. Pokud tedy nemáte žádné zdravotní problémy, omezte jízdu autem nebo městskou dopravou a zkuste se na místo určení dostat pěšky. Na oběd jděte procházkou, místo svezení se výtahem nebo po eskalátorech, vyjděte schody. Časem si pak zkuste najít nějaký sport, který budete dělat s chutí a pamatujte, že i 15 minut cvičení každý den se počítá.

Tip: K péči o sportovní oblečení použijte vonné prací perličky Lenor Unstoppables a dodejte jim tak maximum svěžesti a vůně pro další trénink. Perličky vložte přímo do bubnu pračky a na ně pak dejte prádlo. Perličky se lehce rozpouští a provoní prádlo až do dalšího praní nebo na dobu 12 týdnů u uskladněného prádla. Pro technické materiály a membrány jsou naprosto bezpečné, vám tudíž už nic nebrání v tom, cítit se při každém sportu pohodlně a příjemně svěží.

„Pro mě jsou vonné perličky Lenor Unstoppables při praní už několik měsíců absolutní must have. Díky svému složení jsou vhodné i pro sportovní oblečení, které u nás doma peru snad obden, a prádlo vydrží krásně voňavé i dlouho po vyprání,“ říká Eva Kraus a dodává: „Perličky se vsypávají do bubnu pračky, přidávám je ke každému praní. Je to otázka asi pěti vteřin, které mi za tu skvělou vůni rozhodně stojí.“

4. Více se smějte

Smích prodlužuje život, proto zkuste začíst přistupovat k životu více s humorem a více se smějte.

5. Měj kontrolu nad svým dechem

Ačkoliv dýchání bereme jakou automatickou záležitost, je dobré se na něj během dne občas zaměřit. Správné dýchání je totiž klíčem k vitalitě, obranyschopnosti a zdraví. Většina z nás bohužel dýchá nedostatečně, pouze horní částí hrudi a příliš rychle. Optimální dech by měl být pomalý, tichý a prováděný do břicha.

12.11.2018 11:20 | PR

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.