FITweb

ZPĚT

Co byste měli vědět o špercích a cvičení?

Komerční sdělení

Pravděpodobně do posilovny často běžíte ihned po práci, nebo se tam chcete co nejdříve setkat se svými úžasnými kamarádkami. A tak se může jednoduše stát, že si před cvičením zapomenete sundat svůj snubní prsten nebo zlaté náušnice – proč odkládat takovou krásu, že? Ale možná by bylo dobré na to víc myslet a v tomto článku vám vysvětlíme proč.

Krása někdy bolí

Když vám někdo řekne, že při sportu se můžete kvůli šperkům poranit, možná protočíte oči v sloup. Každopádně jsou chvíle, kdy je nošení klenotů v tělocvičně opravdu riskantní. Pokud například posilujete, tlak prstýnku vám může poranit kůži. Také náhrdelníky jsou někdy nebezpečné a zejména při rychlých pohybech vás mohou udeřit do obličeje. Podobně také stříbrné náušnice, zejména kruhy, nejsou vhodné. Při cvičení hrozí, že se do nich omylem zachytíte vy, nebo ten, kdo se činí vedle vás.

Pro krásu šperků

Možná se vám opravdu klenoty nechce v šatně odkládat, ale pokud je máte ráda, existují i další důvody, proč je raději před cvičením zamknout do skříňky. Například prsteny se vám mohou zachytit do matračky nebo částí oblečení, nebo změnit tvar, když budete vzpírat činky. Drahé kameny a diamanty se mohou poškrábat nebo vypadnout – a hledat je třeba na dně plaveckého bazénu? Určitě znáte i lepší způsob, jak strávit odpoledne.

Chlór a šperky

Pokud ráda plavete, i do bazénu si nezapomeňte šperky sundávat. Přestože chlór drahým kamenům neškodí, může poničit kovy, pokud s nimi zareaguje. Tato chemikálie neprospěje ani vašim perlovým náušnicím, proto i ty raději odložte už v převlékárně, nebo je raději na plavecký stadion vůbec neberte.

Opatrujte drahokamy

Přestože některé drahé kameny působí téměř nezničitelně, jak už bylo řečeno, v tělocvičně je můžete snadno poškodit. Diamanty, rubíny a další jim podobné kameny hned tak neprasknou, ale jsou náchylné na poškrábání. A perly jsou ještě křehčí, ty tedy do tělocvičny nejlépe vůbec nenoste. Ten risk za to nestojí.

Pozor na krémy

Pokud cvičíte venku na slunci, nikdy nezapomínejte na opalovací krém. Dávejte však dobrý pozor, aby nepřišel do kontaktu s vašimi šperky. Když se totiž krém nahromadí v jejich škvírách a mezerách, začnou působit matně.

Pokud vás ani tento článek od nošení šperků během cvičení neodradil, vybírejte si alespoň co nejjednodušší kousky, které nemají zbytečné zdobení a co nejvíce přiléhají k tělu.

14.5.2019 10:32 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.