FITweb

ZPĚT

Když to celebrity přehánějí s dietou

Některé světové celebrity to s hubnutím a honbou za štíhlou postavou očividně trochu přehánějí. Komu se shazování kil vymklo z rukou?

Jessica Simpsonová

Když zpěvačka Jessica Simpsonová dostala roli krásky Daisy v novém filmu Mistři hazardu, rozhodla se zhubnout šest kilo. Přestože měla vždy záviděníhodnou postavu, chtěla si být jistá, že v krátkých džínových šortkách a těsném červeném tričku bude dokonalá. Naordinovala si proto přísnou dietu a denně cvičila. Redukční režim dodržovala po celou dobu natáčení, a jak některé současné fotografie dokazují, pokračuje v něm dál. Spekuluje se, že již shodila víc než 12 kilo a její kdysi sexy postava je teď bez jakýchkoli křivek. Nejdříve hubla s pomocí diety South beach, která je založena na kontrole krevního cukru, ale teď už jí jen zeleninu a bílé kuřecí maso. K tomu každý den dvě hodiny cvičí v posilovně a večer hodinu běhá. Už i její trenér jí doporučuje dávky zmírnit a více jíst. Není divu, Jessica už musela vyměnit téměř celý šatník. Velikost 8, kterou dříve oblékala, jí je nyní příliš velká…

Donna Airová

Nadšená pro organickou stravu, abstinentka a nekuřačka. To je televizní moderátorka Donna Airová. Až donedávna mohla jít příkladem všem novopečeným maminkám. Po porodu se jí podařilo díky pravidelnému cvičení a zdravé stravě rychle shodit všechny nadbytečné kilogramy. Teď se však musí bránit nařčení, že trpí anorexií nebo závislostí na cvičení. Je totiž čím dál hubenější a vypadá unaveně. Její okolí tvrdí, že stravu nijak neomezuje, ale prý přehání cvičení.

Ještě před snídaní totiž každý den spálí více než 1000 kalorií, a to během tréninku, který se skládá z plavání, jógy, pilates a běhu. Donna vše popírá a říká, že má jen trochu živější dcerku, která vyžaduje hodně pozornosti. Žádný problém prý nemá. Aby to dokázala i vlastnímu manželovi, rozhodla se své ranní cvičení omezit a trénovat jen třikrát týdně. Uvidíme, zda se jí to podaří dodržet. Závislost na cvičení se totiž léčí jen velmi těžce a často vyžaduje i pomoc odborníků.

Kate Mossová

Po porodu holčičky Kate Moss jen zářila štěstím. Od té doby, co potkala současného přítele Peta, se ale vše změnilo. Katin kamarád říká: „Kate je velmi štíhlá od přírody a nemůže si dovolit ještě zhubnout. Teď ale vypadá nemocně a obávám se, že její nízká váha má negativní vliv i na její zdraví. Za její vychrtlý vzhled může především noční život a vymetání večírků s Petem, nepravidelná strava a alkohol. Nejvíce mě mrzí, že se Kate o sebe vůbec nestará. Nevadí jí, že má na sobě vytahaný svetr a má kruhy pod očima. To vůbec není ta Kate, kterou znám z dřívějška.“ Odborníci doporučují, aby si modelka vzala dovolenou a odpočinula si. Třeba by jí došlo, že je dospělá a má zodpovědnost nejen za sebe, ale i za své dítě.

Christina Ricciová

Kdysi velmi ženská Christina Ricciová je nyní jen vlastním stínem. Již několik let bojuje s anorexií, která ji přivedla až do nemocnice. „Na začátku puberty jsem se jako všechna děvčata začala malinko zakulacovat. Největší trauma jsem měla ze svých velkých prsů. Všichni mi říkali, že musím zhubnout, jinak nedostanu žádnou roli,“ dodává Christina. Začala tedy hubnout a v současné době jí nikdo neřekne jinak než „Lízátková lady“ - kvůli štíhlé postavě s hlavou, která působí k tělu příliš mohutně.

30.6.2008 22:16 | Pavla Maříková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.