FITweb

ZPĚT

Nejoblíbenější diety celebrit

Ani známým osobnostem se kila občas sáhnout po osvědčených navíc nevyhýbají, a proto musejí a zaručených dietách. Které jsou ty nejoblíbenější?

DIETA South Beach

KDO NA NI SPOLÉHÁ: CINDY CRAWFORD, GWYNETH PALTROW, BRITNEY SPEARS PRINCIP:
Dieta South Beach je určena všem milovníkům jídla. Vznikla ve fl oridském městě Miami, kde se na proslulých plážích bez dokonalého těla neobejdete. Princip diety je vcelku jednoduchý. Základem je strava rozdělená do pěti porcí, důraz se klade na příjem bílkovin a omezení jednoduchých sacharidů s vysokým glykemickým indexem. V první fázi je zakázán veškerý chléb, těstoviny a rýže, aby se rychle nastartovalo hubnutí. Později se příjem sacharidů zvýší, ale povoleny jsou pouze celozrnné produkty. Dopřát si naopak můžete sýry, vajíčka, šunku nebo máslo. Při vaření se doporučuje používat olivový, řepkový nebo ořechový olej.

VÝHODY:
Nemusíte počítat kalorie a netrpíte hladem. Občas si můžete dovolit i hořkou čokoládu a sklenku vína. NEVÝHODY:
Při striktním omezení sacharidů se můžete cítit unavení a bez síly. Pozor si dejte také na příjem tučných potravin (máslo a slanina), které se v dietě vyskytují. Obsahují totiž nezdravé nasycené tuky a cholesterol.

Tip: Blonďatá americká herečka je d ůkazem toho, že jíst pětkrát denně po malých porcích není vůbec na škodu štíhlé linii.

JAK SE STRAVUJE GWYNETH PALTROW PŘI PŘÍPRAVĚ NA ROLI:

SNÍDANĚ:
omeleta opečená na olivovém oleji, káva s odtučněným mlékem SVAČINA: zeleninový salát se sýrem OBĚD: salát s krůtími prsíčky a parmazánem, minerálka SVAČINA:
oříšky nebo mandle

VEČEŘE:
grilovaný losos s dušeným špenátem, sklenka vína Návod: Hollywoodská dieta, kterou vyznává Liz Taylorová, drasticky omezuje příjem tuků a sacharidů. Jí se dvakrát denně, hlavně pomeranče, grapefruity, vejce, ryby a hovězí maso. Pozitivní je jen dostatek vitaminu C, rozhodně ji ale nezkoušejte.

Tukožroutská polévka

KDO JI DRŽÍ: UMA THURMAN, SEAN CONNERY

PRINCIP:
Smysl diety je velmi podobný jednodruhové dietě. Liší se pouze tím, že konzumujete pouze speciální polévku. Ta se připravuje jen z vody, zeleniny a jemného koření. Její „tukožroutské“ účinky však spočívají pouze v tom, že obsahuje minimální množství kalorií, proto pokud nejíte nic jiného, hubnete. Kromě polévky je povolena ještě zelenina a trochu ovoce. Zakázáno je vše ostatní, především pečivo, alkohol, perlivé nápoje a smažená jídla. VÝHODY:
Očista organismu a rychlý úbytek váhy. Zaručuje také dostatečný příjem tekutin a vitaminu C.

NEVÝHODY:
Některým lidem způsobuje zeleninová polévka nadýmání (zvlášť pokud se připravuje ze zelí a kapusty). Při delším než několikadenním dodržování hrozí riziko nedostatku minerálů a bílkovin. UMA THURMAN MUSELA PŘED NATÁČENÍM FILMU PRIME ZHUBNOUT 4 KG. A JAK TO DOKÁZALA? Po celý den jedla neomezené množství polévky, ovoce (kromě banánů a meruněk) a zeleninu. Aby neměla hlad, pila litry zeleného čaje a vodu.

Jednodruhová dieta

KDO NA NI SPOLÉHÁ: KATE WINSLET, JENNIFER LOPEZ

PRINCIP:
Dodržování jednodruhové diety je v podstatě velmi jednoduché, ale za chvíli také velmi stereotypní. Vyberete si jednu potravinu (vajíčka, rýži, tvaroh apod.) a tu jíte po celý den. Na množství nezáleží, ale nesmíte si vzít nic jiného. Princip diety spočívá v tom, že po krátké době zvolenou potravinu už nechcete ani vidět, takže kila jdou dolů sama od sebe. VÝHODY:
Efekt hubnutí je většinou velmi rychlý, proto tuto dietu celebrity dodržují především, když potřebují rychle zhubnout na konkurz na novou roli apod.

NEVÝHODY:
Jojo efekt a také zdravotní hledisko, neboť tělo je ochuzeno o důležité látky z ostatních potravin. Jednodruhová dieta se navíc nedá dodržovat příliš dlouho. JAK JEDLA JENNIFER LOPEZ PŘED FOCENÍM PRO ČASOPIS FMH: Čtyři dny před focením konzumovala od rána do večera jen ananas. Čerstvý, kompotovaný, zapečený apod., ale kromě něho už nic jiného. Zaměřila se ale na dostatečný příjem tekutin.

Montignacova dieta

KDO NA NI SPOLÉHÁ: GÉRARD DEPARDIEU, VERONICA FERRES PRINCIP:

Montignacovu dietu ocení všichni pracovně velmi vytížení lidé a ti, kteří neradi vaří a stravují se po restauracích. Většina celebrit spadá do obou kategorií, není tedy divu, že je mezi nimi dieta značně populární. Dieta rozděluje potraviny do čtyř základních skupin, a to na proteinová, sacharidová, lipidová a vlákninová jídla.

Pokud některá potravina obsahuje tuk i sacharidy, je zakázaná. Jíst se nesmí ani kombinace chleba s máslem, vše, co obsahuje bílou mouku, džusy, buráky, plnotučné mléko, bonbony a med. Kupodivu, lahůdky, jako je slanina, salám, losos, avokádo, olivy a sýry, jsou dovoleny. Trávení zkonzumované potraviny by mělo probíhat bez tekutin, takže se během jídla doporučuje jen velmi malý či žádný přísun tekutin.VÝHODY:
Chybí nutnost počítání kalorií a dopřát si můžete spoustu věcí, které jsou při jiných dietách naprosto zakázané. A navíc - sport není povinný. NEVÝHODY:
Dieta je plná tuků a cholesterolu, proto je zdravotně naprosto nevhodná. Velmi špatný je také malý přísun tekutin a nedostatek vitaminů z ovoce.

30.6.2008 22:15 | Pavla Maříková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.