FITweb

ZPĚT

Yveta Blanarovičová

Nejí tlusté maso, vepřové a hovězí omezuje na minimum, nepije teplé mléko. Pokud by dostala nabídku na zajímavou filmovou roli, kvůli které by musela pořádně ztloustnout, šla by do toho...

* Přemýšlím, o čem se bavit právě s vámi, jak bude vypadat tento rozhovor, když spojení „Yvetta Blanarovičová a dieta/y“ mi přijde stejné, jako bych s Britney Spearsovou vedla povídání o metafyzice…

S metafyzikou bych také měla problém, takže mě, prosím, nepřeceňujte. (smích) Ale i když to tak na první pohled třeba vůbec nevypadá, tak o dietě něco málo vím!

* Co se vám tedy vybaví, když se vysloví pojem „dieta“?

Kázeň, rozhodnutí udělat něco pro sebe, uspokojit svou touhu, změnit to, co by se mi na mé postavě nelíbilo…

* Měla jste vůbec někdy problémy s tělesnou hmotností?

Ne, stále jsem vypadala jak oteklá nit. (smích) I když teprve po čtyřicítce mám tvary, po kterých jsem vždy toužila. Matka příroda se zkrátka nějak rozhodla až s přibývajícími léty zakulatit to, co bylo vždy vychrtlé.

* Když se na vás člověk dívá, musí zákonitě nabýt dojmu, že snídáte, obědváte i večeříte vzduch, který zapíjíte kapkou čisté vody. Je vaše postava genetickou záležitostí - máte štíhlost v rodině - nebo je to výsledek vaší pevné vůle a odříkání?

Spíš je to tím, že mě nebaví zbytečně se ládovat a plnit nesmyslnými jídly. Jím dobré věci. Že jsou pro někoho příliš zdravé, je jen ku prospěchu věci. Mně totiž jídlo muselo vždycky v první řadě chutnat.

* Prozradíte našim čtenářkám, kdy jste vážila nejvíc?

Když jsem čekala Matyáše, kladli mi lékaři na srdce, abych si hlídala váhu, abych moc netloustla. Nějak jsem na to zapomněla. Váhu jsem potkala až těsně před porodem, a když porodník zjistil, že mám o 24 kg víc, nevěřil vlastním očím. Pořád mě vážil a hledal, kde se ta „tučnota“ usadila. Jenže ona byla rozložená všude a nebyla k nalezení. Po porodu jsem baštila ještě víc, ale kojila jsem deset měsíců, takže mi přirozeně „sádla“ ubývalo. Když bylo Matesovi půl roku, vážila jsem sice 45 kg, ale podotýkám, že jsem v té době skutečně jedla za dva chlapy. Ale možná je to taky tím, že jsem sportovala, hrála divadlo, točila…

* A držela jste vůbec někdy dietu?

Ne.

* U hereček je vzhled důležitou záležitostí. Nelitovala někdy Yvetta Blanarovičová toho, že není korpulentnější, protože by tak určitě měla větší šanci získat zajímavou hereckou příležitost?!

Spíš jsem si na tom úplném začátku své kariéry hodně vyčítala, že nejsem blondýna! Tyhle nordické holky to měly zkrátka mnohem lehčí a byly více obsazované. Alespoň v mých očích určitě. Teď, když se poohlédnu do minulosti, říkám si, jak je dobře, že jsem, jaká jsem, protože díky tomu, jak vypadám a co umím, se ke mně dostala spousta krásných nabídek.

* Měl na vás někdy nějaký režisér/ka požadavek, že musíte kvůli určité roli přibrat?

Ne. V mém případě se nejvíc požadavků, které se týkají vizuální změny mé osoby pro danou roli, soustřeďuje na účesy. Ovšem na druhou stranu, pokud bych dostala příležitost a měla by má filmová tloušťka smysl a efekt, klidně bych do toho šla! Ale zatím mi nikdo takovou roli nenabídl.

* Dobrá, kolik byste byla ochotná přibrat kilogramů, když by to hodně atraktivní herecká - filmová příležitost vyžadovala?

No, kdyby to bylo o slonovi a jeho věrné kamarádce slonici, která váží metrák, asi bych si to rozmyslela. Ono nabrat kilečka není takový problém, ale ta práce se toho sádla zbavit…

* Vidíte, už máte strach! Ne, tak metrák by byl ve vašem případě asi extrém, takže stůjme nohama pevně na zemi. Zkrátka byste musela přibrat, řekněme, dvacet kilo. Jak byste toho docílila?

Nevím, asi by mi musel radit nějaký odborník. Ovšem když nad tím vlastně teď přemýšlím… Vím, že jsou tzv. dietologové, ale o „tloušťkolozích“ jsem ještě neslyšela! To by mi asi museli desetkrát denně naordinovat přísun kalorií, rybí olej a nevím co ještě. Asi by vyřadili mé oblíbené ryby, mořské potvory, zeleninu… No, každopádně bych však chtěla tloustnout přirozeně a ne chemicky.

* Ptát se vás, zdali jste musela kvůli roli zhubnout, je asi scestné…

Máte pravdu, protože se domnívám, že by ten režisér musel mít hodně špatný zrak, a pokud by se to skutečně mělo odehrát, obávám se, že by ze mě nezbylo vůbec nic. (smích)

* Jste vášnivou cestovatelkou, právě jste se vrátila z Říma, proto by mě zajímalo, jestli ráda zkoušíte a ochutnáváte dosud „nepoznané“ místní speciality a pokrmy, nebo jste zdrženlivá a obezřetná a raději jíte jen jídla známá či připravená z vám známých ingrediencí?

Jím ráda místní jídla, kromě delfínů, velryb a žraloků, opic, červů a hadů. Jinak ochutnám z domorodé kuchyně, kde se v rámci svých cest právě nalézám, snad skutečně VŠECHNO.

* Která zahraniční kuchyně si vás dosud získala nejvíc?

Není pouze jedna. Tedy alespoň v mém případě. Miluji kuchyni italskou, řeckou, španělskou a francouzskou.

* Pocházíte ze Slovenska, což lidé neznalí nevědí a jen stěží by to poznali, každopádně která jídla jsou pro vás chutnější - slovenská, nebo česká?

Jak co. V česku mi nesmírně chutná například staročeské jídlo kuba, pokrm, bez kterého se v jistých tuzemských krajích neobejde například Štědrý den. Pak mám velmi ráda třeba špekové knedlíky se zelím. A na Slovensku zase kapustnicu, brynzové halušky, strapačky, lokše s husími jatýrky a česnekem, pagáče… Je toho hodně a nejlépe tohle všechno připravuje má maminka. Ta je ve vaření zkrátka mistrem číslo jedna.

*

LETNÍ TĚSTOVINOVÝ SALÁT PODLE YVETTY BLANAROVIČOVÉ INGREDIENCE:
Balíček těstovin (podle vlastní volby), sýr lučina, lžíce majonézy light, 3 vejce, 2-3 středně velké okurky, 4 zelené či červené papriky (nebo 2 a 2), asi 1ŕ2 kg rajčátek, čerstvé bylinky podle vlastní chuti, čerstvá petrželka, sůl, pepř…
PŘÍPRAVA:

Okurky, papriky a rajčata po řádném omytí nakrájíme nadrobno, smícháme s lučinou a lžící lehké majonézy. Promícháme, pak přidáme čerstvé bylinky. Směs osolíme, můžeme mírně opepřit. Uvaříme vejce natvrdo a promačkané na kostičky je opatrně vmícháváme do připravené lahůdky. Zasypeme čerstvou petrželkou, přidáme uvařené a 1ŕ4 hodinky odpočaté těstoviny. A je hotovo.Dobrou chuť vám přeje

Yveta**

30.6.2008 22:15 | Klára Kopecká

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.