FITweb

ZPĚT

Krása za půl milionu

Projekt krása za půl milionu je u konce. Celý rok jste mohli sledovat proměnu stevardky Olgy. Jak se jí to povedlo, můžete zhodnotit právě nyní.

V březnu minulého roku jsme vyhlásili soutěž, jejíž vítězka dostala zdarma roční péči kliniky Medicom VIP v podobě liposukcí a lymfatických drenáží a roční hubnoucí plán společnosti Active Wellness. Olžinými povinnostmi bylo cvičení s lektorkou Radkou Vandasovou dvakrát až třikrát týdně v posilovně, dodržování redukčního jídelníčku a absolvování několika liposukčních zákroků pod vedením MUDr. Jaroslavy Kačírkové.

OLŽINA ROČNÍ PROMĚNA MĚSÍC PO MĚSÍCI SRPEN

Projekt začíná. Konkurz Olga vyhrála coby 26letá stevardka se startovní váhou 80 kg při výšce 169 cm.

ZÁŘÍ

Olgu čeká náročný rok plný změn. Například nikdy necvičila, a nyní bude nucena docházet několikrát týdně na individuální trénink pod vedením lektorky. Dostala také redukční jídelníček a domluvila se na klinice na první liposukci, a to břišních partií. Samotnému zákroku předchází měsíční kúra lymfatických drenáží, kdy se rozproudí lymfa a redukuje se celulitida.

ŘÍJEN

Olga jde na první zákrok. Protože se vše odehrává jen v lokální anestezii, může již po týdnu pokračovat s tréninkem ve fitness centru, pouze musí nosit čtrnáct dní speciální kompresivní prádlo a nesmí příliš namáhat odsáté partie, tedy bříško. Trénink je proto zaměřen zejména na dolní končetiny.

LISTOPAD

Klientka už opět posiluje i břišní svaly bez omezení. Prádlo ovšem neodložila nadlouho: má naplánovaný další zákrok, tentokrát na vnitřních stranách stehen a kolenou. Po této liposukci naopak bude při tréninku šetřit nohy a pustí se do zpevňování svalů horní poloviny těla. Olga podle měření i váhy nepatrně ztrácí tuk a nabývá svalovou hmotu, což je podle lektorky Radky zcela v pořádku.

PROSINEC

Olga je po zákroku na stehnech, ale podle jejích slov bolest není dramatická. „Už druhý den jsem běhala po nákupech,“ komentovala svůj stav. Lektorka Radka také blíže představuje cvičební lekce Active Wellness a Olžin dietní program.

LEDEN

Olga nehubne tak rychle, jak všichni zúčastnění očekávali. Autor projektu Active Wellness Vladimír Hirka vysvětluje, že to může být tím, že Olga ztrácí tuky, které jsou lehčí než svalová hmota, kterou naopak nabývá.

ÚNOR

Na řadě je další zákrok - odsátí tuku z oblasti boků. Olga přečkala bez nabrání kilogramů vánoční svátky a chystá se na další měsíc své proměny.

BŘEZEN

Nastává velmi příjemný okamžik nejen pro Olgu, ale i pro její trenérku a kliniku Medicom. Olga má o jednu konfekční velikost méně.

DUBEN

Prostřednictvím tohoto čísla DIETY se čtenářky podívaly na Olžin ř tness trénink, který absolvuje dvakrát týdně. Na květen si pro ni lékařka připravila „lahůdku“ - dvě liposukce v jednom měsíci.

KVĚTEN

Olga si nechala odsát vnější strany stehen a čtrnáct dní nato jí odstranili přebytečný tuk z horních paží. Na zákroky je již zvyklá, a navíc má důvod k radosti: tyto dvě liposukce byly poslední.

ČERVEN

K pravidelnému tréninku patří následný odpočinek. Jak taková relaxace vypadá, přiblížil ř tness trenér Active Wellness.

ČERVENEC

Olga má před sebou poslední měsíc tréninku pod dohledem lektorky Radky. Dolaďují poslední nedostatky postavy.

SRPEN

Projekt končí. Olga má za sebou pět liposukcí, roční cvičení v posilovně a měla by mít zažité správné stravovací návyky. Z jejího nižšího váhového úbytku je však patrné, že si při redukční dietě pravděpodobně zahřešila častěji než jednou v týdnu, jak měla dovoleno od dietoložky. v * ==== SRPEN 2006 ====

Váha: 71 kg
Hrudník: 104 cm
Pas: 78 cm
Paže: 31 cm
Stehna: 60 cm
Hýždě: 103 cm

==== SRPEN 2005 ==== Váha: 80 kg
Hrudník: 109 cm
Pas: 92 cm
Paže: 35 cm
Stehna: 67 cm
Hýždě: 108 cm
Staronový šatník

„Opět mohu nosit pár lety kvůli nadváze oblečení, které jsem před nucená odložit do skříně, “ říká Olga. Se svou postavou je nyní Olga spokojenější, lepší je to i s jejím sebevědomím. Nikdy po ní netoužila, přesto je se svou nynější vylepšenou figurou velmi spokojená.

==== JIŘÍ BAŽANT, ŘEDITEL KLINIKY MEDICOM VIP ==== * Jak jste spokojen s výsledkem olžiny postavy? Při porovnání fotografií na začátku projektu a na jeho konci musím s uspokojením konstatovat, že prodělané liposukce zcela zásadně změnily její postavu, a to rozhodně k lepšímu. Nelze přesně určit, o kolik konfekčních velikostí zhubla. V určitých partiích soudím, že i o dvě. Cílem naší části projektu bylo představit možnosti tumescenční liposukce a vymodelovat Olze souměrnou, štíhlou postavu pomocí tumescenčních liposukcí a cvičení. Úpravu stravy Medicom pouze doporučil, ale netrval na ní právě proto, aby čtenářky mohly posoudit, co vše je možné i bez drastických dietních opatření. Samozřejmě že při zásadní úpravě stravovacího režimu by byl výsledek daleko lepší a výraznější. * Jak byste zhodnotil olžin „rok na liposukcích“? Musím slečnu Olgu pochválit za výbornou spolupráci při absolvování všech liposukcí a poliposukční péče. Tento rok si moc neužila. Sotva si odpočinula od kompresivního prádla, tak jsme jí navlékli do dalšího. Z vlastní zkušenosti musím přiznat, že jeho nošení, i přesto, že se jedná jen o dva týdny, je na celé liposukci snad to nejhorší. Naštěstí se vše dobře hojí bez ohledu na roční období, takže mohla Olga absolvovat zákroky postupně za sebou bez jakéhokoli omezení. Co na svoji proměnu říká olga? Nemůžu říct nic jiného, než že se cítím o 100 % lépe. Mám lepší fyzickou kondici, přibyly mi svaly, a naopak ubyly tukové polštářky. Zhubla jsem o jednu až dvě konfekční velikosti (záleží na typu oblečení) a do starých, ale stále šmrncovních hadříků se opět vejdu. Se sebevědomím je to také lepší. Projekt mi byl ve všech ohledech přínosem a chtěla bych poděkovat všem, kteří se na mé proměně podíleli. ==== VLADIMÍR HIRKA, AUTOR PROGRAMU ACTIVE WELLNESS ====

* Jak podle vás olga zvládla náročný program?

Domnívám se, že Olga zvládla přechod na zdravý životní styl velmi dobře. Roční úbytek hmotnosti a obvodu odpovídá vytyčenému cíli. Pro Olgu bylo velmi těžké při jejím náročném povolání a bez předchozích sportovních zkušeností skloubit cvičení a stravovací plán. Přesto i v těchto nelehkých podmínkách zvládla vše na výtečnou. Velkou zásluhu na splnění jejího cíle má tým odborníků Active Wellness, a především její vynikající osobní trenérka Radka Vandasová.

* Není váhový úbytek deset kilogramů za rok příliš nízký?

** Podle mého názoru váhový ani obvodový úbytek nízký není. Snad každý, kdo se zajímá o cvičení, ví, že při snižování hmotnosti a cvičení dochází k současnému ubývání množství podkožního tuku s přibíráním aktivní svalové hmoty. Proto nelze v žádném případě brát v úvahu pouze shozené kilogramy, ale také úbytek obvodu a celkové zpevnění postavy, tvar a obvody svalů.

30.6.2008 22:15 | Mgr. Jana Chocholáčová

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.