FITweb

ZPĚT

Dara Rolins: "Proti faldíkům nic nemám!"

Miluje sushi, nemá ráda rýžový nákyp, ale jinak není v jídle vybíravá. Má ráda exotické vůně a chutě, stejně tak jako vepřoknedlozelo, ale „zásadně s jedním knedlíkem“. A v tom je celé kouzlo její diety!

* Prozradíte čtenářkám DIETY, jaká je vaše nynější váha?

53 kilogramů.

* Štíhlá linie je pravděpodobně ve vašem případě tzv. genetickou záležitostí, nemám pravdu?

Není tomu úplně až tak, protože jsem z těch, kteří se musí hlídat! Mám totiž pocit, že jsem po každé plnohodnotné večeři druhý den minimálně o tři kila těžší. (smích) Takže se to snažím korigovat a někdy tu večeři raději obětuji na úkor pohybu.

* Kdy Dara Rolins naposledy držela dietu?

To vím naprosto přesně, protože jednou za měsíc držím takzvanou pročisťovací dietu. Ty vysloveně drastické diety jsem opustila na střední škole.

* V čem pročisťovací dieta spočívá? Buď se rozhodnu pro - jak říkám - tři rýžové dny, nebo mám ještě jeden typ pročisťovací diety a ten spočívá v tom, že celý jeden den piji pouze ovocné nebo zeleninové šťávy.

* S výsledkem jste asi pokaždé spokojená?

Já si myslím, že být nespokojená je úděl nás žen, a tak průběžně stále něco vylepšuji, dolaďuji…

* Vzpomenete si ještě, kdy jste POPRVÉ uslyšela slovo DIETA a začala se zajímat o význam tohoto slova?

Samozřejmě že si vzpomenu! Bylo to v období puberty, kdy se mé tělo začalo podezřele zakulacovat. Ovšem na těch nepravých místech! Bohužel, prsa to nebyla… (smích)

* Jaká forma hubnutí u vás zaručeně přináší očekávaný efekt?

Jak už jsem se zmínila, spolehlivou dietou je pro mě cvičení. Nebaví mě totiž, abych si odříkala takové slasti, jako je jídlo, a na sladké tečce po každém jídle doslova trvám.

* Dnes a denně se pohybujete v showbyznysu, což je tzv. nejúrodnější půda pro „představování“ krásy, toho, jak by „dívky a ženy“ měly či chtěly vypadat. Myslíte si přesto, že ta vizuální stránka je v jakémkoli oboru, který je tzv. na očích, opravdu tím nejdůležitějším?

Zdaleka ne nejdůležitějším, ale řekla bych, že velmi podstatným prvkem. Obraz i zvuk jdou ruku v ruce, a proto si myslím, že je na místě, když o sebe žena, a zejména ta, která se v showbyznysu pohybuje, pečuje. Není to nejdůležitější, ale důležité asi ano.

* Milujete černou muziku a kontrastně k tomu se právě tam v rámci kvalitního hlasového potenciálu, právě u černošských zpěvaček, s „vyzáblinkami“ pytel neroztrhl. A i když tyto dámy, které bravurně zvládají gospel, soul…, nemají postavy jako z letních žurnálů, jsou to osobnosti, kterým byste si zřejmě netroufl a radit shodit nějaké to kilo navíc…

Ale pozor, ani já sama se nepovažuji za modelku a nemyslím si, že mám ideální míry! Jsem v první řadě zpěvačka a spíš než o váhu mi jde o to, aby bylo moje tělo zdravé a ustálo veškerý ten pracovní zápřah. Snědým kráskám kypré tvary vyloženě svědčí, snědá kůže dělá své.

* Jste zpěvačka a přitom týden co týden hodnotíte na stránkách jednoho týdeníku, jak chodí oblékané vaše kolegyně či kolegové z branže. Omluvte prosím tuto invektivu, ale nemůže právě tohle svým způsobem degradovat vaši prioritní disciplínu - což je zpěv a tanec?

To v žádném případě. Osobně to vnímám jako, řekla bych, poddisciplínu mé hlavní pracovní aktivity. Jedno s druhým velmi úzce souvisí, mě móda zajímá, ovlivňuje. Nevnímám ji jen povrchně, vnímám ji jako jistý druh umění, dovednosti a bezesporu i talentu.

* Určitě je všechno věcí názoru, každopádně mi to nedá, abych se nezeptala, kolik času vám, řekněme týdně, zabere péče o vaši tělesnou schránku?

Každý druhý den trávím v posilovně, protože má pleť je neustále vystavována atmosféře nočního života. Kupuji si kvalitní kosmetiku a jednou měsíčně navštívím kosmetičku. Piji hodně vody a snažím se zabývat vším, co mě jako člověka dělá šťastnou a vyrovnanou. Vnitřní rovnováha je totiž tím nejlepším lékem na krásu.

* S jakou „nejextrémnější“ formou diety jste se setkala - nebo o ní slyšela z vyprávění?

Dieta ze všech nejdrastičtější je takzvaná: nežravá. V žádném případě ji nedoporučuji, protože po ní zákonitě pokaždé přichází nebezpečný jojo efekt, a to, co člověk zhubne, jedenapůlkrát nabere.

* Jak dalece se musíte omezovat v jídle, abyste si udržela ř guru, jakou máte?

Už jsem to naznačila. Já jsem člověk, který se velmi nerad omezuje v čemkoli. Takže dávám přednost tomu, abych jedla všechno, ale v malých porcích.

* Věříte tomu, že korpulentnější a silnější lidé mají, jak se traduje, spokojenější život a také upřímnější srdce?

Musím protestovat, já sama se nepovažuji za korpulentnější a mám stejně tak šťastnou a veselou povahu a upřímné srdce.

* Najdou se tací (myslím tím silnější či vysloveně tlustí lidé) i mezi vašimi kamarády či přáteli?

Pochopitelně, váha je spíše otázkou životního stylu. Mám ale i spoustu kamarádů, kteří se cítí stejně dobře ve svém větším těle, jsou spokojení a naprosto v pohodě.

* Fiktivní otázka: Představte si, že máte posledních pět set korun v peněžence, máte ukrutný hlad a cestou do restaurace zahlédnete ve výkladu zcela skvostnou „tzv. totálně IN“ dámskou halenku či tričko. Zjistíte, že mají poslední kousek ve vaší velikosti. Neodoláte a na úkor hladu si je koupíte, nebo se raději půjdete najíst?

Asi vás překvapím, ale rozhodně se půjdu raději najíst.

*

„Proti faldíkům nic nemám, dokonce i já sama nějaké vlastním, i když se to třeba nezdá. důležité je milovat své tělo a mít rád sám sebe.“

SVĚŽÍ SALÁT PODLE DARY ROLINS

pro 2 osoby, doba přípravy: 10 minut INGREDIENCE:
3 nastrouhané cukety, 2 nadrobno nakrájené cibulky, 1 nakrájená červená paprika, 1 nastrouhaná mrkev, 4 polévkové lžíce olivového oleje, 4 polévkové lžíce citronové šťávy, 1/2 čajové lžičky kari, sůl a pepř podle chuti

POSTUP PŘÍPRAVY:
Všechny výše uvedené zeleninové ingredience dáme do mísy a dobře promícháme. V malé misce zamícháme olej, citronovou šťávu, kari, sůl a pepř na omáčku, kterou posléze zalijeme připravenou zeleninu.

Přejeme vám DOBROU CHUŤ!**

30.6.2008 22:15 | Klára Kopecká

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.