FITweb

ZPĚT

Iva Kubelková: "Vánoce si užívám se vším všudy!"

Přes 10 let se úspěšně pohybuje v modelingu a zatímco jiné její kolegyně dělají všechno možné i nemožné pro to, aby se v něm udržely, ona tohle neřeší.

Před dvěma lety přivedla na svět dceru Natálku a díky ní získala větší nadhled a na spoustu věcí se dívá jinak… Ale na Vánoce se vším všudy dopustit nedá!

* Hlídá si v průběhu vánočních svátků a konce roku Iva Kubelková, co bude mít na talíři? Nebo probíhá klasická štědrovečerní večeře se vším všudy?

Štědrovečerní večeři máme naprosto klasickou. A opravdu si jí užívám se vším všudy. Vánoce patří mezi nejkrásnější svátky v roce, a já nevidím nejmenší důvod, proč by se měly jakýmkoli způsobem šidit. Čili na talíři je úplně všechno tak, jak to na Štědrý den má být.

* Kolik druhů vánočního cukroví pečete? A které z něj máte nejraději?

Pečení cukroví většinou přenechávám jiným, protože je to na mě až příliš času, který bych musela strávit u trouby.

* Jak se tedy Iva Kubelková dívá na pojem dieta? Změnil se její pohled, když začínala a nyní, kdy se stala matkou?

Myslím, že člověku se změní v mateřství pohled téměř na vše. Přiznám se, že nejsem velký příznivec diet. Nejlepší je, pokud člověk opravdu pochopí dispozice a rytmus svého těla a naučí se s tím zacházet. Přizpůsobí svůj stravovací režim tomu, co jeho tělo unese. Já osobně jsem měla dříve pocit, že si musím svou linii hlídat. Ale od té doby, co jsem porodila Natálku, nemám na takové věci příliš času.

* Změnila se z vašeho úhlu pohledu kritéria pro výběr dívek, které se chtějí věnovat profesionálně modelingu, za tu dobu, co vy jste na jeho špičce?

Myslím, že ne. Dívky musejí být stále velmi štíhlé, vyšší postavy a musejí mít osobitý vzhled a styl…

* Prozradíte našim čtenářkám, jak se staráte o své tělo, jakým způsobem si hlídáte štíhlou linii?

Budu upřímná. Nestarám se vůbec. Myslím, že celkový shon, ve kterém se asi každá matka dvouletého děťátka pohybuje, a k tomu pracovní povinnosti se o mou linii starají úplně samy.

* Byla jste někdy „donucena“ sáhnout po nějaké dietě?

Nepamatuji si, že bych se někdy musela či vůbec uchýlila k velké dietě. Moje největší dieta byla vždy spousta práce.

* Měla jste například po porodu dcery Natálky problém vrátit své tělo do „původní“ podoby, nebo jste jedna z těch šťastných žen, kterým po vizuální stránce těhotenství neublížilo?

Měla jsem to štěstí, že když jsem odcházela z porodnice, měla jsem o čtyři kila více než před otěhotněním, takže v tomto směru děkuji pánubohu.

* Určitě jste měla příležitost dostat se k modelkám, které urputně trvají na udržení si „velmi“ štíhlé postavy a zjistily, že „nejlépe“ jim k tomu dopomohou například drogy…

Pokud má někdo dispozice a slabost uchýlit se k drogám, ten důvod se vždy najde. Lidé, kteří propadají drogám, většinou hledají sami sebe, a proto už to není ani tak o touze něčeho dosáhnout jako spíše o touze se s něčím vyrovnat.

* Slyšela jste někdy od některé ze svých kolegyň o dietě, která vám doslova vyrazila dech a nechápala jste, jak někdo tohle může podstoupit?

Nikdy jsem neměla starost týkající se drastického hubnutí, proto jsem se asi ani nedostala k debatě, která by se o tohle téma jakkoli opírala.

* Jaká je vaše momentální váha?

56 kg.

* Vím, že vaše malá dcerka miluje těstoviny. To má „zděděné“ po mamince, nebo máte úplně jiného topfavorita, který je u vás na prvním místě v jídelníčku?

Mým oblíbeným jídlem jsou špagety, ale přiznávám, že těch oblíbených jídel mám mnohem víc. Já vůbec velmi ráda jím. Sladké knedlíky, rajskou omáčku, smažený sýr atd. Asi bych měla zmínit, že jsem již několik let vegetariánka.

* Jak dlouho konkrétně a co vás dovedlo k tomuto rozhodnutí?

Je to asi tak 5 let. A co mě k tomu vedlo? Řekla bych, že mé vlastní přesvědčení, intuice i tělesný pocit, že je to právě takto správné.

* Tělo vám od okamžiku, kdy jste maso přestala jíst, nedalo žádný impuls k tomu, že ho „teď“ právě potřebuje?

Ozvalo se! Asi půl roku poté jsem cítila, že si tělo o nějaký ten kus masa říká, ale když to člověk překoná, a to není tak těžké, je to fajn. Už se mu žádný takový pocit nevrací.

* Průzkumy hovoří o tom, že člověk, který maso běžně jedl a upustí od toho, tělu svým způsobem ubližuje, protože ne všechny pro organismus „dobré látky“ se dají nahradit něčím jiným!

Pro mne je důležitá praxe. Člověk sám individuálně cítí nejlépe, co mu vyhovuje. A jak se cítí dobře. Vůbec nemám pocit, že by mi něco chybělo. Naopak! Od té doby se cítím mnohem lépe. Řekla bych, tak nějak lehčí.

* Blíží se konec roku, co znamenají Vánoce pro modelku Ivu Kubelkovou?

Pojetí Vánoc se většinou dost mění s příchodem dětí. Takže si užíváme koled, sněhu, zdobení stromečku a dárků. Pro mne osobně je to spíš svátek spojený s oslavou narození Ježíše Krista. Když vidíte ty rozzářený dětský očička, jakmile se rozbalují dárky od Ježíška, je to nezapomenutelný a nejkrásnější zážitek z celého Štědrého dne!

* PRO ŠTÍHLOU LINII DOPORUČUJI HODNĚ POHYBU A HLAVNĚ USPOŘÁDANÝ PRAVIDELNÝ JÍDELNÍČEK. ŽÁDNÉ NOČNÍ VÝLETY DO LEDNICE, PROTOŽE TO JE TO NEJHORŠÍ.

Křupavé placičky nejen pro vegetariány


Všem vegetariánům bych doporučila velmi dobrou a skutečně nadmíru chutnou úpravu sójového masa. sójové plátky se uvaří ve vodě, která se z nich poté důkladně vymačká. Plátky se osolí, opepří a pokapou sójovou a worcesterskou omáčkou. z obou stran. Poté se opečou dozlatova a dokřupava na pánvi. také z obou stran. no a to je všechno, nezbývá mi, než vám popřát dobrou chuť.

30.6.2008 22:15 | Klára Kopecká

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.