FITweb

ZPĚT

Mariska Hargitay

S těhotenstvím si dala na čas, ale čekání se jí vyplatilo. Přestože se obávala poporodní tloušťky, k ideální předtěhotenské postavě jí zbývá již jen několik kilogramů. Jak se jich zbavuje?

Mariska se narodila a vyrostla v Los Angeles jako nejmladší dcera známé filmové legendy Jayne Mansř eldové a Mickeyho Hargitaye. Ve filmovém prostředí se pohybovala odmalička, proto nikoho nepřekvapilo, že se také rozhodla pro filmovou dráhu. Začala v malých nezávislých filmech a časem se vypracovala až k hlavní roli v oblíbeném seriálu Law and Order: Special Victims Unit.

Role zapálené detektivní vyšetřovatelky Olivie jí letos vynesla dokonce prestižní ocenění Emmy 2006. „Jako ženu mne obzvlášť těší hrát takovou mnohovrstevnou roli. Olivie není jen velice schopná policistka, která pátrá a vyšetřuje nejrůznější kriminální činy, je to také velice vnímavá žena, která dovede citlivě pomáhat obětem nejhorších zločinů bez toho, aby slevila ze své profesionality,“ popisuje svoji roli Mariska.

RIZIKOVÉ TĚHOTENSTVÍ

Herečka dlouho těhotenství odkládala, a proto všechny překvapila, když minulý rok oznámila, že čeká miminko. Letos v létě porodila Mariska svého prvního syna Augusta. Jelikož je herečce již 42 let a těhotenství se neobešlo bez komplikací, musela se zříct veškerého aktivního sportu a často odpočívat. „Samozřejmě že jsem se bála, že příliš přiberu a už se těhotenských kil nezbavím. Hlavní pro mne však byla starost o zdraví miminka a tomu jsem přizpůsobila všechno. Chodili jsme s manželem na dlouhé procházky na pláž a jednou za týden jsem chodila na speciální plavání pro těhotné. Zaměřila jsem se také na vyváženou stravu, kterou mi sestavil nutriční odborník. Skládala se ze zdravých potravin prospěšných mně i mému dítěti. Jedla jsem kuřecí maso, jemné ryby, zeleninové saláty, lesní ovoce, jogurty a denně jsem vypila půl litru polotučného mléka,“ říká Mariska.

KOČÁRKOVÝ AEROBIK

Na rozdíl od jiných celebrit nechtěla Mariska po porodu nic uspěchat, a proto si nechala celých šest týdnů, aby se organismus dal opět do pořádku, a teprve potom se pustila do cvičení. S manželem vlastní velký dům kousek od lesoparku s mnoha běžeckými trasami, takže o aerobním tréninku dlouho nepřemýšlela. „Začala jsem půlhodinou a postupně jsem zátěž navyšovala až na celou hodinu. Trenér mi vždy namixuje speciální hudbu, která mi dodává energii a sílu po celou dobu tréninku. Střídám rychlý běh s klusem a občas přidám také několik metrů poskoků,“ popisuje svůj trénink. Kromě toho chodí třikrát týdně se svým synkem na „kočárkový aerobik“, který probíhá v parku pod vedením instruktorky. Jde o klasické hodiny aerobiku bez choreografií, které zahrnují běh, poskoky, speciální kroky okolo kočárku i posilovací cviky pro celou postavu. Aerobik s kočárkem milují maminky i jejich děti. Maminky se dostanou opět do kondice a děti z toho mají velkou legraci. v


PARFÉMY

Jaký používá Mariska parfém? Na svých stránkách www.mariska.com uvádí, že nejraději má JO Malone's Orange Blossom, který jí připomíná léto v Los Angeles, kde se narodila. Pokud ji čeká slavnostní večírek či společenská událost, volí vůni s orientálním základem, která není těžká a příliš sladká. „Manžel má stejně nejraději, když může cítit jen přirozenou vůni mé kůže,“ dodává Mariska.


Tip: Chcete se o kočárkovém aerobiku dozvědě t víc? Podívejte se na www.strollerř t.com nebo Třeba vás to inspiruje www.strollerstrides.com. A spolu s kamarádkou si vymyslíte vlastní lekci.

30.6.2008 22:15 | Pavla Maříková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.