FITweb

ZPĚT

Světlana zárubová - po svátcích o 2 kila "silnější"

Asi jako každá dívka či žena i ona dobře ví, co je to dieta. Tvrdí, že televizní kamera je neúprosná, protože vám přidává nějaká ta kila navíc.

I když kontrastně k vyřčenému vypadá z řad moderátorek hlavních zpravodajských relací v tuzemsku nejštíhleji!

„V životě by mě nenapadlo, že budu vůbec kdy oslovena, abych dělala rozhovor do časopisu o dietách! Čekala bych ledacos, ale tuto nabídku určitě ne. Ale musím uznat, že se mi s vámi povídalo báječně,“ přiznala se nám na úplný závěr našeho povídání Světlana. Zprvu, pravda, jsme si také nebyli 100% jistí, zdali vůbec s touto velmi štíhlou moderátorkou rozhovor pořídíme. Domnívali jsme se totiž, že vše, co se točí kolem štíhlé linie a diet, ona vůbec neřeší. Prostě proto, že to nepotřebuje. Ovšem spletli jsme se. Což je vlastně dobře, protože jinak by se zde pravděpodobně objevila jiná známá tvář.

* Světlano, nejenže jste vyměnila ČT za Primu, ale na první pohled jste i výrazně změnila svou image. Neberte to, prosím, jako invektivu, ale z šedé myšky se rázem stala atraktivní žena! To je asi o poznání příjemnější, ne?

Díky za kompliment, ale ten by měl být adresován spíš šikovným vizážistům a maskérkám z Primy. Nechci ale, aby to vyznělo tak, že by v České televizi nebyly kvalitní maskérky. Jen je rozdíl v tom, že tam mají tak trochu svázané ruce. Od té doby, co začala vysílat ČT24, to v maskérně jde téměř jako na běžícím páse. Na líčení jedné moderátorky mají zhruba 30 minut. Na Primě se nám v maskérně věnují i hodinu, a myslím, že je to ve výsledku vidět.

* A nyní k tomu hlavnímu, což ostatně s vizáží souvisí: štíhlá linie…

Jestli si myslíte, že nebudu mít k tomuto tématu co říct, tak se mýlíte. Naopak! Nedávno jsem si prohlížela fotky z vysoké školy a připomněla si, že jsem bývala mnohem oplácanější.

* Sláva, takže Světlana Zárubová opravdu někdy držela dietu!?

A ne jednu. Bylo to hlavně, co si pamatuji, právě v období mého vysokoškolského studia.

* Co tedy máte ve směru hubnutí za sebou?

Mezi mé snad vůbec první diety patřila taková ta typická, kdy člověk nepřehání během dne přísun jídla a od 17. hodiny už vůbec nejí. A pokud má hlad, hlavně pije. Ale nevydržela jsem to dlouho…

* …a už po 19. hodině jste opět stála před ledničkou?

Ne. (smích) Tuhle dietu jsem dodržela takových plus minus čtrnáct dní. A skutečně jsem zhubla, jak jsem potřebovala. Jednou jsem držela drsnou dietu, o které kdyby se dozvěděl dietolog, asi by to s ním šlehlo. Jedla jsem pouze 1 jogurt a 1 jablko denně.

* Kdo vám to doporučil?

Nikdo. To jsem si, prosím, vymyslela sama. (smích) Ale už nikdy bych to neopakovala, protože mi bylo strašně zle. Nehledě na to, že za těch 24 hodin do těla člověk nedostal vlastně vůbec nic. Co to je 1 jablko a pak 1 jogurt?!

* Kolik jste shodila?

Pět kilo.

* A co na to říkaly vaše nervy?

Tak to už bylo horší, protože vám v hlavě neustále běží, že můžete sníst ještě to jablko, protože jogurt jste už snědla… Proto jsem toho nechala. Nakonec jsem se rozhodla, že se přece nestanu sama sobě otrokem, který by mohl za čas skončit někde na psychiatrické klinice.

* Štíhlost máte v genech?

Tak to určitě ne.

* Čili vám byla dána do vínku notná dávka štěstí na krásnou postavu?

Snažím se hodně sportovat a dodržovat zdravý životní styl. Podotýkám, že SNAŽÍM, každý den se 100% nehlídám.

* A hlídáte se alespoň při tom, co v obchodě dáváte do svého košíku?

Už nějaký ten pátek nekupuji všechny potraviny tak, jak jsem to dělala. To znamená, že jsem například z jídelníčku úplně vymazala jakékoli bílé pečivo.

* Co vás k tomu vedlo?

Momentálně asi nejvíc rady, které dostávají hlavní aktéři od paní doktorky v pořadu Jste to, co jíte! Ráda se na pořad dívám a snažím si z něj vzít něco i pro sebe v rámci správných stravovacích návyků. Je zajímavé pečlivě poslouchat paní doktorku, z toho, co říká, by si měl vzít poučení každý. Nehledě na fakt, že jsme všichni skutečně „to“, co jíme!

* Ale přece jen jsme „pouze“ lidé a ti rádi hřeší. Jak jste na tom v tomto ohledu?

Miluji zabijačky. Třeba tlačenku s cibulí bych si asi, když je příležitost, neodepřela.

* Znamená to tedy, že například sladké si odepřete bez problémů?

To je další můj „hříšek“, protože i sladké mám velmi ráda, ale když už, tak si vybírám. Tedy aby to sladké bylo i hodně dobré! Mám moc ráda jednu švýcarskou čokoládu, kterou si jednou za čas dopřeji.

* Vy si v jídle nic odpírat nemusíte, že?

Už rok chodím 3x týdně do posilovny a trénuji pod dohledem trenéra. Nechala jsem si udělat tréninkový program tzv. na tělo, řekla jsem mu, jaké partie chci vycvičit. Je to lepší, než když tam člověk jde sám a myslí si, že si zacvičí a bude vypadat jako kulturisti. To je velký omyl!

* Máme po Vánocích, je nový rok. Kolik jste přibrala?

I když jsem si na váhu raději nestoupala, tak odhaduji dvě kila. A jak je shodím? Nevečeřím a jím hodně mrkve, která dokáže opravdu zasytit.


RECEPT SVĚTLANY ZÁRUBOVÉ

ŠPAGETY S NIVOVOU OMÁČKOU

INGREDIENCE: Balíček špaget, niva, 1 kysaná smetana, 20-30 dkg eidamu, sůl, pepř - podle chuti na okořenění.

POSTUP: Podle klasického návodu na obalu výrobku uvařím špagety. Mezitím si nastrouhám nivu, kterou společně s kysanou smetanou rozehřeji, a po chvíli, kdy směs zhoustne, odložím bokem. Do takto vzniklé omáčky ještě přimíchám nadrobno nastrouhaný eidam. A je hotovo! Omáčkou zaliji připravené, uvařené špagety a mohu servírovat.

PŘEJI VÁM DOBROU CHUŤ! SVĚTLANA ZÁRUBOVÁ

30.6.2008 22:15 | Klára Kopecká

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.