FITweb

ZPĚT

S dietou krásnější 3. díl

Anička, Jitka a Barbora - tři ženy, které dobrovolně změnily životní styl, aby byly zdravější a krásnější. Jak je nyní vnímají jejich rodiny a přátelé? A jak se cítí ony samy?

PROGRAM HUBNUTÍ

JITKA JAVŮRKOVÁ

BMI 29,1 (na začátku projektu 30,4)

1. Snažím se vše dodržovat jako doteď, ale je pravda, že jsou dny, kdy musím cvičení nebo salon přesunout, příp. zrušit. Je mi to samozřejmě líto, ale zvláště teď před Vánocemi je hodně akcí a času stále stejně - málo.

2. Kamarádčin manžel: Minulý týden jsem Jitku potkal a i přes zimní bundu a šálu jsem si nemohl nevšimnout, že je hubenější. Také jsem jí to hned řekl. Až pak jsem se dozvěděl, že je v projektu s DIETOU.


DVĚ OTÁZKY NA TĚLO

1. Svoji proměnu jste odstartovala na konci léta. To už je ale pryč. Zvládáte stále stejně dobře dodržovat dietní a cvičební režim i za nepříjemných zimních a tmavých dní?

2. CO NA VAŠI POSTUPNOU ZMĚNU ŘÍKÁ PŘÍTEL (KAMARÁDKA, SESTRA, MAMINKA…)?


ROZHOVOR S ANDREOU EICHINGEROVOU, MAJITELKOU RELAX STUDIA ANDREAS LUKA WWW. ANDREASLUKA. CZ

* 1. Tři soutěžící k vám do salonu chodí již několik týdnů. Jaký máte dojem z dosažených výsledků? Myslím, že všechny tři ženy mají obrovské úspěchy a perfektní výsledky. Vše jde podle plánu a představ, takže já jsem spokojená a věřím, že soutěžící taktéž. * 2. Překvapilo vás u nich něco? Jestli překvapilo? Spíše obdivuji, jak to vše krásně zvládají: práce, škola, rodina a několikrát týdně chodit do ř tka a k nám do studia. Zabere to spoustu času, ale myslím a věřím, že konečný výsledek bude stát za to! * 3. S čím máte nejlepší zkušenost na jednotlivé problémy, tedy celulitidu, obezitu a disproporce postavy? Podstatné je vydržet. Všechno má svůj čas a odstranění neboli úplné vymizení celulitity není otázka jednoho či dvou měsíců. Jedná se o systematickou péči o tělo, která trvá třeba i několik měsíců. U celulitidy doporučuji přístroj Starvac, lymfodrenáž a skořicové zábaly, u obezity kombinaci všech našich přístrojů plus dodržení životosprávy a u formování postavy kombinace myostimulace, Starvac a Vacupress. Co je ale nejdůležitější, je pitný režim! * 4. Vy sama jste kdysi dělala modelku, ale pak jste přibrala a musela držet dietu. Pomohly vám přístroje? A pokud ano, byl to impulz pro založení vlastního salonu? Ano, přesně tak. Jsem přesvědčená, že se tak lépe dokážu vžít do pocitů klientek a můžu radit ze svých vlastních zkušeností, kterých nemám opravdu málo (viz naše stránka www.andreasluka.cz v odkazu Napsali o nás…). * 5. Je u některé z žen konkrétní problém z hlediska přístrojových kúr (zdravotní potíže, kožní alergie…)? Absolutně žádný problém nenastal. * 6. Co je největším trendem v současné době v tomto oboru? Mít dokonalé štíhlé pevné tělo bez známek celulitidy (smích). Vakuové a lymfatické přístroje se stále inovují, zlepšují a my v našem studiu můžeme nabídnout, novinku na českém trhu, přístroj Starvac SP2, který je speciálně určen na zeštíhlení a celulitidu. Podstatná je však péče nejen v salonu, ale i doma. Klientkám nabízíme opět novinku, lymfatické punčochy na domácí použití a k nim mohou zakoupit skořicový krém. Je to výborná domácí péče, která pozitivně ovlivní celý průběh procedur.

FORMOVÁNÍ POSTAVY

Anna Mansfeldová

Boky: -5 cm 1. Musím se přiznat, že po namáhavém dni ve škole, kdy mám právě v tomto období mnoho testů, je to celkově náročné nejen po fyzické, ale i po psychické stránce. Když jsem ve fitness centru, jsem bohužel občas myšlenkami ještě ve škole, a to se odráží na mém sportovním nadšení. Na kúrách si odpočinu, ale představa, že se musím obléknout a jít do chladného tmavého večera, je pro mě vždy potíž. Co se týče jídelníčku, tak si myslím, že jsem se již naučila jak a kdy správně jíst a co mi vyhovuje, a co ne. Já sama na sobě změnu vidím jen na oblečení. Můj šatník se musí postupně obměňovat, což je milé, ale ř nančně náročné. Jako jediný nedostatek vidím skutečnost, že se ztrácejícími kilogramy se zmenšuje i obvod mého hrudníku. 2. Aniččina rodina: Anička se kvůli škole přestěhovala z Kolína do Prahy, takže se s ní moc nevidíme. Změny postavy jsme si všimli všichni a těší nás to. Bohužel Anna se svojí postavou změnila i své chování. Je více podrážděná a citlivější, což si ale uvědomuje i ona sama. Přičítáme to právě snaze skloubit její nabitý program ve škole a posilovně s návštěvami rodiny, přítele i kamarádek. Momentálně nemá volný čas, a to ji stresuje. Má ale výborné kamarádky, které si její postavy i změny chování všimly jako první a snaží se ji ve všem podporovat. Eva Kupková, World Class manažer skupinových cvičení a školicího systému Schwinn Cycling World Class, www.worldclass.cz —- MUDr. Šrámková, obezitoložka Centra pro léčbu obezity Klinického centra Iscare Lighthouse, www.iscare.cz, David Hehejík, fitness trenér World Class, Václavské náměstí 22, Praha 1, www.worldclass.cz —-

ELIMINACE CELULITIDY

Barbora Malá

Stehna: -5 cm 1. Stále mám nabitý denní program, ale už si z toho nedělám takovou hlavu a snažím se přizpůsobit. Jestliže nestíhám jít cvičit ve stanovené dny, jdu jindy. Jde o to, abych dodržela počet týdenních cvičení. A pokud třeba zhřeším v jídle, např. při různých oslavách atd., jdu i vícekrát do posilovny. Ale hlavní je, že se mi pohyb už dostal tzv. „pod kůži“ a už se doslova těším, až půjdu do fitka. Samozřejmě že si mi někdy nechce, zvlášť pokud je to už pozdě večer, ale říkám si, musím se přemoci a jde jen o cestu tam, pak už únavu vystřídá dobrý pocit ze sebe samé. 2. Barbořin přítel: Báře fandím a podporuji ji. Jíme oba v podstatě stejně a pokud jde cvičit, jdu také. Zbytek rodiny si však myslí, že klid budu mít až po skončení projektu. Bára však chápe, že pokud chce změnit postavu, musí změnit od základů svůj životní režim.

BARBOŘIN JÍDELNÍČEK

SNÍDANĚ: ovesné vločky s ovocem zalité sójovým mlékem, 2 dl ovocného neslazeného čaje
SVAČINA: jablko
OBĚD: těstoviny s kuřecím masem
SVAČINA: bílý jogurt, salátová okurka, 2 dl zeleného čaje
VEČEŘE: zeleninový salát, celozrnné pečivo, 2 dl černého čaje. Během dne: 4 l vody (samotné nebo s citronem)


Dále čtěte

S Dietou krásnější 2. díl

S Dietou krásnější 1. díl

26.1.2009 13:33 | Mgr. Jana Chocholáčová

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.