FITweb

ZPĚT

Hubněte společně

Ve dvou se to lépe táhne, a to platí i o hubnutí. Počáteční odhodlání a elán časem vyprchají a pak je třeba, aby nám někdo podal pomocnou ruku a dodal další sílu v boji s nadbytečnými kilogramy. Našli jsme pro vás několik hubnoucích klubů a poraden, které se věnují asistovanému hubnutí.

DIANA

První dívčí a dámský klub, který letos slaví již šestnáctou sezonu působení v Čechách. Jde o klub, který se zaměřuje nejen na snižování kilogramů, ale i posílení sebedůvěry každé ženy. Ve svých kurzech učí, jak si celoživotně udržovat štíhlou linii, antistresovou relaxaci a masáže a dokonce i barvovou typologii a kosmetickou péči o pleť. Často se pak stane, že po tříměsíčním kurzu odchází žena kompletně proměněná. Program probíhá jednou týdně vpodvečer a zahrnuje 1 hodinu vybraného cvičení a 1 hodinu klubového povídání s lektorem. Kromě toho je možné s Dianou hubnout korespondenčně nebo přes internet. Na webových stránkách také naleznete přesná data, kdy se konají poradenská odpoledne. Na nich se můžete s odborníky poradit o tom, jak zdravě hubnout, pečovat o svoji image, změřit si množství podkožního tuku a dozvědět se víc o pořádaných kurzech. ! Programy zaměřené na celkový životní styl a změnu image. Psychologické poradenství při hubnutí. ==== MERRYLINKA ==== TEL. 800 116 116,

Merrylinka je skvělou volbou pro ty, kteří se k hubnutí odhodlávají a potřebují radu. Nabízí zdarma konzultaci po telefonu s odborníky na nadváhu a obezitu. Na webových stránkách naleznete on-line poradnu, interaktivní receptář, kde si můžete sami sestavit celý jídelní plán. Pro každé denní jídlo je zde několik dietních receptů s uvedenou energetickou hodnotou. To ocení zejména ti, kteří vědí, kolik by za den měli sníst kalorií, ale nedokážou tomu přizpůsobit jídelníček.

Hledáte-li odborného lékaře v okolí svého bydliště, podívejte se do sekce spolupracujících zařízení či obezitologických poraden. Klub Merrylinka sdružuje obézní pacienty, kteří se rozhodli na doporučení svého lékaře pro komplexní léčbu obezity. Ta zahrnuje návod na úpravu jídelníčku, doporučení vhodné pohybové aktivity a zařazení farmakoterapie doporučené lékařem na základě stupně nadváhy. Každý člen klubu má svého konzultanta, který ho provází po celou dobu redukce a posiluje jeho motivaci k hubnutí.

! Telefonické poradenství nadváhy a úpravy jídelníčku zdarma.

FLORA

TEL. 800 175 324, Stránky fl ora.cz si oblíbí všichni, kteří se zajímají o zdravou výživu a není jim jedno, co mají na talíři. Užitečné informace zde získají i lidé dodržující speciální dietu, jako je diabetická, nízkocholesterolová apod. Pokud si chcete váhu udržet nebo i několik kilo shodit, založte si na stránkách vlastní deníček, kam si budete zapisovat všechno, co během dne sníte, a díky elektronické kalkulačce kalorií se ihned dozvíte, kolik kalorií jste přijali. Možná budou mnozí z vás překvapeni, jaké číslo se jim na konci dne objeví. Zjistíte-li, že váš denní příjem přesahuje doporučené množství, vydejte se do Floraporadny. Při návštěvě se vám bude 30 minut věnovat tým nutričních terapeutek. Každému změří cholesterol v krvi, množství tělesného tuku, krevní tlak a vypočítají hmotnostní index BMI. Můžete vyplnit i dotazník zaměřený na stravovací zvyklosti a životosprávu včetně osobní i rodinné anamnézy. Na základě toho vám pak doporučí, co je třeba změnit. Obdržíte i informační materiály o tom, jak zhubnout, jak si sestavit správný jídelníček a jak se orientovat v údajích uvedených na obalech. ! Internetový deník stravování a kalorická kalkulačka. ==== STOB ====

Hubnutí založené na psychologickém přístupu a samostatné úpravě jídelníčku. Tak by se dal stručně charakterizovat jeden z nejstarších hubnoucích klubů u nás. Jelikož si získává stále více příznivců, jeho aktivity se zdárně rozrůstají. V současné době nabízí skupinové kurzy hubnutí po celé republice, cvičení s vážením, redukčně rekondiční pobyty, ale i zájezdy k moři apod.

Specialitkou jsou kurzy snižování nadváhy určené pouze mužům a dětem či celým rodinám. Spoustu zajímavých informací naleznete i na webu. Obsahují množství článků na téma zdravé stravování a pohyb od předních odborníků, tipy na vhodné výrobky usnadňující hubnutí, okénko odborníků a poradnu. Několikrát do roka pořádá sdružení STOB Dny zdraví, které by měly být prvním impulzem k té správné změně.

! Speciální hubnoucí kurzy pro děti a redukční kurzy pouze pro muže.

ZDRAVÉ HUBNUTÍ

WWW.ZDRAVE-HUBNUTI.CZ

Stránky zdrave-hubnuti.cz jsou internetovou prezentací Centra péče o člověka, které se zabývá především hubnutím, detoxikací organismu a tvarováním těla. Pobočky, kam se můžete zajít poradit osobně, jsou v Praze a na Moravě. Stránky obsahují obecné informace o hubnutí a upřesňují rozdíly mezi nadváhou u žen a mužů. Pokud k hubnutí potřebujete podporu a vedení odborníkem, zařaďte se do programu hubnutí a tvarování postavy. Měsíční poplatek je 1900 Kč a zahrnuje individuální konzultace ohledně výživy, pohybu, radí, jak zvládat stresové situace a neřešit je jídlem, kalorické tabulky a další odborné materiály usnadňující shazování kil, možnost neomezené telefonické podpory během programu a doplňky výživy. Pro povzbuzení a motivaci, že v boji s nadbytečnými kilogramy nejste sami, si přečtěte některý z deníčků, které si zde píšou dvě ženy. Poznáte, že nikomu nejdou kilogramy dolů samy od sebe a všichni řeší stejné problémy.

! Internetové deníčky bojovnic s nadváhou.

NUTRIVIA

TEL. 543 215 333, WWW.NUTRIVIA.CZ Ani mimopražští klienti nemusejí zůstat ve svém boji bez pomoci. Kromě individuálního poradenství jednotlivcům nebo dvojicím nabízí Nutrivia komplexní služby nutričních poradců, fyzioterapeutů, obezitologa a psychologa. Pomohou vám najít chyby, které ve svém stravování děláte (a třeba si je ani neuvědomujete), naplánují vám vhodný pohyb, případně doporučí i další specializovaná vyšetření a léky. Novinkou je měření na přístroji Bodystat. Jedná se o měření bioimpedance profesionálním analyzátorem, který zjistí složení těla (procento tuku, vody a bezvodé aktivní tělesné hmoty), bazální metabolismus a metabolickou potřebu při zvoleném stupni aktivity. V ceně redukčního kurzu (4800 Kč na 4 měsíce) jsou i hodiny cvičení a aqua aerobiku. Pokud závodně sportujete, ale nevíte si rady s výživou, i v tomto případě zde naleznete pomoc. Po určení ideálního příjmu živin a energie vám zde sestaví vhodný jídelníček právě pro váš druh sportu a vaši hmotnostní kategorii, poradí, jak se stravovat před závody a jaké doplňky zvolit. ! Měření Bodystatem, který vyhodnotí složení vašeho těla. —-

SOUTĚŽ O HUBNOUCÍ KURZY

PŘIHLASTE SE BĚHEM LEDNA DO KLUBU DIANA DO KURZU HUBNUTÍ A VYHRAJTE JEJ ZDARMA.

Ze všech přihlášených bude v každém městě vylosováno pět žen, které budou mít kurz v ceně 1499 Kč zcela zdarma! Na poradenské dny, které jsou bezplatné, si proto nezapomeňte vzít s sebou lednové číslo našeho časopisu a na přihlášku uveďte heslo DIETA. O případné výhře budete informovány e-mailem přímo z Klubu Diana. Pokud ale potřebujete odbornou pomoc ihned, zkuste si zavolat na redukční linky 296 180 024, 604 384 116, 737 156 410, 737 780 847 - tady všude vám budou ochotni s kilogramy navíc pomoci. Poradenské dny se konají od ledna a hubnoucí kurzy začínají bezprostředně po nich. Další informace, seznam a data konání poradenských dní, kde se zároveň můžete do kurzů přihlásit, najdete na www.klubdiana.cz a na adrese diana@klub-diana.cz. Zde také získáte katalog akcí na rok 2007.

30.6.2008 22:15 | Pavla Maříková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.