FITweb

ZPĚT

Maggie Gyllenhaal - z role těhotné ženy

Z role těhotné ženy ve fimu přešla rovnou do role nastávající maminky i ve skutečném životě. Jaké měla pocity, jak se stravovala a pečovala o svoji postavu?

Maggie vyrůstala v rodině umělců, a proto nikoho nepřekvapilo, když se i ona rozhodla pro studium herectví. Její matkou je známá scenáristka Naomi Foner, která byla dokonce několikrát nominována na prestižní cenu Oscar a otcem je výborný televizní a ř lmový režisér Stephen Gyllenhaal.

Svou dceru od jejího snu neodrazovali a naopak se jí snažili všemožně pomáhat, aby dosáhla svého cíle. „Věděli jsme, že Hollywood není k nikomu milosrdný a je třeba velké síly a odvahy prodrat se přes veškeré pozlátko a přetvářku, jichž je plný. Maggiino přání jsme ale respektovali,“ říká dnes její matka. Přestože byla Maggie velmi pilnou a snaživou studentkou, svoji první hlavní roli si zahrála až ve 24 letech ve ř lmu Sekretářka, který jste mohli vidět i u nás.

TĚHOTENSTVÍ DÍKY FILMU

Pokud si vzpomínáte na ř lm World Trade Center popisující události 11. září 2001 v New Yorku, určitě jste si všimli, že tam Maggie hraje těhotnou manželku jednoho z hlavních hrdinů. Nedlouho potom, co klapla poslední klapka, zjistila, že je sama těhotná. „Bylo to pro mne velké překvapení, protože jsme se o miminko s přítelem ani příliš nesnažili. Oba jsme ale byli strašně moc šťastní a na naše děťátko se těšili. Slyšela jsem, že se to stalo i několika dalším herečkám - hrály těhotnou ženu a po nějaké době se samy dočkaly rostoucího bříška. Asi je pravda, že na možnost otěhotnění významně působí i psychika a sugesce,“ říká Maggie. Protože se předtím nestravovala příliš zdravě, rozhodla se všechno rychle změnit. Nejdříve se poradila se svým lékařem, co všechno může a nemůže, a pak se obrátila na zkušené odborníky. „Dietolog mi sestavil vyvážený jídelníček a postupně jej upravoval tak, jak pokročilo mé těhotenství a měnily se potřeby i mého miminka. Moje strava se skládala hlavně z kuřecího a krůtího masa, těstovin a rýže, mléčných výrobků kvůli doplňování vápníku a samozřejmě zeleniny a ovoce.“

S VELKÝM MÍČEM KE ŠTÍHLÉMU BŘÍŠKU

Loni v dubnu se mladý pár zasnoubil a jejich dcerka se narodila jen o pár dní později. „Byl to ten nejkrásnější dárek, který mi Maggie mohla dát. Moc jsme se na naši holčičku těšili a když jsem se jí poprvé podíval do očí, měl jsem pocit dokonalého štěstí,“ říká její druh Peter Sarsgaard. První tři měsíce po porodu si Maggie dopřála odpočinku a soustředila se pouze na svoji malou dcerku. Protože ale váha nešla dolů tak lehce, jak čekala, brzy se pustila do tvrdého tréninku, aby znovu získala svoji štíhlou postavu.

„Každý den jsem půl hodiny ráno běhala. Někdy i s kočárkem a časem jsem se připojila i ke skupince maminek, které v parku cvičily aerobik s kočárkem. Doma jsem několikrát týdně posilovala s činkami a velkým míčem, který mi doporučila fyzioterapeutka. Doporučuji ho všem, kteří mají problémy s páteří anebo chtějí opravdu intenzivně posilovat břišní svaly. Už po několika opakováních ucítíte pálení, které je znamením, že svaly opravdu reagují,“ dodává Maggie.

MAGGIIN JÍDELNÍČEK

SNÍDANĚ: půlka grapefruitu, palačinka z ovesných vloček, káva bez kofeinu
SVAČINA: nízkotučný jogurt
OBĚD: kuskusový salát s tofu, nektarinka
SVAČINA: 50 g nízkotučného sýra
VEČEŘE: citronová ryba v alobalu, dušená cuketa s koprem, plátky rajčete


Víte, že… během svých studií se Maggie živila i jako servírka v massachusettské restauraci?

30.6.2008 22:15 | Pavla Maříková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.