FITweb

ZPĚT

Gába Al Dhába - ještě s muzikou neskončila!

Je ráda, že nemusí řešit otázku, zda se přihlásit nebo ne do pořadu Jste to, co jíte!, a i kdyby, tak by se nejprve snažila problém vyřešit sama. Tak jako svůj život.

Nedávno se vrátila k práci servírky, což neznamená, že skončila s muzikou. Naopak! „Snažím se mezi lidmi přicházet na neotřelé nápady, které pak ve své tvorbě zúročím…

* Co ve vás, Gábo, evokuje slovo: DIETA?

Myslím, že přesně to, co u každé holky nebo ženy. ň propos - samozřejmě také váš časopis.

* Hlídáte si svoji postavu, nebo je to jedna z věcí, které jdou tzv. zcela mimo vás?

V této otázce jste vlastně už odpověděla za mě. Je to věc, která jde tak trochu mimo mě, protože s nadváhou žádné problémy nemám. A když už přijde nějaké to kilo navíc, tak s tím určitě nemám žádný psychický problém nebo není to věc, která by mě zásadně trápila, protože vím, že díky svému životnímu stylu, který je rychlý, to za chvíli zase nebude pravda…

* Kdy POPRVÉ jste se s dietou jako takovou (bylo-li to vůbec kdy) setkala na „vlastní kůži“?

Na to úplně poprvé si nevzpomenu, protože jako holky jsme tohle téma čas od času samozřejmě probíraly. Ale znáte to, většinou se jednalo o takové ty „zaručené“ rady v období dospívání. Nejlepší dieta? Asi nejíst… (smích)

* Jak jste na tom s tzv. zdravým životním stylem?

Stále se snažím být v pohybu, čímž se nepřímo vylučuje varianta, že bych mohla tloustnout. To je asi jediné, co s tím takzvaně zdravým životním stylem souvisí. Ale rozhodně si život nezařizuji podle rad, které se na vás v tomto směru řítí z každého časopisu pro ženy.

* Kdybyste měla konkretizovat své snažení být stále v pohybu, co byste odpověděla?

Nedávno jsem se rozhodla, že se kromě muziky, kterou chci dělat tak, jak ji skutečně cítím a nechtěla bych být výlučně závislá jen na ní, vrátím k práci servírky. Takže jsem v pohybu a kvaltu dnes a denně. A ani hudba, tedy konkrétně styl, který dělám, ani práce servírky si s tím skutečně zdravým životním stylem zřejmě netykají. (smích)

* Zvolila jste si profesi, kde právě onen zdravý životní styl není snad vůbec možné dodržovat, neustálé pendlování z místa na místo, stravování u benzinových pump, ve fastfoodech. Nebojíte se zdravotních důsledků, které tento způsob života přináší?

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Všechno má ale svůj rub i líc a říká se, že všechno souvisí se vším. Snažím se v rámci možností stravovat tak, abych to svému tělu nějak nezavařila. Ale na druhou stranu vám pak při přemísťování se z místa na místo v rámci koncertování jiná varianta než např. fastfood nezbývá. Není to ideální, ale člověk musí občas dělat kompromisy.

* Vešla jste ve známost díky reality show Česko hledá SuperStar, položím vám čistě fiktivní otázku: Pokud byste měla, řekněme 4x silnější postavu, než máte, čili byste měla značný problém s nadváhou, myslíte, že byste se přihlásila do jiné současné TV reality show: Jste to, co jíte!, a hubla tak před „celým“ národem?

Jsem ráda, že vypadám tak, jak vypadám a že nemusím řešit, jestli se nepřihlásím nebo přihlásím do této soutěže. Kdyby tomu tak bylo, tak bych se ale určitě snažila tuto záležitost řešit sama a ne před televizními kamerami. Přijde mi to takové… no zvláštní. Ale když má někdo tak silnou potřebu přihlásit se právě do tohoto pořadu, proč ne, je to každého svobodná volba.

* Jak jste na tom s návštěvami fitcenter, posiloven?

(smích)… Pohyb mám ráda, ale ten přirozený, ne vynucený a navíc pod kontrolou někoho cizího. Myslím, že ho mám nyní i docela dost velký přísun, takže podobná zařízení nevyhledávám.

* Určitě nesoudíte prioritně lidi podle toho, jak vizuálně vypadají, nicméně, prozraďte mi, jaký je váš osobní názor na velmi obézní lidi, kteří si nadváhu zavinili sami, tedy ne chorobou? Co byste jim poradila či vzkázala?

V prvé řadě je to každého osobní věc, a tak by měl začít hledat problém v sobě a proč k takovému stavu jeho tělo došlo. Jakákoli nemoc souvisí s psychikou, a pokud je člověk v absolutní pohodě, pak stoprocentně nemůže být velmi obézní. Něco jiného je například onemocnění štítné žlázy, při kterém pak člověk může nabrat spoustu přebytečných kilogramů… Ale všemu se dá včas předejít, dnes už je medicína na velmi dobré úrovni.

* Co dělá Gába Al Dhába pro to, aby nepřibrala? Jak se hlídáte?

Snažím se být v pohodě, nehlídám se, abych nepřibrala, protože se hlídat nepotřebuji. Žiji si svůj život a jsem s ním spokojená. Doufám, že to tak bude stále!

* Máte vyzkoušený „recept“, po němž, zaručeně shodíte? V čem spočívá?

V dostatku pohybu, nepřejídání se a hlavně nad tím člověk nesmí moc přemýšlet! Pokud si totiž někdo něco stále ve své hlavě opakuje pořád dokola, jakože je například tlustý, i když může jít o jeho mylný dojem, pak se totéž stává realitou.

* Pokud máte až nesnesitelný hlad a k dispozici máte všechno možné, sáhnete po čemkoli, co vám padne do oka, nebo se snažíte vybrat to pro tělo „zdravé“ a co nejméně kalorické?

Nehledám na obalech potravin údaje o kaloriích. Když mám hlad, najím se, ale nepřejídám se. Snažím se dostatečně pít, v průběhu celého dne, takže tím se hlad také eliminuje. Jestliže mám na něco z přede mnou ležícího jídelního lístku právě chuť, tak si to objednám. Nechci odpírat tělu to, co si právě žádá.


RECEPT GÁBY AL DHÁBY: ZELENINOVÁ JEDNOAKTOVKA

INGREDIENCE:
1 větší cibule 1 lilek 4 větší rajčata 4 žluté, 4 červené a 4 zelené papriky 3-4 stroužky česneku olivový olej bazalka sůl

POSTUP:
Na olivovém oleji osmahnete nadrobno nakrájenou cibuli. Do ní postupně vmícháme na kostky nakrájený lilek, předem spařená a slupek zbavená (a taktéž nakrájená) rajčata a na kousky nakrájené všechny papriky. Tuto zeleninovou směs osolíte, přidáte bazalku a až na úplný závěr, kdy máte na pánvi už hustou směs a vyvařenou veškerou šťávu, kterou zelenina pustila, přidáte propasírovaný česnek. A můžete jíst. Jednak jen tak, anebo s těstovinami, s toasty, s chlebem - to už podle vaší libosti.

DOBROU CHUŤ! VAŠE GÁBA AL DHÁBA

30.6.2008 22:14 | Klára Kopecká

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.