FITweb

ZPĚT

Mariah Carey

Mariah vyrostla na Long Islandu, ale již v 17 letech se přestěhovala do New Yorku a začala pilně pracovat na své pěvecké kariéře. Od té doby vydala několik alb a stala se jednou z nejznámějších zpěvaček.

S tím však souvisí i to, že je pod neustálou kritikou, která nešetří ani její postavu. Zpěvačka má typicky ženskou postavu, na které se každé kilo navíc rychle projeví, a proto musí velmi pečlivě hlídat svoji stravu a pravidelně cvičit. Jak se udržuje v kondici?

VOŇAVÉ SNY

Mariah Carey spí v pokoji zvlhčovaném párou. To chrání její hlasivky i pleť před vysycháním. „Někdy si do napařovadel přidávám i různé bylinky nebo aroma. Vanilka navodí romantickou atmosféru, pomerančová vůně povzbudí a bergamot mi pomáhá při stresu a napětí,“ prozrazuje. Tip: Zkuste lehký tekutý gel Aromatics Elixir Velvet Sheer (Clinique, 1600 Kč), který pokožku zahalí do květinového oparu a zároveň příjemně zapůsobí na vaše smysly.

PLAVKY

„Miluji aerobik ve vodě, zvlášť když je možnost cvičit ve venkovním bazénu na sluníčku. To mne nabíjí energií a ještě se při tom krásně opálím,“ říká Mariah. „I proto si vybírám vždy plavky, které mé opálení pěkně zdůrazní.“ Aqua aerobik je skvělý pro všechny, kteří si chtějí udržet kondici a přitom si šetřit klouby a páteř. I když se při něm poskakuje, voda všechny nárazy utlumí. Pokud chcete zhubnout, hlídejte si teplotu vody - neměla by klesnout pod 26 stupňů.

KRÉM, PLEŤOVÁ VODA

O pleť se stará přímo ukázkově. Nemá vyhraněnou značku, ale potrpí si na kvalitu. Jelikož ji trápí tzv. T-zóna, používá odlišné kosmetické výrobky pro tváře a jiné pro nos a čelo. Jednou za dva týdny si dopřává profesionální péči kosmetičky, která jí provede odborné ošetření i masáž.

AKTIVNÍ KINO

Mariah se také nechala slyšet, že velmi ráda sleduje nějaký film, když jezdí doma na rotopedu. Který film má pro trénink nejraději? Tvrdí, že na její výkonnost má nejlepší vliv dobrá nekomplikovaná komedie. Neodvádí příliš její pozornost od šlapání a přitom ji dokáže udržet v sedle až do konce filmu.

Každý den procvičuje ráno ještě před snídaní břišní svaly. Trénink je krátký, ale velmi intenzivní. Dělá sto zkracovaček, rotace v pase, speciální cviky na spodní bříško a balanční cviky na zpevnění celého trupu. „Břišní svaly mají velmi rychlou schopnost regenerace, proto nemám strach z přetrénování. Když však druhý den cítím ve svalech ostré pálení, dám si na jeden nebo dva dny pauzu.“

BAREVNÉ BONBONY

„Miluji sladké, ale nemůžu si ho dopřávat denně a ve velkém množství. Bohužel mám sklony k nabírání váhy a hned by se to na mně projevilo. Když mne honí mlsná, zkouším ji nejdřív zahnat kouskem ovoce a když to nepomůže, vezmu si pár gumových bonbonků. Ty můj chtivý jazýček dokonale uspokojí.“

30.6.2008 22:14 | Pavla Maříková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.