FITweb

ZPĚT

Lucie Vondráčková

Zatímco spousta známých tváří má problémy s tím, jak se rychle zbavit nějakého toho kila navíc, ona to zřejmě bude mít úplně obráceně. Nebo ne? Posuďte sami, na otázky DIETY tentokrát odpovídala Lucie Vondráčková.

* Když se na vás, Lucie, člověk podívá, tak má po vzoru vašeho současného hitu strach, že budete odfouknuta větrem… Prozradíte nám, prosím, jaká je vaše momentální váha?

50 kg asi.

* Určitě jste se jako každá dospívající a posléze mladá dáma setkala s dietou. Vybaví se vám, kdy to bylo poprvé?

Poprvé? Když se u nás objevil Mc Donald. Bylo to zjevení a všichni jsme se tam stravovali. Barvy, rychlost, chuť… Pak jsem musela začít pěkně makat, abych zas byla holka čiperka. (smích) Vysvobodila mě koloběžka a silná vůle.

* Měla jste vůbec někdy problémy s nadváhou?

Ani moc ne. A když trochu přiberu, tak se cítím jako náš medvídko-kokršpaněl, takže si pak moooc dobře rozumíme. To taky není špatný, komunikovat s němou tváří.

* Svého času jste z jídelníčku vyškrtla maso, toto období přešlo, vrátila jste se tzv. k běžné stravě… Jak jste na tom v tomto směru nyní?

Život si vychutnávám a jím, na co mám chuť. Ale ne večer.

* Když jsme u toho, jak vypadalo štědrovečerní menu Lucky Vondráčkové?

Hrnec perfektní máminy polívky. Pak ryba a pak dárky. Ty jsem jenom rozbalovala. (smích)

* S pohybem také nemáte problém, což je vidět ostatně z vašich vystoupení, stále se ještě přepravujete po Praze -když to počasí dovolí - na koloběžce?

To mě přešlo asi tak před třemi lety. Teď chodím pěšky. Když už jsem uchozená, tak vpluji do metra. Do Brna na představení jezdím vlakem. To miluju!

<b Které z jídel si neodpustíte a takzvaně na něm ujíždíte - pokud takové je?

Škubánky s mákem. Mám je ráda odmalička. A vlastně by tam ty škubánky ani nemusely být. Stačil by jen ten mák s cukrem. Mňam!

* A obráceně, který z pokrmů nemusíte?

Naprosto se obejdu bez čokolády… Jedině snad ferrero je dobrůtka, které čas od času neodolám.

* Do jakého z následujících typů byste zařadila samu sebe: ovocný, zeleninový, masový, nebo moučný?

Já jsem, prosím, typ „každýdenjiný“.

* Nemáte problém s vystupováním před kamerou, takže - hypoteticky, pokud byste měla problém s nadváhou, řešila byste ho za dozoru kamer před celým národem?

To asi ne. Před kameru jdu, když se cítím fajn. V opačném případě bych spíš začala makat. Skoky přes švihadlo, plavání, tanec od rána do večera… No, vlastně… to, co dělám i teď.

* Pokud se chléb, voda a cukr nechají dohromady kvasit 14 dnů, vzniká jistá náhražka piva. Ochutnala jste tento nápoj?

Jo. Docela dobrý!

* Přiznávám, že ta otázka byla záměrná, protože vy v novém filmu Kvaska (což je právě název pro onu náhražku piva, které pijí vězňové) hrajete hlavní roli. Zůstanu u jídla, jak jste byla při natáčení spokojena s cateringem?

Když se sejde perfektní parta lidí, dělají na projektu, kterému věří, a k tomu mají catering jako na Kvasce, tak zažijí tři týdny jako v ráji. Kde ovšem není čas na oddech. Ale to neva!

* Micky (hlavní hrdina filmu - pozn. autora) uteče kvůli vám z vězení. Stalo se vám, že jste někomu zcela nečekaně utekla? Například uprostřed romantické večeře?

Neměla jsem ráda hodiny moderní gymnastiky. Tak jsem tam semo-tamo zapomněla jít. (smích) Klukovi jsem z večeře snad nikdy nezdrhla. Ani chuť k tomu nebyla. Ti, se kterými jdu na rande, totiž vždycky říkají celkem zajímavé věci.

* Existuje pokrm, který byste si přála alespoň jednou v životě ochutnat, ale dosud jste k tomu ještě neměla příležitost?

Donedávna to bylo ovoce kaki. To je fakt neobjevená dobrůtka. Dal mi ji jednou jako bonus jeden Číňan v New Yorku. Od té doby jsem Kaki-holka.

* A co třeba taková MARMELÁDA?

Tu jsem už dlouho neměla. Ale byla pro mě dost zásadní…

* Říká se, že tlustí lidé mají velké srdce. Jaký máte názor na toto konstatování?

Velké srdce a velký hlas.

* Setkala jste se někdy, například i z vyprávění svých kamarádek, s dietou, kterou byste označila za až nebezpečný extrém?

Takovou jsem nějakou dobu držela. Jíte jen syrovou zeleninu a ovoce. Po deseti dnech si zvyknete, ale sílu moc nemáte. Je to na nic.

* Máte všeobecně raději pokrmy sladké, nebo slané?

Sladký. Palačinky. Ty od táty! A jahodový knedlíky se strouhankou nebo tvarohem. Jé, já mám teď na ně takovou chuť…

* Pokud máte čas a rozhodnete se postavit ke kuchyňské lince, experimentujete, nebo připravujete pokrmy vždy podle osvědčených receptů?

Vymýšlím si. A ráda peču štrúdl. Klukům moc chutná. (smích)

==== Tip Lucky ====

Požádali jsme Lucii - jako ostatně tradičně každého, kdo na těchto stránkách nechává vás, čtenáře DIETY, nahlédnout do svého soukromí, o nějaký zajímavý a dietní recept. Ten sice nedorazil, ale odpověď namísto něj také není k zahození: jezte, na co máte chuť!!! Nedržte diety a místo počítání kalorií si zaběhejte nebo choďte na karate. Je to zábavnější a dodává to energii. To je, myslím, pro váš časopis lepší než další recepty. (smích) Držím palce!

**Vaše Lucka

30.6.2008 22:14 | Klára Kopecká

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.