FITweb

ZPĚT

Radka Kocurová: "Nadbytečné kilogramy jsem nikdy příliš neřešila."

Druhá vicemiss české republiky z roku 2002, moderátorka počasí na tv nova a v neposlední řadě přítelkyně Tomáše Rosického.

Nejméně kilogramů měla před a v průběhu Miss ČR 2002. Nadbytečné kilogramy nikdy příliš neřešila. A dietu, i když ji nepotřebovala, přece jen párkrát vyzkoušela!

* Radko, jste spokojená se svou momentální váhou?

Ano.

* Ovšem vloni tomu tak asi nebylo! Zvlášť léto bylo pro vás hodně nepříjemné: spoustu času jste strávila v nemocnicích, výrazně jste pohubla…

Máte pravdu, moje váha šla výrazně dolů, ale nebylo to způsobené nedostatkem jídla! Měla jsem pravidelnou stravu a často jsem navštěvovala místní bufet, kde jsem se permanentně ládovala nejrůznějšími sladkostmi. Chuť k jídlu mi, zaplať pánbůh, zůstala! Váha mi šla bohužel dolů díky obavám o mé zdraví, takže se jednalo spíše o psychickou záležitost.

* Nějaký čas jste se vracela ke své původní váze. Jak to probíhalo?

Nechávala jsem tomu absolutně volný průběh. Ale je pravda, že se o ten návrat do mé původní váhy hodně zasloužila maminka mého přítele, která skvěle vaří. No a pochopitelně také moje maminka, která mi připravovala jen samé dobroty.

* Může vůbec člověk ve vaší kůži žít zdravě, když je v permanentním zápřahu neustálého cestování z místa na místo? Praha-Londýn-HavířovŠestajovice…

Říká se, že když se chce, jde všechno. Mou jedinou neřestí jsou sladkosti, které vyžaduji každý den. Poznala jsem ale, že žádné hladovění nikomu vysněnou váhu nezaručí. Tak člověk dosáhne pouze toho, že bude unavený, deprimovaný a nepříjemné pocity si pak většinou kompenzuje přejídáním.

* S přítelem Tomášem Rosickým jste se poprvé potkala tváří v tvář při focení reklamy na jednu sportovní značku. Jste stejně jako on zapálená pro nějaký sport?

Hodně cestuji, takže se aktivně žádnému sportu nevěnuji. Ale sportuji ráda. Neříkám však, že umím všechno na sto procent. Prostě mě to baví. Ráda si zacvičím, zahraji tenis, golf, zaplavu si…

* Minimálně jednou měsíčně za ním létáte do Londýna, kde vás uchvátily pamětihodnosti. Co takhle nějaké typicky anglické jídlo?

Asi vás zklamu, ale zatím jsem si žádné výlučně anglické jídlo neoblíbila.

* Vy jste ale díky modelingu hodně cestovala i předtím. Pokud porovnáte českou kuchyni se zahraničními, která sedí nejvíce vašemu naturelu?

Například v Tunisu si mě doslova získal kuskus. Tunisané mají také výbornou cizrnovou pomazánku! V Německu jsem si občas dopřávala jejich typickou bílou klobásu. V Řecku mi chutnaly saláty. Na Maledivách čerstvě upravené ryby, ve Španělsku paella. No a také miluji halušky. Moje babička je totiž ze Slovenska a dělá ty nejlepší! (smích)

* Je vůbec nějaké jídlo, které byste do úst nevložila?

Mezi mé favority 100% nepatří okurkový nebo rajčatový salát se smetanou, srdíčka na smetaně a kapra nejím vůbec.

* Radko, co ve vás evokuje těch pět písmen DIETA?

Nedopřát si to, co má člověk rád a na co má chuť.

* Kdy jste naposledy musela „sáhnout“ po dietě?

Zatím jsem žádnou dietu držet nepotřebovala, ale přiznám se, že i přesto jsem to zkoušela. Úspěšně jsem se odnaučila jíst světlé pečivo a automaticky sáhnu po zdravějším tmavém kousku. Pár měsíců jsem také do normální stravy zařazovala stravu makrobiotickou a dodnes si ráda dám pomazánky ze sóji či fazolí, sýr tofu, sójové mléko, sójové jogurty nebo salámy.

* Kromě televizního Počasí se stále pohybujete v modelingu, takže si zřejmě musíte stále hlídat postavu…

Věk pomalu skáče nahoru a já si uvědomuji, že takhle nebudu vypadat navěky. Jsem asi šťastný člověk, protože jsem si svou postavu nemusela nikdy hlídat. Jen párkrát se mi stalo, že jsem byla příliš pohublá, ale maminčina strava to úspěšně dohnala do mé původní váhy.

* Je pravda, že i vaše maminka je zastánkyní zdravého životního stylu?

Často jsme si s maminkou dělaly legraci, že „už“ začneme zdravě (dietně) jíst a vždy jsme si řekly: Tak od pondělí. V neděli jsme si udělaly hody s tím, že od pondělí nás čekají samá dietní jídla. Vydrželo nám to vždy bohužel jen do úterý a tohle se opakovalo skoro každý týden. Pak jsme ale všichni zkoušeli makrobiotiku, která měla tatínkovi pomoct překonat závažnou nemoc.

* Kolik času věnujete svému zevnějšku?

Asi jako každá žena. Když jdu na nějakou akci, věnuji svému zevnějšku více času. Často se nelíčím vůbec nebo jen jemně.

* Jak se stavíte k radikálním změnám v rámci vizáže, například k liposukcím?

Myslím, že je to každého věc. Jestliže mu to zvýší sebevědomí a pomůže psychicky, tak proč ne.

* Řešíte stres či špatnou náladu jídlem? Naopak, vůbec mi nechutná.

* Co byste vzkázala čtenářkám, které se s kilogramy navíc trápí dnes a denně?

Uvědomte si, že jde o trvalou změnu životního stylu, nevěřte jednorázovým dietám. Nemají dlouhodobý přínos pro zdraví. Naučte se milovat samy sebe, protože krása ženy nespočívá v tom, jak vypadá, co nosí a jak se maluje, ale v tom, jaká je! v

*

—-
==== RECEPT RADKY KOCUROVÉ ====
CUKETY ZAPÉKANÉ S RAJČATY

INGREDIENCE:
3 cukety, 3 rajčata, 3 cibule, parmazán, olivový olej, sůl, pepř
POSTUP:
Cukety, cibule a rajčata nakrájíme na tenké plátky a zlehka osmahneme na olivovém oleji. Osolíme, opepříme, posypeme částí sýra, promícháme a dáme do zapékací misky. Povrch posypeme zbylým sýrem a zapékáme odkryté 30 minut při 180 stupních.

Dobrou chuť vám přeje vaše Radka… **

30.6.2008 22:14 | Klára Kopecká

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.