FITweb

ZPĚT

S Dietou krásnější - konec

Půlroční projekt je u konce. Představujeme vám jejich novou image. Anna, Bára a Jitka pod dohledem odborníků hubly, formovaly postavu a těšily ze svých dosažených výsledků...

Půlroční projekt, ve kterém naše tři soutěžící chtěly dosáhnout hezčích a pevnějších těl, je u konce. Představujeme vám jejich novou image. Anna, Bára a Jitka pod dohledem odborníků hubly, formovaly postavu, učily se sestavovat zdravý jídelníček, chodily relaxovat do salonu a především se těšily ze svých dosažených výsledků. Jak se jim to povedlo, můžete posoudit sami.

OTÁZKY

1. PŮLROČNÍ PROGRAM ZAMĚŘENÝ NA HUBNUTÍ A TVAROVÁNÍ POSTAVY JE ZA VÁMI. JAKÝ JE TO POCIT? 2. JAK JSTE SE CÍTILA V ROLI FOTOMODELKY? 3. CO BYSTE PORADILA ČTENÁŘCE, KTERÁ SI PRÁVĚ TEĎ ČTE TYTO ŘÁDKY, VIDÍ VAŠI ÚŽASNOU ZMĚNU NA FOTOGRAFIÍCH A TŘEBA SI ŘÍKÁ, ŽE BY TO TAKÉ MOHLA ZKUSIT? 4. CO VÁM BĚHEM UPLYNULÝCH ŠESTI MĚSÍCŮ PŘIŠLO NEJTĚŽŠÍ? 5. JSTE SAMA SE SEBOU NYNÍ SPOKOJENÁ, NEBO BUDETE HUBNOUT/TVAROVAT POSTAVU DÁLE? 6. UDĚLALA JSTE SI NĚČÍM ZA SVÉ SNAŽENÍ RADOST? 7. INSPIROVALA JSTE SVOJÍ SNAHOU ZLEPŠIT VLASTNÍ ŽIVOTNÍ STYL NĚKOHO VE SVÉM OKOLÍ? 8. JAKÉHO VÝSLEDKU SI NA SOBĚ ZA UPLYNULÝ PŮLROK NEJVÍCE CENÍTE? FORMOVÁNÍ POSTAVY


ANNA MANSFELDOVÁ

VĚK: 23 LET
VÝŠKA: 168 CM
POVOLÁNÍ: STUDENTKA
1. Na jednu stranu je to úleva, bude více času, ale na druhou stranu mi to bude chybět. Za půl roku si zvyknete a je to všechno součást vašeho denního režimu.
2. Nejsem žádná fotomodelka, ale focení mě bavilo. Živit bych se tím rozhodně nechtěla, je to dřina a fuška.
3. Ať to rozhodně zkusí. Je to mnoho zkušeností do života, pozná nové lidi a hlavně na sobě zapracuje a bude sama se sebou spokojená.
4. Skloubit to všechno dohromady časově. Ten čas opravdu strašně rychle letí.
5. Určitě budu pokračovat. Byla by škoda toho nechat a vrátit se ke svým starým návykům, když si myslím, že bych na to neměla ani chuť – vracet se zpátky. Budu chodit cvičit, jíst pravidelně a hlídat si pitný režim.
6. Radost jsem si bohužel, nebo spíš bohudík, musela dělat průběžně. Postava se měnila a věci mi byly volnější až velké, takže jsem musela obměňovat šatník už během programu s DIETOU.
7. Moje spolubydlící by chtěla začít také formovat postavu, tak snad konečně budu mít nějakého spojence do posilovny. Jen jí donutit vyrazit poprvé.
8. Toho, že jsem to všechno zvládla. Jsem ráda za každý ubraný centimetr, za každé kilo, ale super je i to, že jsem se naučila jak, co a kdy správně jíst a pít. Z jednotlivých částí nemám nic vyhraněného, ale jako s celkem jsem velice spokojená a časopisu touto cestou mockrát děkuji. NYNÍ: Váha: 62,5 kg
BMI: 22,1
Tuk: 21,7 %
Pas: 66 cm
Boky: 97 cm
Stehno: 56 cm
Paže: 27 cm
Prsy: 86 cm PŘED 6 MĚSÍCI: Váha: 67,4 kg
BMI: 23,9
Tuk: 28 %
Pas: 69 cm
Boky: 104 cm
Stehno: 63 cm
Paže: 30 cm
Prsy: 93 cm

ELIMINACE CELULITIDY BARBORA MALÁ

VĚK: 29 LET
VÝŠKA: 158 CM
POVOLÁNÍ:PODNIKATELKA

1. Pocit oddychu vystřídá lítost nad tím, že už je konec. A možná i právě proto, že jsem na sebe nebyla vždycky pyšná, hlavně co se týče chuti na sladké, která se pokaždé nedala tak úplně zvládnout. A říkám si, že teď bych určité věci dělala s větší důkladností. Ale díky soutěži mám v sobě tzv. hnací motor, který mne žene dále, a doufám, že v tomto režimu setrvám.
2. Nejdříve pochopitelně tréma byla, ale rázem ze mne spadla, jakmile jsem poznala tým, který nás líčil, upravoval oblečení a fotil. Všichni byli skvělí a přitom profesionální.
3. Doporučila bych jí, aby do toho šla, ale nezapírám, že celá soutěž byla velice časově náročná. Nicméně každá žena by měla myslet především na sebe.
4. Budu se opakovat, ale zase bude řeč o čase. Jak skloubit práci, soutěž a domácnost. Koníčky a volný čas se musí odsunout po tuto dobu do pozadí. Ale určitě to stálo za to.
5. Ne ne, kdepak, nesmím usnout na vavřínech. Nadále budu chodit do fitka na aerobní i neaerobní cvičení. A k tomu samozřejmě patří i udržovací procedury v salonu.
6. Abych řekla pravdu, radost mi nejvíce udělaly výsledky, které na sobě vidím, tak ani odměna nebyla zapotřebí.
7. Samozřejmě, když člověk se sebou začne něco dělat, okolí ho sleduje, a tak to bylo i se mnou. Na jednu stranu sice všichni viděli, jak zápasím, abych vše stihla, ale na tu druhou mi otevřeně řekli, že musejí také začít cvičit.
8. Jsou to určitě svaly, tak vytvarované jsem je nikdy neměla. Pociťuji více fyzické síly a i celulitida na nohou se mi výrazně vyhladila.

NYNÍ:

Váha: 53,6 kg
BMI: 21,5
Tuk: 20,1 %
Pas: 66 cm
Boky: 89 cm
Stehno: 53 cm
Paže: 26,5 cm
Prsy: 85 cm

PŘED 6 MĚSÍCI

Váha: 55,4 kg
BMI: 22,2
Tuk: 22,6 %
Pas: 70 cm
Boky: 90 cm
Stehno: 55 cm
Paže: 27 cm
Prsy: 84 cm

PROGRAM HUBNUTÍ JITKA JAVŮRKOVÁ

VĚK: 36 LET
VÝŠKA: 172 CM
POVOLÁNÍ: OPERATIONS QUALITY MANAGER

1. Pocit je to velmi příjemný. Mám radost, že jsem vydržela do konce a jsou patrné výsledky, kterých si všimlo i mé okolí. Dalším důvodem je změna stravovacích návyků.
2. Role fotomodelky byla příjemná do chvíle, než došlo na samotné focení. Na fotkách to vůbec nevypadá tak náročně, ale „tvářit se, postavit se a hýbat se“ tak, aby to vypadalo pěkně, dá docela zabrat. Stojí to ale určitě za zkušenost.
3. Je možné, že některým čtenářkám nebudou výsledky či fotografie připadat tak „úžasné“, jelikož každý má svůj pohled na věc. Co ovšem není na fotografiích vidět, je můj osobní pocit, že jsem to zvládla, že jsem zhubla. Proto bych chtěla čtenářkám poradit: pokud se rozhodnete udělat ve svém životě změnu, neohlížejte se na názor okolí. Je to pouze vaše rozhodnutí – chuť něco se sebou udělat a vaši blízcí vás jistě podpoří. Ti ostatní vám budou moci pouze závidět odhodlání, vůli a nakonec i tu proměnu k lepšímu.
4. Nejtěžší bylo zvládnout vše z časového hlediska, jinak to bylo celkově příjemné a přínosné hlavně díky péči jednotlivých profesionálů.
5. Jsem docela spokojená, ale pokračovat budu i nadále, i když ne tak intenzivně. Myslím si, že člověk není sám se sebou nikdy „úplně spokojený“, a je to tak správné, jinak bychom neměli motivaci cokoli nového v životě podnikat.
6. Radost jsem si udělala nákupem nového kostýmu, samozřejmě v menší velikosti, než jsem byla doposud zvyklá.
7. Ano, jednu kamarádku, která se rozhodla „použít“ některé moje zkušenosti a začala měnit svůj jídelníček.
8. Cením si své výdrže a také úbytků v centimetrech v jednotlivých partiích. A vlastně i změna ve stravování se přece počítá.

NYNÍ:

Váha: 82,5 kg
BMI: 27,9
Tuk: 34,3 %
Pas: 86 cm
Boky: 105 cm
Stehno: 57,5 cm
Paže: 30 cm
Prsy: 107 cm

PŘED 6 MĚSÍCI

Váha: 93 kg
BMI: 30,4
Tuk: 37,5 %
Pas: 93 cm
Boky: 114 cm
Stehno: 62,5 cm
Paže: 32 cm
Prsy: 114 cm


OTÁZKA PRO ODBORNÍKY: SPLNIL PŮLROK PÉČE O ANIČKU, BÁRU A JITKU PROJEKTU S DIETOU KRÁSNĚJŠÍ VAŠE OČEKÁVÁNÍ?

MUDr. Petra Šrámková Obezitoložka Centra pro léčbu obezity Klinického centra Iscare Lighthouse www.iscare.cz

Projekt rozhodně splnil mé očekávání. Entuziasmus a píle všech tří účastnic jsou obrovské. Nejen dodržovat domluvený dietní režim, ale k tomu si najít čas a pravidelně 2–3x týdně sportovat a 1–2x týdně docházet do studia na lymfodrenáže, to si myslím, že je od všech tří žen obrovský kus práce. Z pohledu obezitologa opravdu každá splnila, co měla. Paní Javůrková zhubla dostatečné množství kilogramů: dokázala změnit jídelní režim – jíst pravidelně a naučit se vybírat vhodné potraviny a v druhé půlce i s pomocí antiobezitika Meridia opravdu hmotnost dostatečně snížit.

Další dvě ženy zhubly kilogramy zejména v tukové tkáni, i když to vlastně cílem nebylo, protože jejich původní hmotnost byla v normě. Zásadně se jim však změnily parametry v měřených obvodech i v tloušťkách kožních řas. Všechny ženy se po půl roce cítí velmi dobře, a to je další pozitivum, kterého si u svých pacientů cením. Přeji každé z účastnic hodně trpělivosti i pevnou vůli v nastoleném režimu pokračovat a získané změny si udržet.

David Hehejík Osobní trenér World Class, člen profesionálního týmu osobních trenérů World Class

Jsem přesvědčen, že si Jitka, Barbora i Anička uvědomují, že kráčejí po správné cestě, a neviděl bych úspěch v tom, kolik už urazily, ale zda se pro ni rozhodly natrvalo, či nikoli. Projekt „S DIETOU krásnější“ se týkal především regulace hmotnosti a tvarování postavy. Mnohokrát jsem si na svých klientech ověřil, jakou úlohu v této problematice hraje výživa, a nepochybuji o tom, že nadpoloviční (některé zdroje uvádějí 60–70 %). Zřejmým paradoxem tedy je, kolik lidí spatřuje ve cvičení ten mocný klíč k redukci své hmotnosti a své všední stresy kompenzují nevhodnými stravovacími návyky.

Moje rada všem: „Otočte to! Cvičte pro zábavu a jezte pro zdraví.“ Závěrem bych chtěl Jitce, Barboře a Aničce upřímně pogratulovat k dosaženým výsledkům a je mým přáním, aby i po ukončení soutěže aktivně využily, co se během celého projektu naučily.

Andrea Eichingerová Majitelka Relax Studia Andreas Luka www.andreasluka.cz

Musím uznat, že i když klientky během půlročního programu několik procedur kvůli pracovním a jiným povinnostem byly nuceny zrušit, a tedy že nedodržovaly přesné pauzy, které by mezi kúrami být zachovány měly, přesto k sobě všechny tři dámy byly velmi přísné a disciplinované. Prostě jednoznačně odhodlané dosáhnout svého cíle. Což se jim také povedlo a já je za to velmi obdivuji. Naše studio je s výsledkem klientek velmi spokojené, teď bude záležet pouze na nich, zda si dosažený výsledek udrží.

26.1.2009 13:25 | Mgr. Jana Chocholáčová

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.