FITweb

ZPĚT

Elsa Benitez

Už jako malá měla sen stát se slavnou modelkou a za svým cílem si tvrdě šla. Úsilí se jí vyplatilo, dnes je z ní jedna z nejznámějších mexických modelek, která má před sebou i slibnou filmovou kariéru.

Elsa Benitez se narodila 8. prosince 1977 v mexickém městě Hermosillo. Pro modelingovou dráhu se rozhodla již jako malá holčička, kdy se jejím idolem stala tehdy velmi známá modelka Linda Evangelista. Elsina maminka dodnes vzpomíná, jak se její dcerka od rána do večera převlékala z jedněch šatů do druhých, stále se otáčela před zrcadlem a pořád si prohlížela módní časopisy. V osmnácti letech Elsa vyhrála mezinárodní soutěž hledající nové nadějné modelky a pak již vše nabralo rychlé obrátky. Nabídky práce se jen hrnuly, nejdříve fotila především ve Spojených státech, ale brzy o ni začaly mít zájem také agentury z Evropy. „Supermodelkou jsem se však stala teprve poté, co si mne vybral fotograf Steven Meisel a ten mne dostal na obálku amerického a italského vydání Vogue. Během jednoho roku jsem se na ní objevila hned několikrát, což se poštěstí jen málokomu,“ říká Elsa.

NA CVIČENÍ NEMÁ ČAS

Život modelky není žádný med, o tom se sama brzy přesvědčila. „Zpočátku jsem byla stejně naivní, asi jako většina mladých holek, které touží po tom stát se modelkou. Brzy jsem však zjistila, že realita není až tak růžová. Například cestování – je pravda, že se podíváte téměř všude, většinou se tam však jen nafotí set nebo jdete na casting a letíte zpět. Jen málokdy je čas si místo prohlédnout důkladněji. Díky tomu se ani nemohu pravidelně věnovat cvičení, které mám jinak velmi ráda, protože mne nabíjí energií a zbavuje napětí,“ stěžuje si modelka. Když si přeci jen vyšetří čas, navštěvuje hodiny jógy a pilates – cvičební metody zvláště oblíbené mezi modelkami. Výhodou těchto lekcí je, že se tolik nezpotíte, a přitom intenzivně posilujete celé tělo. Kromě toho také ráda plave a surfuje na vlnách oceánu.

PŘEDTUCHA JÍ ZACHRÁNILA ŽIVOT

Při fotografování se seznámila také se svým bývalým manželem, hvězdou NBA Ronym Seikalym, se kterým má dcerku Milu. Rok před rozvodem mu Elsa telefonovala z letiště, těsně před tím, než měla nastoupit na palubu. Plakala a Ronymu řekla, že cítí, že se během letu něco stane. Její manžel se ji snažil uklidnit a tvrdil, že je vše v pořádku, ona se však přesto rozhodla na poslední chvíli změnit svoji letenku. Jen o pár hodin později letadlo, kterým měla letět, explodovalo nad oceánem. „Tato zkušenost mne naučila vážit si života a každý den považovat za dar, který není dán každému,“ říká dnes. Elsa moc dobře ví, že modeling je velmi dočasná záležitost a protože nic nechce ponechávat náhodě, plánuje si zahrát i ve filmu. Navštěvuje hereckou školu a zkouší malé role. Jestli se jí povede jako na přehlídkovém mole, dočkáme se brzy nové herecké hvězdy.

Víte, že… Elsa p ři výšce 182 cm váž í pouze 56 kg? Přesto tvrdí, že jí téměř vše a neodpírá si ani sladké.

30.6.2008 22:14 | Pavla Maříková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.