FITweb

ZPĚT

Hilary Duff

I přes své mládí toho stíhá skutečně hodně – zpívá, hraje, maluje a dokonce navrhuje vlastní kolekce módního oblečení. Přesto nezapomíná ani na sebe, protože dobře ví, že štíhlá postava a bezchybná pleť nejsou úplnou samozřejmostí. Nebylo tomu ale tak vždy.

ZRÁDNÉ DEZERTY

Asi před rokem došla k zlomovému rozhodnutí změnit svůj až do té doby ne příliš ideální životní styl. Přemluvila sestru, aby do toho šly společně a vzájemně se podporovaly. „Dnes nemůžu věřit tomu, jak špatně jsem se stravovala a co všechno jsem jedla. Mojí největší slabostí byla sýrová pizza, hranolky a smetanové dezerty. Zelenina a ovoce se na mém talíři objevovaly jen velmi zřídka.“ Všechny nezdravé „dobroty“ úplně vyškrtla ze svého jídelníčku a po několika měsících zjistila, že už jí ani nechybějí.

CHLEBA SE NEVZDÁVÁ

Hilary tvrdí, že jídlo by mělo být zábavou a potěšením. Kdysi vyzkoušela dodržovat Atkinsovu dietu, a přestože miluje maso, už po třech dnech řekla „Dost!“ Cítila se velmi unavená a bez energie. „Myslím, že mnohem důležitější, než co jíte, je množství a vyváženost. Když sním v restauraci chleba, který přinesou na stůl, nedám si už těstoviny nebo brambory, ale spíše zeleninový salát. Nebo si odepřu chléb, ale povolím si dezert jako poslední chod. Stoprocentně věřím, že platí: Jez do polosyta, pij do polopita,“ dodává.

PLASTIKA? KLIDNĚ

Mladá herečka se netají tím, že by se v budoucnu klidně podrobila plastické operaci. Zatím to však neplánuje a spoléhá se na méně drastické metody. Pravidelně si dopřává kosmetickou masáž a nedá dopustit na detoxikační účinky sauny. V sauně používá jemnou lufovou houbu a peeling (Zeštíhlující peeling Lipophénol Végétal, Yves Rocher, 360 Kč), který odstraní odumřelou pokožku. Nakonec se natře vysoce hydratačním mlékem, aby dodala pleti znovu vláčnost a pružnost.

BEZCHYBNÉ TĚLO

Pilates cvičí třikrát týdně s trenérem v soukromém studiu. Jakmile o něm ale řekla kamarádkám, které viděly, jak se Hilary krásně vytvarovala postava, má problém domluvit si lekci – trenér má diář nabitý na měsíc dopředu.

„Moje tělo se změnilo během tří týdnů. Nikdy jsem nebyla drobná, křehká dívka, naopak vždy jsem byla o něco svalnatější a statnější než ostatní. Cvičení pilates mou postavu zjemnilo a dodalo jí ženské tvary,“ říká. Chodí také se sestrou a přáteli do posilovny a věnuje se především cardiu.

MINI KOLEKCE

Přestože by jí mohlo mnoho žen postavu závidět, říká, že jen málokdy se cítí sebevědomě a sexy. Nikdy se neobléká výstředně, jako ostatní celebrity, aby na sebe upoutala pozornost. „Nejlépe se cítím v džínách a obyčejném tričku a když se oblékám do společnosti, často zvolím klasické černé šaty jen s minimálními doplňky.“ Nedávno uvedla na módní trh novou kolekci dívčího oblečení pro holčičky od 7 do 14 let.

„Všechny modely navrhuji tak, aby se v nich malé slečny cítily dobře a líbily se samy sobě. Kolekce vychází z mého vlastního stylu a jsem přesvědčená, že kdybych byla o pár let mladší, určitě bych chtěla mít pár kousků ve skříni,“ říká Hilary.

30.6.2008 22:14 | Pavla Maříková a Jana Knaislová

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.