FITweb

ZPĚT

Scarlett Johansson

Několikrát byla vyhlášena jednou z nejatraktivnějších žen na světě, ale ji to nechává chladnou a blízcí přátelé tvrdí, že ji popularita vůbec nezměnila. Stále je milá, veselá a spokojená sama se sebou. Možná i to ji odlišuje od jiných celebrit, které se ženou za extrémní štíhlostí.

NEODOLATELNÁ PIZZA

Jejím nejoblíbenějším jídlem, které si nedokáže odříct, je pizza s feferonkami a krůtí sendvič s hranolky. Tyto kalorické bomby si však dopřává jen velmi zřídka. Většinou jí zdravě a jen malé porce. „Snídám cereálie s ovocem a pomerančový džus, na oběd mám lehký salát nebo plněnou kukuřičnou tortillu, a pokud večeříme s Joshem doma, vařím zeleninová jídla nebo těstoviny. Naštěstí mám partnera, který na mně nevyžaduje denně masité jídlo.“ „Američané jsou posedlí jídlem a štíhlostí, a právě díky tomu mají takový problém z obezitou. Nic se prostě nesmí přehánět. Já sama vím, že nikdy nebudu vypadat úplně vyhuble jako některé mé hollywoodské kolegyně a ani se o to nepokouším,“ říká Scarlett. Nestresuje se tím, jestli má o dvě nebo tři kila víc či míň. Tvrdí, že ženské tělo se od toho mužského liší právě svými oblými křivkami a bylo by škoda se jich zbavovat. „Co tvoří ženský sex-appeal? Poprsí a zadeček, to vám potvrdí každý chlap,“ s úsměvem dodává Scarlett.

ŠTÍHLÁ OBRYNĚ

Pokud má herečka volno, užívá si nejvíce procházek s přáteli a tenis. „Nejsem dokonalá, i já mám dny, kdy se cítím tlustá a neforemná. Filmový svět je neúprosný, kamera přidává deset kilo navíc a já si moc dobře uvědomuji, že vedle herečky, která má sto osmdesát centimetrů a padesát kilo, vypadám jako obryně.“ I když je se svou postavou spokojená a rozhodně neplánuje hubnout, snaží se každý den ujít alespoň 5 mil a dělat lehký strečink. Občas také zajde na hodiny pilates nebo jógy, která jí přináší duševní zklidnění.

POKAŽDÉ JINÁ

Scarlett chce vždy vypadat dobře. Pečlivě si vybírá oblečení, i když jde jen nakupovat, a při nanášení make-upu dokáže strávit hodiny. Vybírá si ten, který vyhlazuje pleť a překrývá její nedokonalosti (Anew Beauty, SPF 15, Avon, 589 Kč). „Vizážisté mne milují, protože je nechám dělat, co chtějí. Ráda vypadám pokaždé jinak. Jsem vášnivou sběratelkou líčidel a oni mne vždy něčím obdarují.“

POSEDLÁ MÓDOU

Už odmalička patří mezi její největší záliby nakupování a móda. „Když mi bylo deset, trávila jsem celá odpoledne tím, že jsme s kamarádkami chodily po secondhandech a bazarech a hledaly zajímavé kousky. Teprve nyní však mohu nakupovat tak, jak se mi skutečně zlíbí.“ Mezi její oblíbence patří takoví návrháři, jako je Stella McCartney, Alberta Ferreti nebo Tara Subkoff. Každé jaro dělá ve své šatně velký úklid a věci, které již víc než rok nenosila, rozdá svým kamarádkám.

30.6.2008 22:14 | Pavla Maříková a Jana Knaislová

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.