FITweb

ZPĚT

Mahulena Bočanová - požitkářka s krásnou tváří i tělem

Na smluvenou schůzku přišla na minutu přesně, protože z duše nenávidí nedochvilnost. Okamžitě si objednala jídlo, a když před ni číšník položil velký salát, v ten moment se projevila jako absolutní požitkářka...

* Přeji dobrou chuť…

Díky. Vidíte, donesli mi jídlo a jsem šťastná! Tak a teď si můžeme povídat.

* Každý kolem procházející vám musí závidět, protože mu hlavou určitě běží: No jo, ta si to při své postavě může dovolit…

Ale musíte dodat, že je to díky tomu, že ze mě Jarda (Jaroslav Kuneš, taneční mistr a partner Mahuleny ve StarDance, pozn. aut.) vytwistoval 14 kilo! Když mě poprvé viděl, tak mi řekl, že to ze mě zkrátka dostane dolů. V duchu jsem si říkala: Jó chlapče, vůbec nevíš, na koho jsi natrefil. Mahu? Mahu ta bude sedět někde na schodech, kouřit cigaretku a žádný twistování nebude. Ale měl pravdu! Proto jsem mu začala říkat ocelový muž z Brna.

* Pak ovšem přišel nečekaný odstup ze soutěže…

A právě v momentě, kdy se to začalo lámat a já už začala konečně trošičku tančit, se mi Jarda natrhl. Osm hodin denně čtyři měsíce – neuvěřitelná dřina, všechno rázem skončilo. Ale to je život, museli jsme odstoupit. Ale bylo to krásný.

* Všechno zlé je pro něco dobré.

Já to vůbec nevnímám jako prohru, naopak. Poznala jsem báječné kamarády, my jsme všichni ze StarDance na sobě tak trochu ulítlí, citově jsme se neuvěřitelně scukli a scházíme si.

* To bylo hubnutí svým způsobem nechtěné, ale co vy a diety?

Někde jsem si přečetla, že držím mrkvové diety a jsem symbolem zdravého životního stylu. Docela by mě zajímalo, jak na to ten člověk přišel. Kdyby napsali, že jezdím rychle v autě, nebo že mám ráda víno, tak to bych brala. Ale takový nesmysly…

* Vy jste tedy nikdy nedržela dietu?

(smích) Připravujete aprílové číslo? Já a dieta? No pomóóóc…

* Ani jako mladá holka, třeba v pubertě?

V pubertě jsem vážila 30 kilo i s postelí. Já jsem byla tlustá po porodu, kdy jsem nabrala 31 kilo. Pořád mi pak zůstávalo 10 nahoře. Neřešila jsem to. Manžel mě plácal po zadečku a byl šťastnej.

* Teď není?

14 kilo dole po StarDance je 14 kilo! On je z toho chudák nešťastnej. Říká: „Mahulko, mám pocit, že tady se mnou žije nějaká holka ze 7. A.“ Na jednu stranu je to fajn, protože si užívám, že mi teď sluší všechny džíny. Ale v jeho očích cítím takový jakoby zklamání… (smích)

* Takže varianta záchrany by zřejmě spočívala v dalším těhotenství.

Bylo by to pěkný, ale člověk v těchto věcech zkrátka nesmí být urputnej a tlačit na pilu. To, co má přijít, zkrátka přijde, jestli ne, tak ne.

* Mluvila jste o víně. Kterým konkrétně nepohrdnete?

Mám ráda oboje, samozřejmě podle nálady.

* Které přece jen víc?

Těžké červené. U mě víno navozuje takový pocit pohody…

* Nejoblíbenější jídlo herečky Mahuleny Bočanové je?

Hodně.

* Promiňte?

Hodně. Musí toho být na talíři zkrátka hodně, čehokoli… (smích) V jídle nejsem vůbec vybíravá a nenávidím restaurace, ve kterých před tebe položí pomalu létající talíř, uprostřed něhož je hrozinka, kterou rozeznáš jen za pomoci mikroskopu. Vedle toho ti položí nějaký stéblo trávy a to přelitý krémem. Člověk se zasytí až v momentě, kdy mu předloží účet a pod tou palbou nul nemůže ani polknout…

* Ráda a hodně cestujete, která kuchyně si vás získala?

Italská, jednoznačně.

* A co naše, ta klasická česká?

No pomóóóc!

* Tak třeba v Itálii nemají naše knedlíky.

A dělají sakra dobře.

Proč podle vás ženy tak rády stále řeší vše kolem hubnutí a diet?

Buď nemají doma chlapa, a jsou tím pádem se sebou nespokojený, anebo jim naopak manžel předhazuje, že mají velkej zadek. Ale vážené dámy, takovej chlap je totální idiot! A můžete být těmi nejšťastnějšími tvory na zemi, pokud se ho jednou provždy zbavíte. Vždyť lidi jsou snad spolu proto, že se mají rádi a smějí se spolu…

* Dcera je v jídle po vás – taky jí všechno?

Márinka je v jídle po tatínkovi (Viktor Mráz, manžel herečky – pozn. aut.). Vybíravá. Doma vaří manžel, protože si v tom naprosto libuje. Ne, že bych neuměla uvařit, to ne, ale on by to Viktor nejedl. Takže to máme rozdělený tak, že já peču a vaření přenechávám jemu. Je vynikající kuchař. Je to daný tím, že vařil už od svých sedmi let.

* Nemrzí vás, že z obrazovek zmizela Prima hostina, kterou jste moderovala s Martinem Zounarem?

Jé, to byla nádhera. Jasně, že mě to mrzí. Hlavně ale, já mám Martina jako nevlastního bráchu a pracovat s ním, to je paráda.

* Prozradíte nějakou kuriozitku ze zákulisí tohoto pořadu?

Ta byla vždycky, když se Martin naučil text. (smích) Já byla blahem bez sebe, když při natáčení ze sebe dostal souvislou větu, ale předtím musel chudák pochopit, co po něm vlastně režisér chce. Miluji tě, Máťo! (smích)

KDYŽ JSEM SE VDÁVALA, NEZNALA JSEM JINÉ ČERVENÉ VÍNO NEŽ FRANKOVKU A SUSHI JSEM VIDĚLA NĚKDE NA FOTCE A MYSLELA SI, ŽE JE TO DĚTSKÝ VLÁČEK… TO AŽ VIKTOR MĚ ZASVĚTIL DO TOHO POŽITKÁŘSTVÍ V JÍDLE.

CEVICHE

INGREDIENCE NA PŘÍPRAVU:

Konkrétní množství jednotlivých ingrediencí záleží jen a pouze na vás! Každopádně

BUDETE POTŘEBOVAT:

SYROVÉ „BÍLÉ“ RYBY OLIVOVÝ OLEJ LIMETKY CHILLI PAPRIČKU/Y KORIANDR

PŘÍPRAVA: Syrové maso z bílých ryb nakrájíte na menší kostičky, mírně zalijete olivovým olejem a pokapete šťávou z limetek. Na talíři dozdobíte chilli papričkou a koriandrem. A to je vše! Věřte mi, že takovou baštu, pokud jste tedy ceviche ještě neochutnali, si začnete připravovat častěji! Je to výborný pokrm, kterého můžete sníst doslova tuny, nepřiberete ani deko a hlavně je to skutečně zdravé jídlo. Pokud sami Kostariku navštívíte, tak si k ceviche objednejte k pití Cuba Libre, protože k ceviche patří a v této destinaci zkrátka chutná nejlépe.

A VAŠE MAHU VÁM PŘEJE DOBROU CHUŤ…

30.6.2008 22:14 | Renata Horká

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.