FITweb

ZPĚT

Sharon Stone

Krásná, inteligentní a skandální – tři slova, která herečku Sharon Stone charakterizují nejlépe. Nejen na své popularitě však musela tvrdě pracovat. Chodit a mluvit začala v deseti měsících a do školy nastoupila již v pěti letech.

Tato odlišnost jí však mnoho dobrého nepřinesla, ostatní děti se jí stranily a ona sama jejich společnost nevyhledávala. „Zachránil mne až strýček, který mne tajně přihlásil do místní soutěže miss a já kesvému vlastnímu překvapení vyhrála. Organizátoři mi navrhli, abych se přestěhovala do New Yorku a zkusila mode ling.

Neváhala jsem. Do pěti dnů jsem měla podepsanou smlouvu s prestižní agenturou Ford Modeling Agency a vstoupila do velkého světa show byznysu,“ vypráví Sharon . Protože jí modeling připadal příliš pasivní a prázdný, rozhodla se zkusit herectví. Začínala jako herečka malých rolí v „béčkových“ filmech, ale nevzdala se. Zlom přišel s filmem Total Recall, kde si zahrála s Arnoldem Schwarzeneggerem a na vrchol filmového nebe ji vynesla role v kontroverzním filmu Základní instinkt, kde odhalila své tělo do nejmenších detailů. Od té doby si může vybírat jen z těch nejlepších scénářů a v současné době patří mezi nejpopulárnější herečky na světě.

==== TĚLOCVIK PŘED PULTEM ==== Popularita však nepřináší pouze peníze a blahobyt. Díky svému jménu a dokonalé postavě se Sharon často dostává do kuriózních situací. Pokaždé, když se vypraví na nákupy sama bez asistentů, nemá chvilku klidu. Prodavačky i ostatní zákaznce se jí neustále ptají, jaké je tajemství jejího sexy těla . Proto také zvažuje, že natočí video s fitnes s programem. Doufá, že když na videu ukáže svoje nejoblíbenější a nej účinnější cviky, bude mít konečně pokoj. „Dokonce se mi stalo, že mi prodavačka odmítla prodat vybrané plavky, dokud jí cviky nepředvedu přímo v prodejně! Co jsem měla dělat? Lehla jsem si tedy na podlahu a začala cvičit. Doufám však, že to bylo poprvé a naposledy, co jsem něco takového musela provádět,“ říká Sharon. Nejlepší cviky na břišní svaly ji naučila před dvaceti lety provazochodkyně z cirkusu, když herečka pobývala v Africe. Jde o speciální kombinaci cviků zahrnující střihání nohama nad ze mí, roztáčení obruče kolem pasu a pod. „Nezabere to příliš času a přitom je to trénink více než účinný.“ Sharon by ráda fitness video věnovala především ženám po čtyřicítce, a proto s lékaři a fyzioterapeuty konzultuje, co je pro tuto věkovou skupinu nejvhodnější. V každém případě však ví, že půjde o trénink intenzivní, ale krátký, tak aby ho zvládla i ta nejvytíženější žena. ==== SŮL NENÍ VŽDY NAD ZLATO ====

Přestože se herečka chystá příští rok oslavit padesáté na rozeniny, pět křížků na krku by jí hádal jen málokdo. Ona sama tvrdí, že za mnohé vděčí genům a pak také zdravé stravě s velkým množstvím zeleniny. „ Jím vše, co mám ráda, ale v malém množství a navíc denně spořádám až kilo čerstvé zeleniny. Ta mne většinou zasytí natolik, že již nemám chuť na různé pamlsky a nezdravé potraviny.“ Od své matky se naučila jednu velmi důležitou věc – nesolí a vyhýbá se jídlům s vysokým množstvím sodíku. „Mnoho lidí si vůbec neuvědomuje, že až trojnásobně překračuje denní doporučené množství soli. Pak se ale nemohou divit, že jejich tělo zadržuje přebyteč nou vodu a nedaří se jim hubnout . Vyhýbám se všemu, co obsahuje více než pět procent soli, v mém domě proto nenajdete žádné slané tyčinky, chipsy, naloženou zeleninu apod .,“ dodává Sharon.

Víte, že… Zdravou a mladou pleť si udržuje pohybem na čerstvém vzduchu. Před sluníčkem se vš ak pečlivě chrání.

==== Jídelníček Sharon Stone: ====

SNÍDANĚ : přírodní müsli se sušeným ovocem, čerstvý džus
SVAČINA: banán
OBĚD: grilované kuře se salátem
SVAČINA: jablko, nízkotučný jogurt
VEČEŘE: těstoviny s dušenými rajčaty, olivovým olejem a bazalkou

**

30.6.2008 22:14 | Pavla Maříková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.