FITweb

ZPĚT

Uma Thurman

Herečka Uma Thurman (37) je Kill Bill nebo Pulp Fiction. V obou se předvedla ve výborné kondici a se záviděníhodnou postavou. Jak to jako matka dvou malých dětí dokázala?

„Před tím, než jsem se stala filmovou hvězdou, by o mně nikdo neřekl, že jsem krásná. V dospívání jsem byla vysoká, hubená, samá noha, samá ruka. Ve škole mi přezdívali „Velký nos“, což mne mrzelo a dost jsem se tím trápila. Děti dokážou být někdy pěkně kruté,“ vypráví Uma . Teprve poté, co se objevila po boku Michelle Pfeiffer ve filmu Nebezpečné známosti, se na ni lidé začali dívat jinak . Najednou se začala objevovat na stránkách časopisů, dostávat nabídky reklamních agentur, do schránky jí denně chodí stovky emailů od fanoušků a pro mnoho žen i mužů je ideální kráska.

„Lidé mají často mylné představy o tom, jak herci a zpěvačky žijí - myslí si, že to jsou nějací super modelové a krásky hned, jak se ráno probudí. To je samozřejmě hloupost - vedu úplně normální život, i já mám po ránu deprese, když si stoupnu na váhu, nebo se podívám do zrcadla. Jsem úplně obyčejná ženská,“ směje se herečka. Doma se nejraději obléká do vytahaných svetrů a triček, pokud se však chystá na společenskou událost, má kolem sebe hned několik stylistů, kteří jí pomáhají vybrat šaty. Ti už vědí, že Uma preferuje Pradu, Jil Sander nebo modely od Stelly McCartney, která mimo jiné navrhovala i část kolekce pro Adidas.

ROK TRÉNOVÁNÍ

Tvrdí se, že režisér Tarantino raději počkal celý rok, než se Uma dostala opět do formy po porodu druhého dítěte, než aby do filmu Kill Bill obsadil jinou herečku. A mnohonásobně se mu to vyplatilo. „V těhotenství jsem přibrala 13 kg, ale už za 6 týdnů jsem byla opět na své váze . Přesto jsem nechtěla začít natáčet dřív, než se budu cítit 100% připravená. Po celý rok jsem měla k dispozici osobního trenéra, instruktora šermování, absolvovala jsem desítky hodin bojového umění a k tomu jsem denně běhala 5 mil,“ popisuje svůj trénink Uma . Při takové zátěži a navíc péči o dvě děti potřebovala i speciální stravu, nechala si p roto sestavit jídelníček na míru a jídlo pak dovážet každý den až domů. Sama však přiznává, že to pro ni bylo velmi náročné období a byla ráda, když přišla poslední klapka filmu.

DOSEDLA I NA SVAH

V posledních letech si mohla Uma od akčních rolí trochu odpočinout. Ve filmu Prime hrála ženu ve středních letech, která se zamiluje do o 14 let mladšího syna její psychoterapeutky a v komedii Moje superbejvalka zase mstivou expřítelkyni, která se rozhodne svého partnera po rozchodu zničit. Přesto nenechává nic náhodě a na své kondici pracuje i nyní. „ Ikdyž nemám moc času, snažím se být co nejvíce v pohybu. Pokud jsem doma na Manhattanu, chodím na dlouhé procházky, v Greenwich Village, kde máme letní dům, zase jezdím na koni. Vždycky se strašně těším na zimu, kdy jezdím i s dětmi na hory, a pořádně se vyřádím na snowboardu.“

MAKROBIOTIKOU DO PLAVEK

Každý máme nějaké slabosti a nejinak je tomu i u Umy. Miluje italskou kuchyni, která se rozhodně neřadí mezi dietní, a pokud jde o sladkosti, neodolá čokoládě. Když chce zahnat chuť na sladké, a přitom příliš nezhřešit, objedná si velké cappuccino s čokoládovou příchutí. Jednou za čas, pokud má pocit, že se nevejde do svých oblíbených džínů, nasadí šestitýdenní ultra striktní makrobiotickou dietu. „ Za těch pár týdnů se tělo pročistí a já si opět troufnu obléci se do plavek,“ dodává Uma.


Víte, že… za svou štíhlou postavu vděčí Uma genům, ale i pevné vůli, kterou již mnohokrát při hubnutí prokázala.

30.6.2008 22:13 | Pavla Maříková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.