FITweb

ZPĚT

S novou postavou nová práce!

Jitce se zhubnutím změnila nejen postava, ale i celý profesní život rozhodla se využít svých zkušeností a začala ostatním sama radit, jak zhubnout a pečovat o své tělo.

Jako mnoho jiných bývalých aktivních sportovců, i Jitka začala přibírat, když se závodním sportem přestala a nastoupila do zaměstnání. „Byla jsem velmi vytížená, navíc jsem pracovala na směny, a jedla jsem tedy velmi nepravidelně. Zpočátku jsem to ani nezpozorovala, ale kila šla pomalu, avšak vytrvale nahoru. Věděla jsem, že je to kvůli minimální fyzické aktivitě, a rozhodla jsem se tedy opět začít více sportovat. Objevila jsem spinning, přidala k tomu posilovnu a za pár měsíců byla nabraná kila dole,“ vypráví Jitka. Euforie však netrvala dlouho. Práce bylo stále více, sport šel do pozadí a váha za chvíli ukazovala stejné číslo jako na počátku hubnutí. „V prosinci 2005 jsem se dozvěděla, že jsem těhotná a k tomu čekám dvojčata! To jsem měla asi 86 kg a byla jsem smířená s tím, že v těhotenství asi poměrně dost přiberu. Hned jsem se proto domluvila se svým kamarádem, který je zároveň instruktorem spinningu a výživovým poradcem, že jakmile porodím a budu mít po šestinedělí, pustíme se spolu do diety a boje s kily navíc. Ve čtvrtém měsíci mi zjistili těhotenskou cukrovku, díky které jsem si musela velmi hlídat jídelníček, a nepřibrala jsem proto tolik, kolik bych asi nabrala, kdybych mohla jíst normálně. Přesto jsem na porodní sál odcházela se 127 kilogramy,“ říká Jitka.

DIETNÍM KOKTEJLŮM JSEM NEVĚŘILA

Po šestinedělí měla Jitka téměř 100 kg a cítila se hrozně. Připadala si tlustá a styděla se chodit mezi lidi. Okolí i manžel ji sice uklidňovali a tvrdili, že se má radovat ze zdravých dětí a kila neřešit, ji samotnou však váha trápila. „Jak jsem si předsevzala, obrátila jsem se na svého kamaráda a začala pod jeho dohledem hubnout. Můj dietní režim spočíval ve dvou dietních koktejlech denně a jednoho lehkého jídla k obědu. Nejdříve jsem byla k pití koktejlů velmi skeptická. Přesvědčila mě až ručička na váze, která se začala brzy pohybovat směrem vlevo.“ Na rozdíl od běžných dietních koktejlů prodávaných v lékárnách zvolila Jitka speciální namixované nápoje s individuálním dávkováním bílkovin i sacharidů. Asi po třech měsících, když již měla jedenáct kilo dole, nahradila večerní koktejl za salát. „U ranního koktejlu jsem ale zůstala dodnes, protože je to rychlá a vyvážená varianta snídaně, kterou bych jinak jen těžko stíhala. Kdo má dvě malé děti, ví, že zvlášť ráno je dobrá každá minuta,“ dodává se smíchem Jitka.

SAMA SOBĚ REKLAMOU

I když Jitka vedla po celou dobu hubnutí jako instruktorka hodiny spinningu týdně, moc dobře ví, že pohyb samotný by ji nezachránil. Sama je přesvědčena, že pro ni byl zpočátku nejdůležitější přesně rozepsaný plán a především pití koktejlů. Ty jí ušetřily čas, který by jinak strávila vařením dietních jídel. Poté, co se dostala na 79 kg, musela kompletně změnit celý šatník, protože jí bylo všechno velké. „Vybírání nového oblečení a kombinování různých střihů mne začalo strašně bavit. Protože se na mne začalo obracet stále více a více známých, kteří chtěli poradit, jak zhubnout a jak se hezky obléci, rozhodla jsem se tyto služby nabízet opravdu odborně. Udělala jsem si proto kurz vizážistky a sama se začala vzdělávat v oblasti výživy. Nejlepší reklamou jsem si já sama.“

DIETNÍ JÍDELNÍČEK

SNÍDANĚ: dietní koktejl
SVAČINA: ovoce nebo jogurt
OBĚD: bílé maso, dušená zelenina, malá příloha (tmavé pečivo nebo kopeček rýže apod.)
SVAČINA: zelenina se sýrem cottage
VEČEŘE: dietní koktejl
II. VEČEŘE: nápoj Activia

SOUČASNÝ JÍDELNÍČEK

SNÍDANĚ: dietní koktejl
SVAČINA: celozrnné pečivo nebo proteinová tyčinka
OBĚD: bílé maso, salát s tmavým pečivem
SVAČINA: zelenina, „šmakoun“
VEČEŘE: mozzarella s rajčaty nebo zelenina s tuňákem

30.6.2008 22:13 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.