FITweb

ZPĚT

Cameron Diaz nedrží diety!

Cameron Diaz se představě o typické hollywoodské herečce dost vymyká, nedrží diety a fitness je pro ni téměř neznámý pojem. Dokonce se několikrát pokoušela přibrat, aby získala ženštější křivky.

Těžko uvěřitelným faktem je také to, že tato kalifornská kráska má latinskoamerické kořeny. „Můj otec pochází z Kuby, ale jediné, co jsem po něm podědila, je jeho příjmení. Nebýt toho, nikdo mi nevěří, že mám kubánské předky. Vlastně se ani nedivím - jen málokterá kubánská dívka se může pyšnit blonďatými vlasy a modrýma očima,“ říká Cameron. Pro latinskoamerické ženy jsou typické také plné tvary, kterými herečka zrovna nedisponuje. Už na střední škole měla ne příliš pěknou přezdívku - Kostra, kvůli tomu, jak byla hubená. Na druhou stranu její superštíhlá postava ji přivedla až do světa showbyznysu. V sedmnácti letech získala kontrakt s významnou modelingovou agenturou Elite Model Management a během pár měsíců se stala jednou z nejvyhledávanějších modelek. Pracovala pro takové designéry, jako jsou Calvin Klein, Levi' s a objevila se na titulních stránkách mnoha časopisů. Modeling ji však příliš nebavil a vzhledem ke své povaze chtěla zkusit něco více akčního.

Velmi proto uvítala, když v jednadvaceti letech dostala nabídku na roli ve filmu Maska po boku Jima Carreyho. I když neměla žádné předchozí zkušenosti s hraním, režisér jí svěřil rovnou hlavní ženskou postavu. „Hraní mě okamžitě dostalo, přihlásila jsem se na kurzy herectví a neodmítala ani nízkorozpočtové scénáře. Nahoru mne vynesly ale až Charlieho andílci,“ dodává Cameron.

NA VYSOKÝCH PODPATCÍCH

Většina žen by dala téměř cokoli za to, kdyby měla metabolismus právě jako Cameron. Přestože jí od rána do večera a její jídelníček by se rozhodně nedal označit jako zdravý a dietní, může se chlubit dokonale štíhlou postavou. Ona samotná však spokojená není. „Muži mají rádi velká prsa, zadek a dlouhé nohy. Já mám bohužel jen to poslední. Už několikrát jsem se pokoušela přibrat - jedla jsem vysokokalorickou stravu, pila speciální koktejly, ale nic nepomohlo. Asi se budu muset smířit s tím, že větší podprsenku než 34B mít nikdy nebudu,“ stěžuje si. Necvičí ani nechodí do fitka a jak sama říká, je příliš líná na to, aby hrála tenis nebo chodila plavat. Zato má jiná tajemství, díky kterým se udržuje v kondici. Prvním z nich jsou vysoké podpatky! „Někdy v nich chodím i doma a divili byste se, jak se v nich krásně vypracují lýtka. Důležité je ale večer nohy pořádně protáhnout, aby se svaly nezkracovaly, ale naopak vypadaly krásně dlouhé a štíhlé.“ Druhou radou je pravidelný sex! „Sex je nejskvělejší cesta, jak se zbavit stresu a napětí. Ideálně samozřejmě s někým, koho mám ráda a komu věřím. Myslím si, že my všichni bychom byli mnohem šťastnější, kdybychom se milovali každý den,“ je přesvědčena herečka. Možná trochu kontroverzní a jednoduchý názor, v reálném životě to většinou ke štěstí nestačí.

BOJ ZA LEPŠÍ PLEŤ

když se Cameron Diaz netrápí kvůli kilům navíc, má velké starosti s pletí. Ta je totiž velmi citlivá se sklony k akné. „Byla bych ráda, kdyby si všechna děvčata uvědomila, že nikdo nevypadá jako modelky na fotkách, kterým k dokonalému vzhledu pomohl make-up a mnoho talentovaných vizážistů. A už vůbec to neznamená, že jsou tyto modelky šťastnější než „obyčejní“ lidé. Mají stejné problémy i chvíle, kdy by o nich nikdo netvrdil, že jsou krásné. Já mám takový pocit každé ráno, když se probudím a podívám do zrcadla. Pleť je zarudlá a plná pupínků. Snažím se ji proto alespoň dostatečně hydratovat, a to i během dne. Používám minerální vodu ve spreji a denně vypiju okolo tří litrů tekutin.

Vím, že o pleť je potřeba pečovat zvenku i zevnitř,“ dodává.—-

Víte, že…

…Cameron nikdy nedržela redukční dietu, a přesto váží pouhých 54 kilogramů?

30.6.2008 22:13 | Pavla Maříková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.