FITweb

ZPĚT

Cindy Crawford: "Nevěřím na žádné diety!"

I když bývalá supermodelka Cindy Crawfordová už dávno překročila čtyřicítku, může se stále chlubit postavou, která ji před více než dvaceti lety proslavila na přehlídkových molech.

NÍZKÉ GI

Zdá se vám, že pět jídel denně nezvládnete? Nasnídejte se maximálně do šedesáti minut po probuzení a pak jezte každé tři hodiny. Nemusíte se nutit do velkých porcí, stačí kousek pečiva se sýrem nebo jogurt s ovocem. Důležité je, aby se žaludek alespoň trochu zaplnil. „Každé jídlo by mělo obsahovat bílkoviny, cukry i tuky ve vyváženém poměru. Převážně sacharidový pokrm zvyšuje rychle glykemickou křivku, a tím vyvolává rychlý návrat hladu,“ dodává Cindy.

ŽÁDNÉ ZÁVAZKY

„Nevěřím na žádné diety a přísné plány. Jakmile bych si něco zakázala, vím, že v tu chvíli bych na onu věc dostala chuť.“ Cindy rozhodně nepodlehla horečce Atkinsovy diety a i když sacharidy ve svém jídelníčku mírně omezuje, nevyřazuje je úplně. „Když mám chuť na špagety nebo chleba, dám si je. Jakmile se jednou naučíte jíst zdravě a správně, nemusíte si oblíbené věci odpírat.“

FIT V PROTIPROUDU

Se svými dvěma dětmi nemá Cindy příliš času na návštěvu fitness center, o to víc se ale věnuje přirozenému pohybu. Chodí na dlouhé procházky, s celou rodinou vyráží na celodenní výlety, jezdí na kole a v létě každý den plave. Pokud si chce dát opravdu do těla, jde plavat do bazénu s protiproudem nebo si bere „ploutvičky“, které se jinak používají k aqua aerobiku.

JÍDELNÍČEK S FANTAZIÍ

Cindy snídá nejčastěji vaječnou omeletu nebo jogurt s celozrnnými cornflakes. Nezapomíná ani na dopolední a odpolední svačinu, kterou tvoří ovoce nebo zelenina, případně kousek sýra. „Večeřím jen velmi lehce, salát s tuňákem, nebo dušenou zeleninu s grilovaným kuřetem. Někdo považuje můj jídelníček jako fádní a nudný, ale já tvrdím, že to tak není. Stačí jen trocha fantazie a každé jídlo může být jiné,“ tvrdí.

SEDM HODIN BEZ JÍDLA? NIKDY!

Tajemstvím její štíhlé postavy je pravidelná a častá strava, nejméně pětkrát denně. „Jakmile jedno jídlo vynechám, cítím se bez energie a nálady. Navíc jsem zjistila, že když jím málo, moje tělo uchová všechno, co sním, pravděpodobně na horší časy. Sedm hodin bez jídla, což často praktikují modelky, rozhodně není způsob, jak se zbavit nadváhy,“ říká modelka.

30.6.2008 22:13 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.