FITweb

ZPĚT

Angelina Jolie: Od skandálů k rodinnému životu

Pokud jste měli štěstí, mohli jste ji zahlédnout během posledních týdnů i u nás, když zde natáčela film wanted. Z herečky, která proslula svými skandály, se stala vzorná matka a manželka.

Angelina Jolie směřovala k herecké kariéře v podstatě odmalička. Už v jedenácti letech, kdy se přihlásila na Lee Strasberg Theatre Institute, se začala objevovat v malých filmových rolích a občas si zaskočila i do divadla.

Jinak ale na toto období nevzpomíná příliš ráda: „Na střední škole jsem se cítila úplně „mimo“. Jako studentka Beverly Hills High School jsem byla jediná, která neměla každý týden nové šaty a jezdila do školy autobusem. Žila jsem pouze s matkou a adoptovaným bratrem, a tak jsem si mohla dovolit nakupovat pouze v secondhandech.

Od spolužáků jsem si za to vyslechla nejednu štiplavou poznámku. Kromě toho jsem nosila brýle a byla extrémně hubená, díky čemuž jsem byla stále ve středu nechtěného zájmu,“ vzpomíná Angelina. Její sebevědomí kleslo pod bod mrazu, když se ve čtrnácti letech neúspěšně pokusila vstoupit do světa modelingu.

Odmítli ji. Později v jednom televizním interview přiznala, že v této době měla tendence k sebepoškozování, depresím a jediné, čím se chtěla stát, byla ředitelka pohřebního ústavu.

TŘIKRÁT A DOST...

K modelingu se nakonec dostala, i když jen na krátký čas. Od svých šestnácti let pracovala pro agentury v New Yorku, Los Angeles i Londýně. Obsazována byla především do projektů, kde hledali neokoukané, zajímavé tváře s vnitřním charismatem, což Angelina splňovala dokonale. „Stále jsem ale toužila hlavně hrát. V roce 1993 jsem si zahrála ve filmu Cyborg 2, který režíroval můj bratr, a i když neměl dobré kritiky, posunul mne zase o kousek dál.“ Mnohem větší úspěch jí přineslo až ztvárnění supermodelky jménem Gia a film Narušení, kde hrála dívku z psychiatrické léčebny. Během natáčení poznala Angelina také všechny své zásadní životní partnery. Poprvé se provdala za herce Johny Lee Millera a už během svatebního obřadu oba vyvolali velké pozdvižení, když se místo v klasickém oblečení objevili v kožených kalhotách a bílých tričkách. Angelina měla navíc na zádech napsáno ženichovo jméno jeho vlastní krví. Podruhé vstoupila do manželství s Billy Bob Thorntonem, jejichž vztah se stal velmi frekventovaným tématem bulvárních časopisů především kvůli okázalým projevům vášně na veřejnosti. Současným partnerem Angeliny Jolie je herec Brad Pitt, za nějž se provdala v roce 2006. Kromě tří adoptovaných dětí (Maddox, Zahara a Pax Thien) mají spolu dceru Shiloh Nouvel, která se páru narodila loni na jaře.

MÍSTO SNÍDANĚ CIGARETA S KÁVOU

Jako svou nejnáročnější roli označuje Angelina Laru Croft ve filmu Tomb Raider (2001), která ji vynesla na výsluní mezinárodního zájmu. Připravovala se na ni několik měsíců a musela kompletně změnit nejen své stravovací návyky, ale celý životní styl. Cigarety a kávu vyměnila za v páře dušené maso se zeleninou a sójové mléko.

„Brala jsem to jako zajímavý pokus, zda to vůbec zvládnu. Nikdy v životě jsem nesnídala a po ránu byla mým jediným životabudičem právě cigareta s černou kávou,“ říká Angelina. Přestože sama tvrdí, že Lara Croft jí byla svým charakterem velmi blízká, musela velmi tvrdě trénovat, aby se jí přiblížila i fyzickou kondicí. Profesionální trenéři jí připravili trénink, kterého by se zalekli i mnozí zkušení sportovci. Angelinu čekala každý den hodina kickboxu, k tomu veslování, několikrát týdně cvičila jógu a navrch se musela naučit i prvky z pouličních rvaček.

„Někdy jsem toho měla skutečně dost a chtěla jsem všechno vzdát a říct na shledanou. Kolegové a přátelé mi však vždycky znovu dodali odvahu a motivaci zatnout zuby a jít dál,“ svěřuje se. „Dnes jsem moc ráda, že jsem zbaběle neutekla. Natáčení jsem si pak skutečně užívala a ani nebezpečné scény mi nepřišly tolik náročné.“ Během tréninku i samotného natáčení dodržovala Angelina speciální jídelníček s důrazem na bílkoviny, aby nabrala svalovou hmotu. Jedla především libové hovězí maso, mořské řasy jako zdroj jodu, čerstvou zeleninu a úplně vyřadila sladkosti. „Vždy jsem byla spíš hubená a tento jídelníček spolu se cvičením mi pomohl nabrat ty správné tvary. Ruce a nohy se mi zpevnily, bříško zploštilo a vytvaroval se mi pas. Miluji ženské křivky a paradoxně musím říct, že jsem se nikdy necítila více sexy než při natáčení tohoto filmu,“ dodává možná trochu překvapivě Angelina.

MEZINÁRODNÍ DĚTSKÁ KUCHYNĚ

Pokud pár cestuje po světě, berou si všechny děti s sebou. „Nechci je nechávat doma samotné, jen s chůvou a kuchařkou. Chci je mít u sebe každý den a vidět, jak vyrůstají,“ tvrdí Angelina. Kvůli rodině se naučila dokonce i vařit a v přípravě večeří se s Bradem střídají. Oba mají rádi lehkou kuchyni a i kvůli dětem se na jejich jídelníčku nejvíce objevují těstoviny, rýže, zeleninové saláty a libové maso. „Každé dítě pochází z jiné země a má trošku odlišné chutě. Snažím se proto alespoň občas zařazovat i národní jídla jednotlivých dětí. Objevila jsem tak mnoho pokrmů, o kterých jsem do té doby neměla ani ponětí.“

Tip: Přesto že se objevily spekulace o možné adopci českého dítěte Angelina i Brad to rezolutně popírají .

30.6.2008 22:13 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.