FITweb

ZPĚT

Katie Holmes:"Slané jídlo je v pořádku."

Když katie porodila před dvěma lety své první dítě, věděla dobře, na koho se obrátit o radu, jak shodit poporodní kila a vypracovat si postavu do svatebních šatů. Její kamarádka Victoria Beckhamová by mohla o dietách vyprávět hodiny...

MIX CHUTÍ

V dalších týdnech se smí zařazovat již více skupin v jednom dni. Například snídaně může obsahovat čokoládu, oběd rajčata a večeře špenát. Poslední fáze diety povoluje mixovat i různé skupiny v rámci jednoho jídla, ale nikdy nemíchat chutě. „Slané jídlo je v pořádku stejně jako kořeněné nebo sladké. Nikdy ale ne najednou a během jednoho jídla,“ vysvětluje Katie. Naprosto nevhodná je například slaná snídaně a kakao nebo šťavnatý salát a přeslazená kola.

ŠTÍHLÁ BEZ JOJO EFEKTU

Dieta slibuje shodit okolo osmi kilogramů za šest týdnů. Kromě toho má pomoci při nespavosti, vylepšit pleť a posílit sexuální apetit. (Podle tohoto výčtu to vypadá, že měl Tom Cruise skutečně skvělé líbánky.) Pokud člověk pravidla skutečně dodržuje, nehrozí mu, a Katie je toho skvělým důkazem, jojo efekt a opětovné nabrání kilogramů.

DIETNÍ BIBLE

Victoria manželce Toma Cruise doporučila, aby si přečetla knihu amerického dietologa Davida Katze The Flavour Point Diet, kterou ona sama považuje téměř za dietní bibli. Kniha učí, že příčinou nadváhy je především otupení našich chuťových buněk, které již neuspokojí přirozená chuť potravin. Proto je mnoho lidí závislých na extrémně sladkých nebo slaných pochoutkách, které jsou však zároveň nabité tuky a cukry.

MOMOJÍDELNÍČEK

Dietolog tvrdí, že čím více chutí mícháme, tím více stimulujeme centrum hladu v mozku. Rozděluje proto potraviny do několika skupin, které by se zpočátku neměly míchat. Tyto skupiny zahrnují: rozinky, broskve, rajčata, cibuli, špenát, citron, pomeranč a čokoládu. V průběhu první fáze hubnutí se smí jíst pouze jídla obsahující jednu z těchto potravin. „Oblíbila jsem si například brusinkový den,“ říká Katie, „kdy se snídají brusinkové muffiny, na oběd je salát s brusinkami a večer vepřové s brusinkovou omáčkou.“


TYPICKÝ DIETNÍ DEN V PRVNÍ FÁZI

ŠPENÁTOVÝ DEN

SNÍDANĚ: Vaječná omeleta se špenátem a feta sýrem, zelený čaj

PŘESNÍDÁVKA: Celozrnné krekry se špenátovým dipem

OBĚD: Špenátový salát s krůtím masem, voda

SVAČINA: Babykarotka se špenátovým dipem

VEČEŘE: Těstoviny se špenátovou omáčkou, zelený salát, čaj bez kofeinu

30.6.2008 22:13 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.