FITweb

ZPĚT

Diane Kruger: snila stát se baletkou

Diane Kruger snila o tom, že se stane slavnou baletkou a bude vystupovat na tanečních jevištích osud tomu ale chtěl jinak a nasměroval ji na dráhu modelky a herečky.

Jako malá studovala balet nejprve v rodném Německu a později, když se rozhodla pro profesionální dráhu baletky, i v Londýně, v prestižní taneční škole Royal Ballet. Kromě dokonale štíhlé postavy a ladných pohybů ji pro tanec předurčovala i hezká tvář, proto se nikdo nedivil, když ji vybrali jako reklamní tvář pro taneční školu. Dianina baletní kariéra se slibně rozvíjela až do osmnácti let, kdy se ošklivě zranila a musela ze dne na den s tancem přestat. „Bylo to jako by se mi zhroutil celý svět. V mém životě zaujímal tanec první místo a najednou bylo toto místo prázdné. Nevěděla jsem, co dělat,“ vzpomíná Diane. Vrátila se tedy do Německa a po dlouhém přemlouvání rodičů se přihlásila do soutěže „Look of the Year“, ve které se každý rok hledá nejkrásnější modelka. „Kupodivu jsem se hned napoprvé dostala až do finále, a protože jsem neměla jiné plány, sbalila jsem se a odjela do města módy – Paříže. Podepsala jsem kontrakt s agenturou Elite a brzy jsem předváděla pro takové značky, jako jsou Dior, Jil Sander a Armani. První rok jsem byla modelingem fascinována, brzy jsem však zjistila, že mne pouhé předvádění oblečení nebaví. Začala jsem tedy navštěvovat hodiny herectví a obcházet castingy na menší role. Nebylo to tak jednoduché jako v modelingu a musím po pravdě říct, že mi zpočátku velmi pomohl můj manžel – francouzský herec Guillaume Canet, který mne představil významným lidem filmového světa.“

PŘIBÍRÁNÍ KIL DÁ ZABRAT

První velká role na sebe nenechala dlouho čekat. Velkou náhodou se Diane dozvěděla o tom, že se připravuje velkofilm Trója a režisér hledá pro obsazení hlavní role neznámou herečku. „Řekla jsem si proč to nezkusit a odeslala mu svoji videonahrávku. Jak jsem byla překvapená, když mi po několika týdnech zavolal producent a řekl, že role Heleny je moje,“ vypráví Diane. „Přál si ale, abych přibrala alespoň sedm kilogramů, protože jsem se mu zdála příliš hubená. I když mi jako každé ženě záleží na štíhlé postavě, v tomto případě jsem se dlouho nerozmýšlela. Začala jsem jíst všechno, co jsem si vždycky odpírala, tedy sladkosti, smažená jídla, chleba a bílé pečivo, a každý večer jsem si dávala těsně před spaním smetanovou zmrzlinu se šlehačkou. Také jsem se snažila co nejméně hýbat, takže jsem většinu času trávila doma před televizí.“ První kila šla nahoru dobře, ale pak si organismus na zvýšený příjem kalorií zvykl a dvě poslední kila nabrala Diane až pomocí výživných koktejlů. „Asi mám dobrý metabolismus. Je fakt, že i maminka je velmi štíhlá, a přitom se v jídle nijak neomezuje. Nikdy bych nevěřila, že přibírání kil bude taková fuška,“ směje se herečka.

OVOCNÉ SNÍDANĚ

Už během náročného natáčení zhubla Diane 3 kg, z čehož neměl režisér žádnou radost, ale naštěstí to nebylo na konečném výsledku příliš poznat. „Zbylé 4 kg jsem pak hravě shodila během dovolené, kterou jsem si po skončení práce dopřála. Odjela jsem s kamarádkou na tři týdny do wellness resortu a tam jsme celé dny sportovaly – plavaly v moři, běhaly jsme ráno podél pláže a večer hrály tenis. Kromě toho nám servírovali pouze zdravá a vyvážená jídla plná zeleniny a ovoce. Já jsem si tam velice oblíbila salát z manga a papáji, který jsem jedla skoro každý den k snídani.

Papája obsahuje trávicí enzymy, díky kterým krásně pročistí organismus, dodá energii a nezatíží trávení,“ tvrdí Diane. V nastoleném zdravém životním stylu setrvala i po návratu, a proto není divu, že se může pyšnit postavou, kterou by jí mnohá z nás mohla jen závidět.

Fakta: Diane ví, že základ je v pravidelném jídelníčku. Jen tak si udrží nastartovaný metabolismus.

30.6.2008 22:13 | Pavla Maříková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.