FITweb

ZPĚT

Bendová Alice:"Jsem ráda, že už nemám bříško!"

Sexy herečka se stala matkou a svou největší roli si opravdu užívá plnými doušky. Přesto se pomalu a polehoučku vrací do práce, a pokud měla nějaká kila navíc, už na ní nejsou vidět.

1. Rodinné hýčkání

* Vypadáte šťastně, mateřství vám rozhodně svědčí. Jste momentálně opravdu spokojená? Jsem šťastná, a to nadpozemsky. * Vzpomínáte ráda na své těhotenství, jaké to bylo mít bříško a cítit, jak ve vás roste nový život? Musím říct, že už jsem mnohokrát slyšela, že ženám po porodu bříško chybí. Já jsem naopak ráda, že už ho nemám. Jsem ráda, že už je Vašík venku a mám ho u sebe. Těhotenství bylo v pohodě až na ty nepříjemné bolesti zad, ty byly opravdu nesnesitelné. Nevolnost mě trápila jen ze začátku, a to velmi krátce. A pak jsem se také v noci nemohla jen tak přetočit, otáčela jsem se třeba i čtyři minuty. Jinak bylo těhotenství nádherné a moc jsem si ho užila. * To chápu. A jak jste si ho užívala? Bylo to pro mě období volnosti, v těhotenství ženská nemusí moc dbát na to, kolik přibere. * Syn Vašek roste jako z vody. Udělal teď třeba nějaký pokrok? Vašíček už má tři měsíce a skoro sedm kilo a pokroků dělá hned každý den několik. Každý den s ním zažívám něco nového. Třeba teď začal dávat ručičky v pěst a vypadá to, jako by mi chtěl dát pěstí. Taky se začíná jinak smát. * A jak zvládáte starost o domácnost. Stíháte doma vařit? Doma nezvládám skoro nic. S manželem a maličkým si chceme užít každou minutu, proto doma netrávím čas vařením, ale díky babičkám máme jídlo zajištěné. * Jak si sami sebe s manželem užíváte? My se užíváme ve třech, i s miminkem. Moc času na zábavu není, ale třeba v neděli jsme byli s manželem v kině a malého hlídala tři hodiny jedna z babiček. Bylo to romantické, drželi jsme se za ruce a bylo to krásné. * Takže sami na sebe máte čas jen vzácně… Ano, ale s tím se počítá. Po večerech chodíme spát hned poté, co Vašíček usne, jelikož jsme za celý den opravdu unavení. * Pomáhá vám manžel při přebalování? Samozřejmě, se vším, co dělám a co je potřeba, mi manžel pomáhá. Vašíka bez problémů přebalí, hraje si s ním nebo jde ven s kočárkem. Je hezké, jak se o něj stará.

2. Pracovní povinnosti

* Máte nějakou chůvu na hlídání, nebo jak vše stíháte?

Chůvu nemám, tomu se bráním, ale když jsem na natáčení, produkce mi vychází vstříc. Mám tam karavan. Chodí tu za mnou obě babičky nebo manžel, občas využívám službu zdravotní sestřičky z Motola.

* Po porodu jste se rychle vrhla do práce. Co vše patří mezi vaše pracovní aktivity?

Dotočila jsem seriál Hop nebo trop, dále natáčím pořad Trendy Face pro televizi Óčko. Pro televizi Prima natáčím zábavný pořad Hádej, kdo jsem! a taky točím seriál Letiště, kde hraji se synem. V seriálu hraje mého filmového syna Bertíka.

* Musela jste třeba kvůli nějaké roli někdy zhubnout?

Kvůli roli nikdy, protože jsem byla vždycky docela štíhlá a splňovala jsem tak požadavky režisérů.

* Myslíte, že je krása důležitá v herecké branži?

Myslím si, že je to přednost. Když vypadá herečka hezky a upraveně, je to fajn. Já osobně se domnívám, že to je plus, když o sebe žena dbá.

3. Cvičením ke kráse

* Jak se udržujete po porodu v kondici? Cvičíte?

Teď cvičím. Doma posiluji břišní svalstvo, trochu záda a párkrát jsem byla na běhacím pásu. Teď mě čeká měsíc volna a chystám se do posilovny, dokonce se synem.

* A co vaše váha, vrátila se už do normálu?

Skoro, ještě mám navíc dvě kila. Během těhotenství jsem přibrala 14 kilo. Po porodu je má postava úplně jiná, ale zhubla jsem skoro vše. Myslím si, že za tři měsíce budu mít postavu jako dříve.

* Jak jste o sebe pečovala během těhotenství?

Úplně normálně. Chodila jsem plavat, na jógu a dopřávala jsem si dlouhé procházky. Ale na porodním cvičení jsem nebyla ani jednou, k tomu jsem se nedostala, a přesto jsem vydýchala porod úplně perfektně. Taky jsem se hodně mazala krémy, což je velmi důležité, klidně i čtyři vrstvy krému. Doma bylo mastné úplně všechno, i mé auto.

* A jak o sebe pečujete teď?

Já na to nemám čas. Má péče o tělo spočívá v tom, že se osprchuju a namažu si tělo krémem. Občas si dám něco na obličej.

* Držela jste někdy dietu?

Jasně že ano. Strašně moc diet jsem držela, ale už je nedržím. Je to jen trápení a ta shozená kila se vám stejně za 14 dní vrátí zpět.

* Můžete jíst vše, nebo se hlídáte?

Já jím všechno, momentálně se vůbec nehlídám, protože na to nemám čas, ani energii. Dopřávám si například kupu bílé čokolády, a přesto netloustnu, potřebuju totiž spoustu energie.

* Chodíte třeba na masáže či kosmetiku?

Dopřávám si hlavně thajské masáže, chodím do studia Zen.

30.6.2008 22:12 | Lucie Jánská

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.