FITweb

ZPĚT

Bojím se posilovny

„Již několik let chodím minimálně 3x týdně cvičit do fitness. Vybírám si především aerobní lekce, jako je step, aerobik, kickbox ap. Přesto nemůžu zhubnout, mám asi 5kg nadváhy a nemůžu s nimi nic udělat. Přitom se nepřejídám, ani nejím pozdě večer..."

Ptali jsme se: Mgr. Libora Hrubého - Osobního trenéra a fitness managera www.balanceclub.cz

„Již několik let chodím minimálně 3x týdně cvičit do fitness. Vybírám si především aerobní lekce, jako je step, aerobik, kickbox ap. Přesto nemůžu zhubnout, mám asi 5kg nadváhy a nemůžu s nimi nic udělat. Přitom se nepřejídám, ani nejím pozdě večer. Už jsem z toho trochu zoufalá, kamarádka mi poradila, abych zkusila posilovnu. Já mám ale strach, že tam naberu jen svaly, ale nezhubnu.“

JINDRA

Odpověď:

Opravdu není důvod k panice, každý člověk je jiný a tak nemusí na jednoho fungovat, to co u jiného zabírá. Strach z posilovny také není na místě, neboť právě posilovna by měla být jednou ze součástí celého komplexu cvičení vašeho zdravého životního stylu. Nejprve byste si měla promluvit s kvalifikovaným trenérem a ten by měl doporučit konkrétní řešení přímo pro vás a sestavit vám kvalitní cvičební plán. Posuzovat by měl váš zdravotní stav, momentální kondici, vaše aerobní pásmo, v kterém je vhodné cvičit a v neposlední řadě stravovací návyky. V posilovně bych vám konkrétně doporučil menší váhy, větší počet opakování, zaměřit se na funkční cviky a aerobní zátěž, rozhodně cvičit s měřičem tepové frekvence a určitě mít již zmíněný kvalitní cvičební program.


PTEJTE SE: Pokud máte nějaké dotazy, na které byste rádi znali odpověď, napište nám, my se za vás zeptáme. dieta@mf.cz

27.1.2009 14:29 | Pavla Maříková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.