FITweb

ZPĚT

Markéta Fialová:"V práci můžu i relaxovat."

Několikrát týdně ji můžete vidět na televizních obrazovkách jako moderátorku hlavní zpravodajské relace. Musela si někdy kvůli své práci hlídat figuru? Má čas na vaření? A proč ráda cvičí kolektivně?

1. Práce

* Začnu od toho, jak vás naše čtenářky nejvíce znají, tedy od Markéty Fialové jako moderátorky. Vystudovala jste žurnalistiku, a pokud mám správné informace, tak jste se vlastně ničemu jinému než novinářské práci nevěnovala. Opravdu jste nikdy nechtěla dělat nic jiného? Asi ne. Tedy když nepočítám asi tak druhou třetí třídu, kdy jsem měla touhu být spisovatelkou. Máma má dodneška schované moje první „romány“. Z nedostatku trpělivosti jsem ale brzy vzala za vděk představě být novinářka, a to už mi nějak zůstalo. * Co vás na profesi moderátorky nejvíc baví? Baví mě být v centru informací, baví mě to prostředí, blízkost silných osobností s názorem, neustálá komunikace a taky to, že zpravodajství je „live“. * Jak je pro vás spolupráce s kolegou nebo dalšími kolegy důležitá? Parťák z dvojice je samozřejmě nejdůležitější osobou - když to s ním neklape, je to vidět. V tom já mám obrovské štěstí, protože Karel je kamarád. Slyšíme na sebe a já bych ho neměnila, ani za Bruce Willise! (Všimla jste si, jak si jsou podobní?) Pro mě je důležité vycházet dobře s celým týmem, bez kterého bychom my s Kájou byli úplně k ničemu. Vážím si jich a mám mezi nimi i přátele. * K vaší práci patří také návštěva maskérny a kostymérny. Užíváte si ji? To jsou dvě místa, kam chodím ráda. Je tam fajn parta a já můžu relaxovat a povídat si o obyčejných věcech. * Máte možnost mluvit do toho, co si při moderování zpráv vezmete na sebe? Jasně, že jo. Zažila jsem období, kdy jsem věděla, že mi to nesluší a vylézt před kameru bylo utrpení. Ale co se mého oblečení týče, jsem teď spokojená, máme novou stylistku Evu Kleimovou a je z čeho vybírat. Nevím, kam na to chodí, ale nosí hezké kousky. * A co líčení a účesy? Líčí mě převážně jedna maskérka Zuzana Kninová, známe se už velmi dlouho, je to profík a moje kamarádka zároveň, to hlavně kvůli ní chodím do maskérny ráda. A o vlasy se mi teď stará výborný mladý kadeřník, náš nový objev, s příznačným jménem Tomáš Trvala, to je kouzelník. * Jak jste se jako žena vyrovnala s tím, že obrazovka přidává kila? Už asi patnáct let mám stejnou velikost a váhu, tak to neřeším. * V pracovní smlouvě máte, že nesmíte radikálně změnit vzhled. Týká se to také váhy? Uvedu to trochu na pravou míru… ve smlouvě konkrétně o váze není ani slovo, ale předpokládám, že je to součást vzhledu. Po léčení jsem vážila 48 kilo, ale měla jsem velmi oteklou hlavu. Ta disproporce byla obrovská, bylo však jisté, že se to zase srovná.

2. Rodina

„PŮST U NÁS NIKDY NEUSPĚL.“

* O Markétě Fialové jako manželce a mamince vím, že je vdaná a má dvě úžasné holčičky. Je vám příjemná popularita? Přicházela postupně, tak jsme si zvykli. Ale já se snažím svoji rodinu uchránit, nechci si na roztomilých dětech budovat svojí image. Holky nenechávám fotit, ani je, ani manžela nenutím chodit na společenské akce, je to jen moje práce, zábava zřídkakdy. * Když se dostaneme k běžným každodenním úkonům a na uklízení se vás ptát nebudu, vaříte? Vařím moc ráda, je to pro mě výborná relaxace. Rodina to dovede ocenit a holky se hrnou, aby mi pomáhaly. * Jaká kuchyně u vás převládá? Asi spíš lehká, jestli to umím posoudit. Z masa preferujeme krůtí, občas hovězí a rybí, z příloh brambory na všechny způsoby, kus-kus, těstoviny tisíckrát jinak, polentu, ale i dobré omáčky a hodně zeleniny. Rádi experimentujeme. * Co bude u vás na štědrovečerním stole? Štědrovečerní menu je u nás naprosto přesně dané, dodržovala ho moje máma, její máma, máma její mámy atd. Jsou to čtyři chody, začíná se rybou v rosolu, pokračuje rybí polévkou, staročeským kubou a nakonec smaženým kaprem s bramborovým salátem. Všechno je samozřejmě domácí a každá ženská z rodiny dělá něco. Cukroví peče moje máma naprosto dokonalé, devět i víc druhů, to zatím můžu jenom obdivovat. Tak se snažím přijít s něčím novým, většinou to bývá nepečené nebo bio. * Jedním ze zvyků je také dodržování půstu na Štědrý den, protože pak děti i dospělí mohou vidět zlaté prasátko. Jak je tomu u vás? To u nás nikdy neuspělo. Jako postní jídlo míváme k obědu čočku s párkem.

3. Dieta

„NERADA CVIČÍM SAMA.“

* No, a jsme u Markéty Fialové ženy. Jak byste sama sebe jako ženu charakterizovala? To je ale strašně těžká otázka… Použiju to, co mi nedávno řekla moje dcera Alma: „Někdy za mámu, někdy za dámu.“ * Jak moc máte ráda takové ty holčičí záležitosti jako kosmetika nebo nakupování? Někdy na to náladu mám, někdy ne. Ale ke kadeřníkovi i na kosmetiku chodím celkem ráda, tam mám pocit, že mě někdo rozmazluje. * Bez čeho se jako žena neobejdete? Bez melounového balzámu na rty a švestkového krému na chodidla. To zní asi směšně, ale tyhle dvě věci používám už dlouho a potrpím si na ně. *Chodíte cvičit, nebo cvičíte doma? Střídám to, jak to vyjde. Radši jdu mezi lidi, cítím tam větší motivaci, mám ráda tu atmosféru, kdy se tam potíme hromadně, preferuji aerobní cvičení. Když to nevyjde, cvičím u televize na koberci. To se ale spíš jen protahuji. * Držela jste někdy nějakou dietu? Byla jsem ve svém životě už i vegetarián nebo makrobiotik. To je vlastně taky dieta. Občas programově omezuji sůl, ale takovou tu klasickou dietu jsem asi nedržela nikdy. Ovšem přemýšlím o tom, co jím, poslouchám své tělo. Když potřebuju třeba kilo shodit, stačí mi posunout večeři před pátou večer, v tom nemám problém. —-

RECEPT MARKÉTY FIALOVÉ NA TO, JAK BÝT SPOKOJENÁ, ŠŤASTNÁ A V POHODĚ:

„Mít se ráda. Snažit se být lepší sama kvůli sobě. Někdy za mámu, někdy za dámu!“

30.6.2008 22:12 | Petra Lamschová

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.