FITweb

ZPĚT

Hilary Swank: Hubla, aby vypadala jako kluk

Je jiná než ostatní filmové herečky: krásná i bez plastických operací, přirozená a stojící pevně nohama na zemi. Dodnes jezdí metrem, i když má na svém kontě již dva Oscary.

O své zálibě v jízdě metrem tvrdí, že m á tak alespoň spoustu času na sledování l idí. „Dívám se, jak se tváří muž, který čte zaujatě noviny, jak vypadá žena unavená po celodenní práci nebo jaké grimasy dělá maminka na dítě v kočárku. To vše se mi později velmi hodí při ztvárňování různých filmových postav,“ říká Hilary.

Herečka se narodila v Nebrasce a jako v případě mnoha dalších celebrit a ni její rodiče neměli se showbyznysem nic společného. Právě naopak , Hilary žila od svých šesti let s rodiči v obyčejném přívěsu v parku a peníze rozhodně nemohli rozhazovat. „Nevadilo mi to, i když jsem si samozřejmě uvědomovala, že musíme šetřit víc než ostatní. Drahá zábava a oblečení mne ale stejně nelákaly.

Nejraději jsem trávila odpoledne po škole s knížkou nebo v kině. Jen tam jsem se mohla plně ztotožnit s hlavním hrdinou a představovat si, jaké by to bylo, kdybych byla na jeho místě já,“ vypráví o svém dětství Hilary. Možná u ž zde byly počátky její herecké kariéry. Později se s matkou přestěhovaly do Kalifornie, kde se Hilary přihlásila na hereckou školu a příležitostně vystupovala v televizních show. „Byly jsme téměř bez peněz a neměly jsme a ni kde bydlet.

Přátelé nám tehdy nabídli, ž e můžeme přespávat v jejich domě, který se však chystal k prodeji. Každé ráno jsme tak museli sbalit všechny své věci a odejít, aby se dům mohl ukázat případným zájemcům. Byla to opravdu náročná doba,“ vypráví o krušných začátcích Hilary.

HUBNUTÍM K OSCAROVI

Zlomový okamžik nastal, když Hilary dostala roli svobodné matky Carly v seriálu Beverly Hills 90210. „Původ ně mělo jít o dvouletý kontrakt. Z ničeho n ic ale moji postavu v šestnáctém díle vyškrtli ze scénáře. Upadla jsem do hluboké deprese, protože jsem měla pocit, že když nejsem dobrá pro Beverly, nejsem dobrá pro nic.“ Později se ale ukázalo, že to bylo to nejlepší, co se mohlo stát. Byla volná pro hlavní roli ve filmu Boys don't cry. „Role Brandona Teena, ve skutečnosti ženy, která se cítí být mužem, byla náročná sama o sobě, navíc jsem musela radikálně zhubnout, abych vypadala jako hubený klu k . Těsně před natáčením jsem měla pouze 7 % tu ku! Zhubla jsem hlavně sportem, ani jsem nemusela příliš měnit jídelníček. Mám dobrý metabolismus, takže váha šla dolů celkem rychle,“ řík á Hilary. Po obrovském úspěchu korunovaném Oscarem za nejlepší herecký výkon se všichni obávali, že stejně rychle, jako se hvězda Hilary rozzářila na filmovém nebi, zase zapadne. Podobně jako se to stalo v případě mnoha jiných hereček. Pro Hilary to však byl pouze odrazový můstek k další roli, která ji vynesla přímo na vrchol hollywoodské slávy.

NOČNÍ SVAČINY

Po náročném konkurzu získala roli ve filmu Clinta Eastwooda Million Dollar Baby, kde si zahrála nadějnou boxerku, kterou však čeká tragický osud. „Hned na začátku jsem měla za úkol přibrat 5 kg svalů. Řeknete si – snadný úkol. Bylo to mnohem těžší, než jsem si zpočátku myslela. Trénovala jsem čtyři a půl hodiny denně, šest dní v týdnu a jedla 210 g proteinů na den. To znamená, že jsem musela jíst každou hodinu a půl! Aby mělo mé tělo dostatek času k regeneraci, spala jsem devět až deset hodin. I v noci jsem ale musela alespoň jednou vstát a dát si proteinový shake, protože mé tělo nemohlo být tak dlouho bez jídla. Přes den jsem se dopovala především vaječnými bílky, lněným olejem a jedla syrové ryby, jako je tuňák a sushi.

Čím silnější jsem byla, tím víc jsem si uvědomovala, jak úžasné je lidské tělo. Dokáže se přizpůsobit a měnit přesně podle našich potřeb a životních situací. Během pár měsíců se změnilo k nepoznání,“ říká Hilary. Konec natáčení neznamenal konec pravidelného trénování. „Pohyb se stal součástí každého mého dne. Nechtěla jsem přijít o kondici, kterou jsem tak pracně získala. Před ‚Dollar Baby‘ jsem vážila 50 kg, ve filmu mám okolo 58 kg a teď si již dlouhou dobu udržuji hmotnost 54 kg. Nesnažím se hubnout ani přibrat. Jím všechno kromě masa, jen občas si dám bílou rybu. Mou slabostí jsou sladkosti, ale snažím se být disciplinovaná a nejíst jich moc a často. Když mám někdy pocit, že hřeším příliš, přidám na tréninku a prodloužím si ranní běh. A to radím i všem svým kamarádkám – nic si nezakazujte, protože pak po tom budete toužit o to víc.“

KVŮLI DROGÁM K ROZVODU

Hilary máte nyní možnost vidět v hororovém filmu Krvavá sklizeň (The Reaping). Hraje zde křesťanskou misionářku Katherine, která ztratila svou víru v Boha poté, co její rodina za tragických událostí zahynula. Opustí proto křesťanství a začne se věnovat oboru vyvracejícímu náboženské fenomény. Jednou je pozvána do malého městečka v Luisianě, které vypadá, jako by bylo napadeno starozákonními ranami.

Po několika chvilkách strávených měřením však začíná zjišťovat, že její vědecká víra nemá pro tamní jevy žádné vysvětlení. Pojednou musí Katherine v sobě opět probudit původní víru v Boha, aby se postavila temným silám, které ohrožují nejen obyvatele městečka. I když ve filmu sklízí jeden úspěch za druhým, v soukromém životě se jí příliš nedaří. V roce 2006 se rozvedla se svým manželem Chadem Lowem. Žili spolu osm let, proto zpočátku nikdo nechtěl věřit tomu, že by se pár skutečně rozcházel. A Hilary o svém soukromí mluvit nechtěla. Teprve nedávno prozradila, že za krachem jejich manželství byla Chadova drogová závislost.

„Cítila jsem, že se něco děje, ale vůbec jsem nevěděla co. Chad se změnil a já mu chtěla pomoct, ale on přede mnou svůj svět tajil. Vždycky jsem si myslela, že si věříme, a tímto se veškerá důvěra mezi námi zhroutila. Přesto si myslím, že jsme i nadále přátelé, a já mu držím palce, aby se své závislosti zbavil a uzdravil se.“ A jak Hilary zvládla celé rozvodové období? „Moc mi pomohla rodina a přátelé. Velkou oporu jsem našla také v práci. Téměř nonstop jsem natáčela, a to mi pomohlo na trable zapomenout,“ dodává Hilary.


P. S. MILUJI TĚ ZBRUSU NOVÁ ROMANTICKÁ KOMEDIE, VE KTERÉ HRAJE KRÁSNÁ HILARY PO BOKU SYMPAŤÁKA GERARDA BUTLERA.

30.6.2008 22:12 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.