FITweb

ZPĚT

Paltrow Gwyneth

Útlá blondýnka, která kdysi popletla hlavu bradu pittovi, je dnes dvojnásobnou matkou. Přesto pořád vypadá takřka stejně jako na počátku kariéry. Může za to její vnitřní spokojenost, nebo jen posedlost zdravou stravou?

JÓGA - PŮL ZDRAVÍ

Gwyneth si zakládá nejen na zdravém jídelníčku, ale i na pravidelném cvičení. Stejně jako její kamarádka Madonna propadla józe. Už několik let cvičí s železnou pravidelností a svou dceru Apple začala zasvěcovat do tajů jógy podle speciální knihy pro malé děti už rok po narození. Při boji s těhotenskými kily se jí nejvíc osvědčila dynamická jóga.

PROBLÉMY KVŮLI ŠTÍHLÉ FIGUŘE

Ultraštíhlá postava byla však Gwyneth jednou i na škodu. To když se nedávno ucházela o roli slavné herečky a zpěvačky Marlene Dietrichové a její dcera Maria Rivová proti tomu protestovala, protože jí Gwyn připadala až příliš vyzáblá. K této otázce se začal veřejně vyjadřovat kdekdo. Taky čtyřiadevadesátiletá herečka a pamětnice Grace Bradley Boldová si hned přisadila: „Byly jsme všechny pořádné ženské. Představovaly jsme to, co muži chtěli vidět, a připadalo nám to úžasné. Gwyneth by se potřebovala naládovat jablečným koláčem a spoustou dobré zmrzliny.“

SUPERZDRAVÁ MAKROBIOTIKA

Gwyneth byla odjakživa zapřisáhlou fanynkou makrobiotické diety. Ovšem spíše její mírnější formy - dopřávala si totiž i mléčné výrobky. Od té doby, co se stala maminkou, svou dietu ale poněkud zpřísnila a pod vedením svého dietologického guru Nishe Joshiho ze svého jídelníčku vyškrtla veškeré mléčné výrobky, červené maso, cukr, ovoce i alkohol.

RODINNÉ ŠTĚSTÍ

„Po dvacítce jsem hodně pracovala, natočila jsem spoustu dobrých filmů, ale jiné byly příšerné,“ vzpomíná Gwyneth, která už v šestadvaceti získala Oscara za Zamilovaného Shakespeara. Dnes si užívá klidného rodinného života a za kariérou se už nežene. S manželem, rockovým zpěvákem Chrisem Martinem má dvě děti - čtyřletou Apple a dvouletého Mosese - a září blahem. Na její postavě se ale změna životního stylu příliš nepodepsala. Patrně proto, že zůstala věrná makrobiotické stravě.

BOX: 4 MAKROBIOTICKÉ ZÁSADY

* konzumovat co nejvíc obilnin, luštěnin a zeleniny, a to pokud možno v co nejpřirozenějším stavu * nahradit vepřové a hovězí maso zeleninou, rybami či plody moře * zcela ze svého jídelníčku vyškrtnout rafinovaný cukr * částečně nahrazovat mléčné výrobky sójovými

30.6.2008 22:12 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.