FITweb

ZPĚT

Jessica Simpson: Experiment s vlastním tělem

Postupně převálcovala hudební, módní i filmový průmysl. Vydala pět sólových alb, mimochodem pod některými písněmi je podepsaná i jako autorka hudby, vyzkoušela si ladnou chůzi po přehlídkovém mole, navrhla vlastní kolekci plavek a v posledních letech se prosadila i na stříbrném plátně.

Původně nenápadná dívka, která se narodila se 10. 6. 1980 v texaském Abilene, se houževnatě vypracovala až na vrchol. Nemalou roli přitom sehrála i její sexy image, kterou si pečlivě pěstuje. Vyzkoušela tolik diet, že by o tom mohla napsat pěkně tlustou knihu, a její tréninkový plán je propracovaný do nejmenších podrobností.

BUJNÉ TVARY

I když je štíhlá, nepostrádá ženské tvary, na což je patřičně hrdá. „Přílišná vyhublost není dobrá pro dívčí srdce, mysl ani tělo – připadá mi to destruktivní,“ kritizuje superštíhlý model krásy. Její bujný hrudník jí však v dobách, kdy jako stydlivá sboristka zpívala v kostelním sboru, způsoboval spíš komplexy…Dnes pravidelně boduje v anketách o nejpřitažlivější postavu a to, že nosí podprsenku číslo 4, je veřejným tajemstvím.

KRÁSA PODLE JESSIKY

„Přirozená krása vychází ze spokojenosti se sebou samým. Když se máte rádi, projeví se to i na vašem vzhledu,“ zdůrazňuje duševní rozměr krásy. Zlé jazyky však tvrdí, že když osobně vybírá modelky pro svou kolekci plavek, příliš se touto zásadou neřídí a vyžaduje dokonalou postavu a tvář bez kazu. Navíc i ona sama je posedlá dietami a často šokuje fanoušky váhovými skoky. Dokonce i její trenéři ji prý musejí brzdit, aby to s honbou za bezchybnou postavou nepřeháněla.

DIETNÍ EXPERTKA

V tomto ohledu toho má Jessica za sebou opravdu hodně. Jednu dobu se ládovala libovým masem podle diety doktora Atkinse. Pak ale zjistila, že tato svérázná dieta pro ni není to pravé. Vyzkoušela i několik mírnějších režimů. Například dietu ze South Beach, která je rozdělená do několika fází. Během prvních čtrnácti dnů jsou tabu brambory, rýže, těstoviny a bílé pečivo. Během druhé fáze, kterou lze protáhnout až na několik

DOKONALÉ POZADÍ

Když získala roli Daisy ve filmu Mistři hazardu, chtěla Jessica opět zhubnout. Nechala si vytvořit tréninkový program na míru včetně jídelníčku. Šlo jí o pěkné pozadí, a tak zařadila dřepy a výpady. Cvičila dvě hodiny pětkrát týdně. Nakonec musela změnit část šatníku. měsíců, si dopřávala v malých porcích i tyto potraviny. Oslovila ji i zónová dieta, které propadla řada celebrit.

Asi proto, že režim, který vznikl v 80. letech, má velmi sympatické motto: nikdy nesmíte mít hlad. Během svého „zónového období“ se Jessica pídila po potravinách s nízkým glykemickým indexem a odpírala si alkohol a kofein.

STRESY Z MILOSTNÉHO ŽIVOTA

V kariéře se jí daří, ale co se lásky týče, jsou cesty Jessiky Simpsonové trnité. Poté, co se rozvedla se svým prvním manželem, zpěvákem Nickem Lacheyem, se zamilovala do dalšího zpěváka Johna Mayera. Jejich vztah však skončil fiaskem. Zklamaná diva už začala mít obavy, aby nezůstala sama… Její milostné krize se projevily i nadbytečnými kily. Ta však Jessica hravě odbourala za pomoci svého nejnovějšího objevu – 5faktorové diety.

MAGICKÉ ČÍSLO 5

Další dietní hit Jessiky Simpsonové je takzvaná 5faktorová dieta. Za den se má sníst pět jídel, každé by mělo mít pět složek: bílkoviny, sacharidy s nízkým glykemickým indexem, vlákninu, zdravé tuky a nízkokalorický nápoj. Mezi doporučené zdroje bílkovin patří libové maso, mořské ryby a plody a vaječné bílky. Další důležitou složkou jídelníčku je zelenina. Na černé listině se ale ocitly cukr a bílé pečivo. Příjemné je i to, že si jeden den v týdnu můžete dopřát „dietní dovolenou“ a jíst, na co máte chuť.

5faktorová dieta tak patří mezi rozumné diety, které lze držet déle a které nemučí absurdními zákazy a příkazy. Snad proto má poslední dobou takový úspěch mezi hollywoodskými celebritami.


Jídelníček podle 5faktorové diety Snídaně: nízkotučný jogurt s lžící cereálií, pomeranč Svačina: sendvič se zeleninou a plátkem krůtí šunky Oběd: zeleninová polévka, kuřecí salát Svačina: sýr cottage s pažitkou, tři cherry rajčata Večeře: libový biftek s brokolicí

KULINÁŘSKÉ VÁŠNĚ

Co se jídla týče, její slabostí jsou večeře v luxusních restauracích, obzvláště v těch mexických. Pokud tedy právě nedrží jednu z mnoha diet, které už stihla vyzkoušet. Umí se otáčet i ve své vlastní kuchyni, obzvláště její těstoviny si získaly věhlas v širokém příbuzenstvu a mezi přáteli. „Vařím srdcem a intuicí,“ tvrdí. Při výběru potravin ji ale omezuje hned několik potravinových alergií, špatně snáší například čokoládu, kávu, sýr a některé druhy zeleniny.

DESET KILO ZA MĚSÍC

Naposledy hubla kvůli roli v komedii Major Movie Star, když se jí pod vedením dietologa Pasternaka podařilo během měsíce shodit neuvěřitelných deset kilogramů. Snažila se svůj příjem energie držet pod číslem 1300 kalorií na den, přičemž postupovala právě podle 5faktorové diety. Jejím cílem bylo protáhnout své křivky a zároveň nepřijít o svou ženskost. Při náročném natáčení ale dostala zabrat její půvabná tvářička, při natáčení jedné náročné scény se zbraní v ruce zakopla a spadla na zem tak nešikovně, že si zlomila kůstky v nose. Tato drobná patálie jí ale na kráse neubrala.

1.8.2008 13:09 | Ilona Laužanská

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.