FITweb

ZPĚT

Catherine Zeta-Jones: Láska jako tajemství krásy

Má ženské křivky, neholduje dietám a ve formě se udržuje tancem. Manželka Michaela Douglase a dvojnásobná matka Catherine se kvůli své váze odmítá trápit.

LÁSKA JAKO TAJEMSTVÍ KRÁSY

Za Catherininým půvabem je i vyrovnaný milostný život. Herečka se při každé příležitosti dušuje, že se do svého manžela, o generaci staršího herce Michaela Douglase, zamilovala na první pohled a že jí to vydrželo dodnes. „Kdybych měla volit mezi kariérou a rodinou, zvolila bych rodinu,“ zní její filozofie.

Žádné výstřelky

„Vyrůstala jsem mezi tanečnicemi, tedy v prostředí, kde byla anorexie na denním pořádku. Díky tomu jsem se naučila svou váhu zvládat i bez diet,“ tvrdí o sobě tato herečka, která do světa showbyznysu vstoupila už v teenagerském věku. Se stejnou rozhodností se tato zastánkyně přirozené krásy brání i plastické chirurgii. „Já si myslím, že by žena měla vypadat jako žena. Jsem sice feministka, ale přesto se domnívám, že ženská nemusí vypadat jako drsňačka,“ popisuje své pojetí krásy.

BOJ PROTI SUPERŠTÍHLÝM MATKÁM

Nedávno se tato půvabná matka dvou dětí opřela do některých svých kolegyň z branže . „Ten závod mezi herečkami o to, která z nich dřív zhubne těhotenská kila, je strašný. Tyhle superštíhlé matky mi nahánějí hrůzu,“ nechala se slyšet. Její kritická slova padnou jako ulitá hned na několik slavných hereček a zpěvaček. Urazit by se mohla například Madonna, Gwyneth Paltrow či Julia Roberts.

Fámy o její kráse

„Jím, co chci,“ hlásá hrdě diva. Když o ní bulvární média začala rozhlašovat, že drží poněkud svéráznou Atkinsovu dietu, vehementně se té fámě začala bránit. To ovšem nebyl jediný drb, který o ní tisk pustil do oběhu. Podle jiného plátku si herečka nechává na vlasy nanášet kaviár a lanýže. „Nejsem hloupá. Když si pořídím takové dobroty, skončí v žaludku,“ komentovala to vtipně. K jídlu má zdravý vztah, vždyť pochází z cukrářské rodiny. Její otec byl totiž manažerem v továrně na cukrovinky.

Tanec místo diety

Tato kráska s postavou ve tvaru přesýpacích hodin vděčí za své ladné pohyby zejména tanci, kterému se věnuje od dětství. Začínala jako muzikálová herečka. Právě proto působila tak přirozeně, když tančila v muzikálovém filmu Chicago. Její výkon zapůsobil i na filmové kritiky natolik, že za něj získala mimo jiné i Oscara za nejlepší vedlejší roli. Jiným druhům sportu se ale Catherine vyhýbá obloukem, posilovny totiž považuje za nudná a sterilní místa.

1.8.2008 13:24 | Ilona Laužanská

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.