FITweb

ZPĚT

Renée Zellweger

V soukromí je kost a kůže, ale přitom ji proslavila role oplácané single bridget jones. Dodnes se jí všichni vyptávají, jak dokázala nabrat tolik kilo, a vzápětí je shodit.

Ještě oblejší Bridget

O dva roky později před ní stál ještě náročnější úkol – přibrat ještě o něco víc. Na roli v pokračování kultovního Deníku Bridget Jones – S rozumem v koncích se připravovala pod dozorem dietologa. Ten ji ládoval zdravým jídlem se skrytými tuky. Jak prozradila, dopřávala si tehdy snídani o čtyřech chodech. Jen pro představu – jedním z nich byly například čtyři toasty s krémovým sýrem. „Přibrat tolik kilo je prostě matematika, nic jiného,“ shrnula to suše herečka.

Potřetí na váhové houpačce?

Když se nedávno spekulovalo o třetím pokračování Bridgetiných peripetií, Renée nebyla proti. Z absolvování hubnoucího martyria má už ale strach, protože se obává, že by další rychlý váhový skok mohl zničit její zdraví. Obzvlášť ji vyděsil dokument Supersize Me, který popisuje drastické účinky fastfoodového jídla.

Tučná dieta podle doktora Atkinse

Tato kontroverzní dieta, která není v souladu s tradičním pojetím zdravé výživy, bývá připisována Catherine Zeta -Jones. Není divu, že se tomu herečka zuby nehty brání… Co doporučuje dr. Atkins: především potraviny s vysokým obsahem bílkovin (maso, vejce, sýr), vitaminové doplňky. Co zakazuje: některé druhy ovoce a zeleniny, bílé pečivo, těstoviny, rafinovaný cukr. Další zásady: ovoce jíst jako svačinu hodinu před hlavním jídlem, večeři zkonzumovat před osmou večer, nepít alkohol.

STRESOVÁ DIETA

Ultraštíhlá herečka tvrdí, že si svou váhu udržuje paradoxně díky stresu. „Nemám žádný přesně daný režim, jen se snažím v tělocvičně pořádně zabrat, abych zapomněla na své problémy,“ svěřila se jednou. Nové role, pročítání scénářů i smůla v lásce na tom určitě mají svůj nemalý podíl. Herečka se totiž nedávno po krátkém manželství rozvedla se zpěvákem Kennym Chesneym.

Tloustnutí na zakázku

Když získala roku 2001 roli neurotické neprovdané třicátnice Bridget Jones, součástí smlouvy byla jedna nepříjemná podmínka – představitelka hlavní role bude muset přibrat celých třináct kilo. Nakonec se jí to podařilo. „Líbilo se mi to, mohla jsem prostě jíst všechno, co jsem chtěla,“ prohlásila spokojeně. „Všude v médiích psali, že jsem jedla hodně koblih, ale ty zrovna nemusím.“

1.8.2008 13:08 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.