FITweb

ZPĚT

Dana Morávková: „Miluju tanec a čokoládu.“

Díky roli Andrey Rubešové v seriálu Velmi křehké vztahy si o ní všichni myslí, že je pěkná potvora. Kdo ji ale pozná blíže, zjistí, že je velmi příjemná a vtipná. Proč se nestala krasobruslařkou a jaký je její recept na štíhlou linii?

1. Práce

„TLUSTÁ JSEM BYLA JEN V POHÁDCE.“

* 1. Kvůli roli Andrey Rubešové v seriálu Velmi křehké vztahy jste vcelku radikálně změnila barvu vlasů. Musela jste ještě někdy kvůli roli podstoupit změnu vzhledu?

První větší proměnu jsem absolvovala asi ve 13 letech, kdy mi německá produkce kvůli filmu nechala odbarvit vlasy z hnědých na blond. Hned napoprvé se to nepovedlo, protože to chytlo dozrzava, ale nakonec se to povedlo. Maminka z toho tehdy byla zděšená.

* 2. Nikdy jste nehrála žádnou řekněme „silnější“ postavu?

Pouze mi při natáčení pohádky Princezna Slonbidlo dali pod šaty nafukovací matraci, kterou jsem na pokyn režisérky Janečkové vyfoukla a rázem ze mě byla hubená princezna. Takže ano, tlusťoučkou princeznu jsem hrála, ale byl to jeden obraz.

* 3. Byla byste ochotná kvůli roli přibrat a pak zase zhubnout?

Asi ano, záleželo by na zajímavosti nabídky. Nejspíš ale pouze pod dohledem odborníka na výživu. Nerada bych totiž, aby se to podepsalo na mém zdraví. Takový hazardér zase nejsem.

* 4. Udržujete si nějakým způsobem kvůli práci svůj vzhled?

Nejen kvůli práci, ale i kvůli sobě. A způsob? Hejbat se a jíst s mírou. Nejlepší způsob pohybu je pro mě tanec, u toho jsem nejšťastnější, v zimě pak lyžuju a v létě plavu.

* 5. Mnoho žen, když vás vidí v televizi, by rádo vypadalo jako vy. Pro vás do seriálu připravuje speciální kostýmy Taťána Kovaříková. Už vám někdy připravila něco, v čem jste si nepřipadala dobře, žensky, štíhle?

Ne, je to totiž rozumná návrhářka a ví, co mi sluší a co ne. Navíc většinou stejně oblečení připravujeme společně nebo po dohodě. Hodně věcí mám také svých, třeba boty a kabelky.

* 6. Kromě herectví se věnujete také choreografii. Musí být choreograf ohebný?

Ve své podstatě nemusí. Pokud připravuji choreografii pro profesionály, pak jim stačí vysvětlit, co po nich chci. Jestliže vysvětluji nějaké prvky choreografie malým dětem, tak se předpokládá, že jim to i předvedu, ale není to až tak strašné. Ale samozřejmě už také nejsem tak ohebná, jako

2. Rodina

„NUTIT NĚKOHO K JÍDLU NENÍ DOBRÉ.“

* 1. Kromě toho, že jste herečka, jste také manželka a matka. Sportujete všichni společně?

Ano. Jak už jsem říkala, v zimě lyžujeme, v létě plaveme a se synem hrajeme ještě tenis. Občas si zacvičím i jógu nebo aerobik, ale posilovna mi nic neříká, to není moje parketa.

* 2. Vaříte doma, nebo to zvládáte jnak?

Špatně, ale snažím se.

* 3. Dodržujete doma zásady zdravého stravování?

Jíme hodně ovoce a zeleniny, ale když máme chuť, tak si dáme klidně i vepřo knedlo zelo.

* 4. A hřešíte?

Taky si dám občas čokoládu. Jsem normální ženská. Nevěřím těm hubeným, které tvrdí, že snědí osm knedlíků, ani těm při těle, že nejedí nic. Tak to přece nefunguje.

* 5. Jaké je nejoblíbenější jídlo vaše, vašeho muže a vašeho syna?

Petr má nejraději sushi, syn také miluje ryby a já mám nejraději všechno, co uvaří maminka.

* 6. Co z jídel nemáte ráda?

Nejím špenát a vnitřnosti.

* 7. Když byl syn malý, musel všechno sníst? Byla jste přísná matka, nebo jste po něm dojídala?

Nikdy jsem své dítě nenutila jíst, když už nemohlo, nebo něco, co mu nechutná, a ani po něm jsem nedojídala. Nepřišlo by mi to rozumné.

3. Dieta a krása

„NEJLEPŠÍ POHYB JE PR MĚ TANEC.“

* 1. Co u vás evokuje slovo dieta?

Období, kdy se pořádně nenajíte a přitom pořád přemýšlíte o jídle. Po 14 dnech hladovění pak sníte všechno, na co narazíte, máte výčitky svědomí a začínáte znovu.

* 2. Když už jsme v časopise DIETA, držela jste někdy nějakou?

To víte, že držela. Bylo to pod dohledem nějaké lékařky. Jedla jsem dvakrát denně jídlo z mořských řas a pila jen vodu a čaj. Zhubla jsem tehdy za deset dní asi 5 kilo a vážila jen asi 47 kilo. Bylo to kvůli Andělské tváři a hublo nás tehdy dokonce víc.

* 3. Najala byste si na hubnutí osobního trenéra?

Asi ne, jak jsem již říkala dříve, fitness a posilování mě moc nebaví. Navíc, kdybych takhle cvičila, tak mám vyzkoušeno, že nehubnu, ale spíše nabírám svaly.

* 4. Chodila jste někdy cvičit s kamarádkami?

Raději cvičím sama.

* 5. Jaký druh pohybu vás baví?

Hlavně tanec. Baví mě jakýkoli styl, zkrátka si doma pustím hudbu a zařádím si. Občas se ke mně přidá syn.

* 6. Co děláte, když potřebujete zhubnout pár kilogramů?

Dva tři dny jím třeba jen ananas. Ale zas tak často tyhle ananasové dny neprovozuju.

* 7. Jaký je váš recept na štíhlou postavu?

Být celoživotně zamilovaná. To je nejlepší dieta na světě.

1.8.2008 13:13 | Petra Lamschová

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.